Премини към съдържание

Препоръчано мнение

свети постоянно лампата за Въздушната възглавница,от рестарт на компа ще се оправи ли ,и ако не какво трява да му се направи.

Мерси много

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва преди всичко да се направи диагностика. Лампата как е светнала, и постоянно ли свети. Като дадеш на контакт, след малко време загасва ли за секунда и пак да светне или си свети постоянно.

Рестарта няма да оправи нещата, това е система за сигурност и по никакъв начин не се влияе от откачане на акумулатор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Отваряни ли са някога еърбеците по някаква причина?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отваряни ли са някога еърбеците по някаква причина?

 

ами .......пасажерския еърбег си го вадих сам да го наместа по-добре,че не ми хареса как стоеше :)

иначе не е гърмял нито той ,нито на шофиора

мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами .......пасажерския еърбег си го вадих сам да го наместа по-добре,че не ми хареса как стоеше :)

иначе не е гърмял нито той ,нито на шофиора

мерси

Ами явно поради някаква причина си го откачвал при подаден контакт на ключа, при това положение не е задължително да гръмне както много колеги си мислят...............просто трябва да се чекне с МУТ-а и да се изтрие грешката.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

И на мен ми светна. Не знам дали е защото стоя 2 месеца без да се пали или от бутане на колата като й беше паднал акумулатора. Само с МУТ ли се трие тази грешка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва отдолу под седалките да има един кабел за сензора, който следи кога точно излиташ към стъклото, ако са правени някакви интервенции, покрай седалките е напълно възможно да е от там.

 

Мисля че ако се разкачи AIRBAG-а 100% ще даде грешка, дори и да не е на контакт, най-добре е да се откача акумулатора и да се чака 5 минути...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм разкачал AIR BAG-a много пъти, но не ми светеше лампата. Сега - няколко месеца по-късно от нищото светна. Иначе си светкаше на контакт и гаснеше после...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако акумулатора е паднал бавно до нулата. Почти сигурно е че се е записала грешка за дефект в компютъра. Грешките се трият с МУТ или какво друго намериш (може и при Пламен).....ако прочете данните ще затрие и грешките. Проблем единственно може да има ако стане с акумулатора така както казах, тогава грешката може и да не се изтрие.......И ще се наложи ръчна намеса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Какво стана с srs?Изгаснаха ли ви лампите и как?Хубаво е да се довършват темите!Моя светна докато стоя колата в сервиза за боядисване преди не светеше.Като я закачиха на компютър ми казаха че airbags немогли да се четът!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с srs?Изгаснаха ли ви лампите и как?Хубаво е да се довършват темите!Моя светна докато стоя колата в сервиза за боядисване преди не светеше.Като я закачиха на компютър ми казаха че airbags немогли да се четът!

ами моя си свети .......струва ми се ,че му свикнах

а компа на възд. възглавница е под подлакътника;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами моя си свети .......струва ми се ,че му свикнах

а компа на възд. възглавница е под подлакътника;)

То и аз на моя му свикнах,ама не съм свикнал нещо да не ми е както трябва по колата и ме ръчка от вътре :rolleyes:

А тия от бош дупница..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

СРС...тя и на моята светеше първите няколко минутки..а после си угасна. Сега си светва само като се стартира двигателя, а после си угасва...но...на 1Г има ли еърбег (съжалявам за глупавия въпрос) но нямам си никаква идея..нито си личи къде е бил.Още повече.. и волана ми се струва че не е оригинален , макар че на него си пише Митсубиши..даите малко повечко разяснение моля ви къде фабрично може би е била монтирана тази благинка ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо недей разкача,просто имаш записана грешка в SRS компютъра.Трябва да се закачи колата на такава машина,която може да го прочете,но не всяка успява,ако не стане се сваля компютъра,разглобява се,изважда се EPROM модула,закача се на четец към PC,изтриват се данните и се въвеждат фабрично зададените за този модел стойности.Това се прави само, ако програмата не успее да се свърже с компютърът на възглавниците,което става някой път(ако има Crash data или от тази грешка с бавното изтощаване на акумулатора).Само ще ви кажа,че може и да е по-лошо,днес на един които си забравил плафона да му свети не знам колко дена,сменя акумулатора,запалва и на 2 или 3-тото изфорсирване,се чува прас :icon_n_blowup: и изкача AIR BAG-a :o .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо недей разкача,просто имаш записана грешка в SRS компютъра.Трябва да се закачи колата на такава машина,която може да го прочете,но не всяка успява,ако не стане се сваля компютъра,разглобява се,изважда се EPROM модула,закача се на четец към PC,изтриват се данните и се въвеждат фабрично зададените за този модел стойности.Това се прави само, ако програмата не успее да се свърже с компютърът на възглавниците,което става някой път(ако има Crash data или от тази грешка с бавното изтощаване на акумулатора).Само ще ви кажа,че може и да е по-лошо,днес на един които си забравил плафона да му свети не знам колко дена,сменя акумулатора,запалва и на 2 или 3-тото изфорсирване,се чува прас :icon_n_blowup: и изкача AIR BAG-a :o .

Даа моята кола имаше проблем с алтернатора,и заради това акомулатора и беше слаб,и като поседя в сервиза един месец без да се кара и то и се насъбра!Акомулатора се е разреждал бавно и затова като си я взех SRS светна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 години ...

Трябва отдолу под седалките да има един кабел за сензора, който следи кога точно излиташ към стъклото, ако са правени някакви интервенции, покрай седалките е напълно възможно да е от там.

 

Мисля че ако се разкачи AIRBAG-а 100% ще даде грешка, дори и да не е на контакт, най-добре е да се откача акумулатора и да се чака 5 минути...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

при мен индикаторът светна след като седалките бяха свалени за пране. Това за мен е вероятната причина, но мненията за решаване на проблема са разнопосочни, как да постъпя ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...