Премини към съдържание

Нормално ли е Colt-a ми да гори толкова?


Ti6o_20

Препоръчано мнение

Хора до скоро имах такъв колт 1.8 ГТИ 140 кс. Тази кола в града е давала максимум 12/100 и то при пълна ръчка! Иначе нормалния разход за нея е 10/100 при спокойно каране:)

Пич, ако имаш въпроси питай! Познавам тази кола до болка :icon_dance:

Бе най добре е да дойде до София.......... :icon_blush:

И "требе" да дойдеш тия дни.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравеѝ колега. Днес ми казаха , че под аспаруховия мост имали колт 1.8 ГТИ на части .Ако искаш мога да проверя тия дни за ламбда сонда , ако мислиш че в нея е проблема . Звънни при нужда . Поздрави от Варна . :mitsu-smiley: .

0893470098 Георги

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Здравейте, имам Mitsubishi Colt 1.8 16v 140 коня и не знам дали е нормално да гори 15-17 литра бензин на 100км. градско. 1994год. е.

Смених му всички филтри, мисля че бензина с който карам е що годе добър. (от OMV)

Изобщо не го настъпвам. Опитвам се да го карам колкото мога по-икономично, но не ми се получава.

Казаха ми, че е нормално да гори 10-13литра на 100км.

Дайте съвет от какво може да е или си е нормално това нещо.

Мерси предварително :)

:mitsu-smiley: ЗДРАСТИ ,и аз съм на същия хал гори ми 12 градско

96 г е мояи зареждам от омв,но това не е критерии

а моя дори е 1.3,много лапат :icon_n_furious: :icon_n_furious:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колеги, колата си иска истински майстор, с апаратура , козата си иска пръч ! DJ ти каза ! Може ли Галант 2000 см3 136 к.с. да гори между 9,2 - 10,5 газ градско в София, а КОЛТ - над 12/100 ? :icon_blush: След като НОРМАЛНОТО Е 7 -7,5/100 градско ? По-евтино ли ти излиза да минеш 1000 км с този разход и да не отидеш на майстор ? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 96-та, 1600 см3, с 15 цола гуми и с моя тип на каране (задължително над 3000 оборота) гори 11-13. Стигал съм и до 16, падал съм и до 8-9. Може да падне и още ако се качи нормален шофьор да я кара (още още най-много до 7 да слезе и то ако не се кара в пиковите часове). Един път я карах като човек тая кола и смесено (85% извънградско - 15% градско) ми даде 5.7/100. Или иначе казано, разходите ви никак не са разумни. Освен ако нямате по 5-6 студени старта на ден и карате в задръстванията...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

На 100% потвърждавам последния пост , същия модел ми е колата и абсолютно същия разход дава 11-12 с моето каране.. пада до 9 ако карам нормално , което мн трудно ми се получава :( .. Може би само за извънградското намирам съм съгласен тъй като при мен не дава съществена разлика в разхода :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много разход бре! За такъв разход - проблем в някой датчик, реглажи разни и т.н. Пример:

При моето каране (обикновено 2000-3500 оборота, от време на време до 7000 :) ) в Софийското градско смесено денем и нощем даваше 11-12/100. Оказа се че колата работи на 3 цилиндъра - смених свещите и регулирах клапаните (е, направих и други неща, които нямаше нужда, но пък ми беше интересно), колата заработи по-равномерно и пъргаво, по-тихо и т.н., а разхода падна до 8-8,5 в София. Това са 3-4 литра на 100 разлика! Вече над 2000 км съм го засичал. Зареждам бензин където ми падне - OMV, Eko-elda, Rompetrol, Lukoil, Shell. Извънградско паднах на 5,6-5,8 при каране като дядо. И това с реглаж с луфтомер пред блока (свещте смених, защото при работата на 3 цилиндъра, едната беше станала на нищо, а само една свещ да сменям означава да се превърна в голфист). ;)

 

Та извода е - проверете си как работи двигателя, защото подобен разход е безумен, напълно съм съгласен с Емо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е нормален, колега - освен ако не я караш само в червения сектор. :)

А карам Галант 2.5 V6, 163к.с. и ми харчи 11.5-12 л на 100км в София и то с климатик около 60% от времето, зимата ми дигаше до около 14 на 100. Старият ми галант беше с 1.8 16V DOHC -, 136к.с и харчеше 11-12 на 100 газ лятото и 13-15 на 100 зимата в София, т.е. около 10 на 100 бензин лято и ~12 на сто зиме

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте направо мазохисти с тези Колтове бре.... :icon_doh:

Аз карам само големи коли, и ако някоя ми вдигне разхода над 8/100 -градско и над 6/100- извън градско , направо я продавам и вземам друга... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова не искам голяма кола, че ще ми гори градско 20 :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Сменяй ламбда сондата и готово, сменял ли си я някога, много влияе на разхода, да знаеш. Когато не е добре обогатява сместа ненужно и започва да лапа като ламя..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
Здравейте, имам Mitsubishi Colt 1.8 16v 140 коня и не знам дали е нормално да гори 15-17 литра бензин на 100км. градско. 1994год. е.

Смених му всички филтри, мисля че бензина с който карам е що годе добър. (от OMV)

Изобщо не го настъпвам. Опитвам се да го карам колкото мога по-икономично, но не ми се получава.

Казаха ми, че е нормално да гори 10-13литра на 100км.

Дайте съвет от какво може да е или си е нормално това нещо.

Мерси предварително :)

 

И аз имам същият колт. С пет литра минавам 40 километра градско, ама двигателя издаде багажа и го продавам на части.

Редактирано от Emil Dimitrov
Много неграмотно писане!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...