Премини към съдържание

Висок разход на гориво Спейс Вагон


Pansim1

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Разхода на бензин извънградско, е около 11-12 на сто. Това при скорост до!!! 90 км/ч.

Днес изминах с 12 литра бензин около 40 км. Вярно, че на по тежък терен ама пак ми се вижда множко.

Проблеми с работата на двигателя нямам - пали добре, върви много добре даже учудващо добре за стоте коня под капака, разход на масло практически

няма /за 2000км. не съм доливал/ и нивото е поднало почти незабележимо.

Лампата за диагностика гасне няколко секунди след старта на двг.

Дали е възможно обогатяване на горивната смес, от неизправен датчик за температура на въздуха или водата, и колко

трявба да са като стоиности и при какви температури? Благодаря за всеки съвет.

А възможно ли е това да бъде нормален разход за този модел 1990год.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1990 год. 2.0 8 клапана 101 к.с. 74kw. 4x4 инжекцион. Няма газ работи само на бензин. Състояние към момента - много добро като купе , ходова част, двигател. Гуми - нови летни 185x14x75.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Разхода на бензин извънградско, е около 11-12 на сто. Това при скорост до!!! 90 км/ч.

Днес изминах с 12 литра бензин около 40 км.

А възможно ли е това да бъде нормален разход за този модел 1990год.

Колега ! 12л за 40 км. от където и да го погледнеш си е разход 30/100...........Така че не-не е възможно това да ти е реалният разход......Най добре го закарай на една диагностика........Пиши от къде си, за да те насочим евентуално към читав сервиз......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата върви добре и в същото време 12 литра ти стигат едва за 40 км. това повече мирише на теч на бензин. Огледай резервоата и бензинопроводите. Не мирише ли на бензин докато караш? Абсурддно ми се вижда такъв голям разход на загрял двигател без да се усеща нещо ненормално в тягата, вървежа на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се видя висок разхода, но питах и други хора пътували по този терен и май се оказва, че разхода си е нормален.

По-важно е дали е нормален извънградския разход 11-12 на сто. при "галене" на педала за газта.

Колата върви много добре и не мирише на бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би ти е включено постоянно 4х4? :icon_blush: :mitsu-smiley:

 

Колега, при този модел няма изключване на задния мост, винаги е 4x4

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги. Да исползвам случая да попитам за расхода, на моя рънър. Двигателя е 2000тд. Тия дни и аз засичах расхода, 8,7-9 на 100. Добре ли е или е много?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги. Да исползвам случая да попитам за расхода, на моя рънър. Двигателя е 2000тд. Тия дни и аз засичах расхода, 8,7-9 на 100. Добре ли е или е много?
Ако е на градско, е добре.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На извън градско е, но валеше сняг и съм карал с 80-90 км ч. :icon_thumbup:
Е тя по принцип тази скорост е тай икономичната, но ако е имало повечко сняг, той просто убива инерцията на колата......Така че може да се приеме за нормален разхода.......Освен това , ако термостата не работи перфектно, при по студено време, двигателя стига много по бавно до идеалната работна температура(около 90-градуса)........Не знам точно по какъв терен си се движил, но ми се струва че може още да се желае от този разход на дълго......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е тя по принцип тази скорост е тай икономичната, но ако е имало повечко сняг, той просто убива инерцията на колата......Така че може да се приеме за нормален разхода.......Освен това , ако термостата не работи перфектно, при по студено време, двигателя стига много по бавно до идеалната работна температура(около 90-градуса)........Не знам точно по какъв терен си се движил, но ми се струва че може още да се желае от този разход на дълго......

Благодаря марио64. Явно ще трябва да направя ново замерване, когато е хубаво времето. За по голяма точност. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма информация за характеристиката на темп. датчик за инжекциона?

Или е много секретна информацията :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, но при мен оборотите са добре на празен ход.

Мисля си за датчика за температура на входящия въздух?

А при теб колко е извънградския разход при нормално каране?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Комбинирния ми го пише, ако щракнеш с мишката върху разхода ми ще видиш подробни данни за това колко съм заредил и колко минал. По принцип със скорост 120, извън градско около 11/100 газ, многократно засичано. На бензин нямам впечатления. При скорост - 80-90 /жената/ разхода е около 8.5/100. Не знам дали е нормално, автомобила е с 15'' гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ние вчера изчислихме че след ремонта (ремъци, ролки) не знам дали има значение но градското ни падна, 12 на 100, на извънградско още не съм засичала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...