Премини към съдържание

Подгряващи свещи


Dim

Препоръчано мнение

Здравейте, може ли някой да ми каже какви са оригиналните свещи на Спес стар 1.9 Did. В момента съм с BOSCH 0250202022 11V. Искам да ги сменя за зимата с нови, но незнам какви са подходящи. Освен това,след проверка на грешките с компа, изписа голям ток на подгряване. Иначе, колата пали нормално, но ми се иска да ги подменя с нови.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за сведение - за Галанта бяха към 110 лв.бройката в Ратола - казват,че били оригинални за модела.Не попитах за марката, но със сигурност не бяха Бош защото в сервизът им ми казаха,че фирмата не предлага свещи за Галант.По магазините Беру,Шампион вървят по 50-60 лв.Защо ще ги сменяш щом си работят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за Вагона ми са NGK!

Но той е с японски бензинов двигател, а ако не се лъжа твоя дизел е немски, така че може и BOSCH да са правилните!

Най-добре е да се обадиш в Ратола и по номера на рамата ще ти кажат точния номер и цена!

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новите дизели са наистина немски но монтираните поне на Галантите до 2000 г.са си изцяло японски.Останах с впечатление,че човекът пита за подгряващи свещи за дизел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти BAlexandrov,точно това питах,подгряващи свещи за дизел и в частност за Спейс стар.

А можеш ли да ми кажеш добър заместител на този модел.

Благодаря ти предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новите дизели са наистина немски но монтираните поне на Галантите до 2000 г.са си изцяло японски.Останах с впечатление,че човекът пита за подгряващи свещи за дизел.

Дизела на Спейс стар е френски на рено

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Здравейте, може ли някой да ми каже какви са оригиналните свещи на Спес стар 1.9 Did. В момента съм с BOSCH 0250202022 11V. Искам да ги сменя за зимата с нови, но незнам какви са подходящи. Освен това,след проверка на грешките с компа, изписа голям ток на подгряване. Иначе, колата пали нормално, но ми се иска да ги подменя с нови.

Казва се свръх ток и това значи че имаш някоя изгоряла свещ ............мотора ти е френски а свещите са ти Бош .........виж по каталога на Бош кои са те и си вземи от тях.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверил съм ги, няма прекъснала. Ако една свещ е изгоряла това не означава ли, че е прекъснала. И ако е така то тока би трябвало да е по малък през останалите три?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверил съм ги, няма прекъснала. Ако една свещ е изгоряла това не означава ли, че е прекъснала. И ако е така то тока би трябвало да е по малък през останалите три?

Грешиш..............свеща като ел. съпротивление може да е в стойности, т.е. да не е прекъснала, но да не може да загрее .............затова на най добре - сваляш и проба на акумулатора ,като масата я хвани с клещи за да не се изгориш............в този случай трябва като я допреш до клемите да стане върхът й ярко червено за 2-3 секунди...................ако не стане - за боклука...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...