Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпрос - петно ...


f18

Препоръчано мнение

Имам на капака нек'во петно - може би от птиче ако .. знам ли.

Миха колата на автомивка и понеже всичко останало е лъснало - последното леко си личи и нарушава огледалността на капака ;о) Не става просто с водна струя да се отмие ... а не смея да търна за да не повредя боята и да се получи някакъв обратен ефект.

Не че е толкова важно, но да попитам:

1) с какво да пробвам да го измия - и така да разбера дали е измиваемо?

2) ако се окаже неизмиваемо - подобно петно би ли могло да мине пред застрахователите за щета?

Мерси ;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,сложи малко препаратче и тръкни по-смело,надявам се да нее боядисвана с акварелни боички колата,че да се измие боята :icon_doh: А ако признаят"птиче ако"за щета...пиши да споделиш. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не се притеснявай :D Моята кола редовно я цвъкат гларуси тук в Несебър,но досега съм нямал проблеми с измиването,направена е много качествено - лаковото покритие и боята като цяло.Ако акото е престояло повече от месец,тогава може да има някакви поражения в/у боята.Напръскай го с някакъв препарат и изтъркай с кърпичка.

 

Чел съм в други форуми,да се оплакват от тънкото лаково покритие и лесното драскане,но този проблем при нас го няма. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я го пастирай това петно!

Вземи си 50 грама паста на 3М - втори номер.

Слагаш колкото грахово зълно и с памучно парцалче изтъркваш.

После пастата можеш да си я ползваш и за други драскотини....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак пробваш с препарат внимавай, той да не е с едри частици, че това може наистина да ти надере боята, гледай да е фин течен препарат. :)

Май най-добре верно я пастирай, и в тази връзка от къде може да се закупи такава паста?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак пробваш с препарат внимавай, той да не е с едри частици, че това може наистина да ти надере боята, гледай да е фин течен препарат. :)

Май най-добре верно я пастирай, и в тази връзка от къде може да се закупи такава паста?

№2 на 3М е точно такъв, какъвто трябва..

Фин, кремо-образен, бял - напълно подходящ за целта. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите :)

На второ гледане петното хич не си личи - тогава го забелязаха на току що измита кола - отраженето на слънцето - но само тогава ...

... откривам, че започвам да се вманиачавам с тази нова кола и да се вгледжам в неща, за които след половин година сигурно няма и да се замислям ...

Май ще се въздържа да правя каквото и било.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не се притеснявай :D Моята кола редовно я цвъкат гларуси тук в Несебър,но досега съм нямал проблеми с измиването,направена е много качествено - лаковото покритие и боята като цяло.Ако акото е престояло повече от месец,тогава може да има някакви поражения в/у боята.Напръскай го с някакъв препарат и изтъркай с кърпичка.

 

Чел съм в други форуми,да се оплакват от тънкото лаково покритие и лесното драскане,но този проблем при нас го няма. :rulez:

 

 

Да, да, внушавай си го това, няма проблем :) Аз си мислех, че японските коли са с кекави бой. После останових, че и европейските са същите боклуци. А сега виждам, че и колата за 220 000лв от магазина е същата боза. Откакто почнаха да ги правят с тия бой на водни основи и тоя лак дето е в боята уж, са толкова зле, че се драскат от вятъра. Аз не знам, ако някой си измие новата кола на мивка с четки, дали няма да му падне боята.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз хич не съм възхитен от боята на Лансер-а. Дори напротив суперслабо е покритието. Значи по възможно най лекия и внимателен начин подпрях една врата на едно колче за да мога да изляза от колата и остана една точка в боята. Ама съвсем лекично я опрях. Освен това имам най-различни драскотини по цялата кола, някои доста големи, като колата не е драскана никъде а е само на под 5 хиляди километра. Понеже е черна, за което много съжалявам, но за друг цвят ми искаха да чакам 6 месеца, си личи всичко по боята. Поради тези проблеми ще си взема комплект коректор за боя в който има и 3те слоя на точно този цвят на тази кола от Щатите и ще си оправям драскотинките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз хич не съм възхитен от боята на Лансер-а. Дори напротив суперслабо е покритието. Значи по възможно най лекия и внимателен начин подпрях една врата на едно колче за да мога да изляза от колата и остана една точка в боята. Ама съвсем лекично я опрях. Освен това имам най-различни драскотини по цялата кола, някои доста големи, като колата не е драскана никъде а е само на под 5 хиляди километра. Понеже е черна, за което много съжалявам, но за друг цвят ми искаха да чакам 6 месеца, си личи всичко по боята. Поради тези проблеми ще си взема комплект коректор за боя в който има и 3те слоя на точно този цвят на тази кола от Щатите и ще си оправям драскотинките.

Я дай линк към този комплект. Иначе покритието наистина е слабо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги правят тези коли в днешно време, мой приятел в петък си взе чисто новата кола (друга марка) от цялостно боядисване.... И това за кола на има-няма половин година и 10 000км..... Направо не разбирам.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е мястото: http://www.paintscratch.com/. Всъшност пише, че ако по принцип за нашата боя ти трябват горните 2 слоя т.е. basecoat и clearcoat, най-долния само когато има гол метал. Като си избереш там модела и колата и после точния цвят, си избираш Paint Pen Kit, който е за драскотини или петна достигащи дебелина на размера на гумичка на молив. В kit-a са включени и 2та слоя плюс някакви неща дето се мажат после за блясък, то има интструкции. Излиза $28.24 общо, нямам представа за колко ще стигне де. А има и $5 допълнителни за международни поръчки. Доставката не знам колко ще е. Аз мисля за всеки случай да взема и най-долния слой, който е за гол метал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...