Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Подгряващи свещи


Dim

Препоръчано мнение

Здравейте, може ли някой да ми каже какви са оригиналните свещи на Спес стар 1.9 Did. В момента съм с BOSCH 0250202022 11V. Искам да ги сменя за зимата с нови, но незнам какви са подходящи. Освен това,след проверка на грешките с компа, изписа голям ток на подгряване. Иначе, колата пали нормално, но ми се иска да ги подменя с нови.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за сведение - за Галанта бяха към 110 лв.бройката в Ратола - казват,че били оригинални за модела.Не попитах за марката, но със сигурност не бяха Бош защото в сервизът им ми казаха,че фирмата не предлага свещи за Галант.По магазините Беру,Шампион вървят по 50-60 лв.Защо ще ги сменяш щом си работят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за Вагона ми са NGK!

Но той е с японски бензинов двигател, а ако не се лъжа твоя дизел е немски, така че може и BOSCH да са правилните!

Най-добре е да се обадиш в Ратола и по номера на рамата ще ти кажат точния номер и цена!

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новите дизели са наистина немски но монтираните поне на Галантите до 2000 г.са си изцяло японски.Останах с впечатление,че човекът пита за подгряващи свещи за дизел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти BAlexandrov,точно това питах,подгряващи свещи за дизел и в частност за Спейс стар.

А можеш ли да ми кажеш добър заместител на този модел.

Благодаря ти предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новите дизели са наистина немски но монтираните поне на Галантите до 2000 г.са си изцяло японски.Останах с впечатление,че човекът пита за подгряващи свещи за дизел.

Дизела на Спейс стар е френски на рено

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Здравейте, може ли някой да ми каже какви са оригиналните свещи на Спес стар 1.9 Did. В момента съм с BOSCH 0250202022 11V. Искам да ги сменя за зимата с нови, но незнам какви са подходящи. Освен това,след проверка на грешките с компа, изписа голям ток на подгряване. Иначе, колата пали нормално, но ми се иска да ги подменя с нови.

Казва се свръх ток и това значи че имаш някоя изгоряла свещ ............мотора ти е френски а свещите са ти Бош .........виж по каталога на Бош кои са те и си вземи от тях.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверил съм ги, няма прекъснала. Ако една свещ е изгоряла това не означава ли, че е прекъснала. И ако е така то тока би трябвало да е по малък през останалите три?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверил съм ги, няма прекъснала. Ако една свещ е изгоряла това не означава ли, че е прекъснала. И ако е така то тока би трябвало да е по малък през останалите три?

Грешиш..............свеща като ел. съпротивление може да е в стойности, т.е. да не е прекъснала, но да не може да загрее .............затова на най добре - сваляш и проба на акумулатора ,като масата я хвани с клещи за да не се изгориш............в този случай трябва като я допреш до клемите да стане върхът й ярко червено за 2-3 секунди...................ако не стане - за боклука...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...