Премини към съдържание

Как се сваля кората на вратата


Препоръчано мнение

Реших да сменя оригиналните говорители, защото нещо не съм доволен от тях. Въпроса ми е как се сваля кората на вратата или пък дали има вариант да се свали само пластмасата пред говорителите (защото гледам че май има процеп). Не ми се ще да счупя някоя щипка и да ми тропа след това :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами обикновено на новите коли има 2 3 болтчета, които са позиционирани около дръжката за отваряне отвътре и тази част от кората която се "залепя" за таблото. Останалото са копки, които по принцип се откачат внимателно с права "минусова" отвертка. Под внимателно нямам в предвид леко, просто трябва да си максимално близо до компката и с рязко движение дърпаш отвертката към теб. Не е нужно да дърпаш силно - ако първия път не се откачи пробвай пак, но не дърпай така че да се огъва кората.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам , че се сменят ринговете и решетката на говорителите.

http://www.mitsubishi-motors.ie/imglib/Mitsubishi06/Accessories/ColtCabAccentPartsforSpeakerRingsLG.jpg

Може би има наистина начин да се свалят само те :icon_blush:

Притеснявам се от разхлопване след махане на цялата кора :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

По-голямата част е на щипки + няколко хитро скрити видийки, но много внимавай ако нямаш ел. стъкла. На дръжката за стъклата има доста играчка докато се свали, първо е на шлици и второ с дърпане няма как да стане - има скоба която преди това трябва да свалиш. Знам за това защото наскоро ходих да си слагам централно и много зор видяха майсторите докато свалят корите!

 

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами дали е с 96-та или с 2006-та технологията на сваляне е една и съща. Копките не са револяции в автомобилостроенето. Съмнява ме да не си с ел. стъкла, но ако не си това което ти казва колегата е вярно. Ако си трябва първо да свалиш пластмасата на където са ти копчетата на ел. стъклата /трябва да има винтче/ и останалите винтове. Огледай добре преди да започнеш да откачаш копките - да не се окаже че си забравил някое винтче и да си прецакаш кората.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами дали е с 96-та или с 2006-та технологията на сваляне е една и съща. Копките не са револяции в автомобилостроенето. Съмнява ме да не си с ел. стъкла, но ако не си това което ти казва колегата е вярно. Ако си трябва първо да свалиш пластмасата на където са ти копчетата на ел. стъклата /трябва да има винтче/ и останалите винтове. Огледай добре преди да започнеш да откачаш копките - да не се окаже че си забравил някое винтче и да си прецакаш кората.

 

Попитах за годината , защото различния дизайн предполага различно местоположение на крепежите. Иначе отпред съм с ел.стъкла , а отзад с нормални ръчки. Благодаря, ще имам предвид ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Значи аз си сменях говорителите на моя колт и също като теб си мислих за бързия вариянт без сваляне на цялата кора , но такъв няма :) .. Сваляш я и би трябвало да е на щипки само ,ако съдя по моята де..

Редактирано от chobancho
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има винт точно под дръжката, скрит е под една пластинка, която се маха с отверка. Внимавай да не го забравиш, защото иначе ще счупиш кората. Може да има и други винтове, не се сещам, но този е скрит. Останалото е щипки. Като я свалиш, внимавай с жиците за прозорците, трябва да ги разкачиш. под кората има един найлон, вероятно служи за изолация някаква, предполагам не е хубаво да го късаш.

Когато връщаш кората обратно много внимавай да го напаснеш добре горе при гумата до стъклото, иначе се огъва неприятно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз си сменях говорителите на моя колт и също като теб си мислих за бързия вариянт без сваляне на цялата кора , но такъв няма :) .. Сваляш я и би трябвало да е на щипки само ,ако съдя по моята де..

 

Колега, как ще е само на щипки твоята бре? Нали караш CJ Колт? Имаш едно винтче на дръжката (държи панела с копчетата), едно на дръжката за отваряне (позволява да махнеш пластмаската около тази дръжка) и едно отпред, което си има капачка. Останалото да, щипки са, но и 3 винтчета...

 

За CZ колтовете не знам. Което си е малко спам от моя страна, защото темата е за CZ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как ще е само на щипки твоята бре? Нали караш CJ Колт? Имаш едно винтче на дръжката (държи панела с копчетата), едно на дръжката за отваряне (позволява да махнеш пластмаската около тази дръжка) и едно отпред, което си има капачка. Останалото да, щипки са, но и 3 винтчета...

 

За CZ колтовете не знам. Което си е малко спам от моя страна, защото темата е за CZ :)

 

При CZ със сигурност има при дружката за откваране на вратата отвътре :)

Други на прима виста не съм видял :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших да сменя оригиналните говорители, защото нещо не съм доволен от тях. Въпроса ми е как се сваля кората на вратата или пък дали има вариант да се свали само пластмасата пред говорителите (защото гледам че май има процеп). Не ми се ще да счупя някоя щипка и да ми тропа след това :icon_crying:

 

 

Eto Tyk e

 

1.interior

2.Trims

a)door trim =>door trim removal

Редактирано от coltengineer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как ще е само на щипки твоята бре? Нали караш CJ Колт? Имаш едно винтче на дръжката (държи панела с копчетата), едно на дръжката за отваряне (позволява да махнеш пластмаската около тази дръжка) и едно отпред, което си има капачка. Останалото да, щипки са, но и 3 винтчета...

 

За CZ колтовете не знам. Което си е малко спам от моя страна, защото темата е за CZ :)

 

Да , пропуснах да пиша за тях ама те са си видими .. говорих за самата кора , то е ясно че няма как да я махнеш с копчетата и дръжките :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Колеги, открих подrобно описание подкрепено със стабилен снимков материал за свалянето на кората и подменяне на говорителите на Colt CZ :) Мисля, че и само със снимките ще получите достатъчно информация :)

 

http://demonaudio.co.uk/tutorial/mitsubishi/colt/howtochangemitsubishicoltdoorspeakers.aspx

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...