Премини към съдържание

Спортен филтър


Препоръчано мнение

Здравейте, решил съм да си сложа спортен филтър, но искам да си стои в кутията на стария.Искам да попитам дали за еклипсе 1г. има такива и какъв ще е ефекта, дали ще си промени звука, дали ще има някакво усилване на конските сили. Също така намирам се в Варна, ако някой знае от каде мога да си купя да каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ул.Карамфил-"Никикар" с поръчка около 170 лв мисля.Другия вариант да си го направиш сам за 30-50лв. Ако избереш втория вариант-пиши,ще те светна как става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв за кутията на JR. Поръчвал съм го от ХЕЕД. Ако трябва да съм обективен и загърбя факта, че бучи една идея по-гърлено, ефект почти няма. Забелязва се леко по-чувствителен педал на газта и то повече във виоските. Като цяло за атмосферка единствената далавера е, че переш и не купуваш нов. Виж за турбиниран мотор вече е друга бира ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти би ли ми обяснил как бих могъл да си направя сам фитър? :)

 

Разглобяваш твоя филтър-в смисъл махаш картона.После отлепяш основата/там дето се захващат щипките/ за да остане цилиндричното тяло.Спойката е някакъв силикон,ако не се отлепя,нагрей я с нещо.Купуваш универсален спортен филтър-конус,като гледаш да е малко по-дълъг от твоя.Отрязваш гумената тапа в тесния край на филтъра и пръстена в дебелия край.Разгъваш малко тесния край и получаваш цилиндър.Нанизваш го на мястото на старата хартия.Слепваш металните части наново със силикон/ама по-корав/ или епоксидна смола.Малко силикон и в другия край на филтърния елемент-да не минава прах. Не забравяй да си купиш специален омаслител за филтъра-30ина лв. с шампоана,но ще го ползваш многократно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля да взема на KN филтър за в кутията - 164лв ! Модела е : E 2875 !!! По принцип имаш опция и за външен на KN (130-150лв), но той ще дърпа топъл въздух от загрятия от двигателя кош!!! Колегите в една друга тема казаха че този т.н. панелен (за в кутията) вади малко повече звук от нормалното и има малка разлика при подаване на газ в по високите обороти :icon_rock: !!! Аз мисля да си взема от панелния но сега е криза така че има време !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, решил съм да си сложа спортен филтър, но искам да си стои в кутията на стария.Искам да попитам дали за еклипсе 1г. има такива и какъв ще е ефекта, дали ще си промени звука, дали ще има някакво усилване на конските сили. Също така намирам се в Варна, ако някой знае от каде мога да си купя да каже.

Само със спортен филтър на атмосферка е малко , като на умрял нож да вадиш :D :D Единствения плюс е по-дългия живот, но в тази мизерия по пътищата в България си трябва редовно чистене, което за мен е по-скоро минус. Ако не са махнати катализаторите и отворена генерацията е почти безмислено. На Ауди V6- 2.6 съм с панелен К&N и още 500лв инвестирани в ауспуси и завихрители на мястото на двата катализатора, и мога да кажа че резултата е повече звук, отколкото мощ. Може би към +10-15 к.с. , което се усеща във високите и доускорението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Ами аз мисля да взема на KN филтър за в кутията - 164лв ! Модела е : E 2875 !!! По принцип имаш опция и за външен на KN (130-150лв), но той ще дърпа топъл въздух от загрятия от двигателя кош!!! Колегите в една друга тема казаха че този т.н. панелен (за в кутията) вади малко повече звук от нормалното и има малка разлика при подаване на газ в по високите обороти :icon_rock: !!! Аз мисля да си взема от панелния но сега е криза така че има време !!! Поздрави :mitsu-smiley:

 

Малее, а аз дадох цели 32$ за моя :)

Ако питате мен, грешни пари за един филтър. По добре ги инвестирайте в генерация. Тва че бил К&N, голям праз :)

Като искате звук, слагате "чорапогащи", като голфаджиите :) Виждал съм го на живо, съжалявам че нямах възможността да го снимам....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...