Премини към съдържание

Странно потропване отпред вдясно на Галант Ea5a


seyken

Препоръчано мнение

Колеги, вечe 3-4 пъти за 2 седмици ми прави впечатление следното:

 

При завой на паваж (независимо ляв или десен) при напълно или над половината навит волан се чува неколкократно изтропване отпред вдясно... имам усещане,че е във вертикалната ос в зоната на амортисьора, въпреки че не го усещам на волана... въпросното тропане се наблюдава САМО на паваж - на черен път или на лош асфалт го няма...

Някой има ли идея от какво може да е? Амортисьор? Тампон?

Окачването е в норми - изключвайки рязаните предни пружини (така я купих скъсявани са в Австрия от тамошният собственик).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вечe 3-4 пъти за 2 седмици ми прави впечатление следното:

 

При звой на паваж(независимо ляв или десен) при напълно или над половината навит волан се чува неколкократно изтропване отпред вдясно...имам усещане,че е във вертикалнта ос в зоната на амортисьора, въпреки че не го усещам на волана...въпросното тропане се наблюдава САМО на паваж- на черен път или на лош асфалт го няма...

Някой има ли идея от какво може да е ? Амортисьор? Тампон?

Окачването е в норми- изключвайки рязаните предни пружини(така я купих скъсявани са в Австрия от тамошният собственик)

Накрайник или носач - долен или горен, вдигни колата на крик, завий волана и хвани здраво колелото. Раздвижи го нагоре-надолу и странично и гледай за хлабини около шарнирите. Разклати при спряло положение волана (в празния му ход), ако подобно чукане се чува, помоли приятел да хване външния накрайник и вижте дали чукането изчезва. Това са най-вероятните причини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Накрайник или носач- долен или горен, вдигни колата на крик, завий волана и хвани здраво колелото- раздвижи го нагоре-надолу и странично и гледай за хлабини около шарнирите. Разклати при спряло положение волана (в празния му ход), ако подобно чукане се чува, помоли приятел да хване външния накрайник и вижте дали чукането изчезва. Това са най-вероятните причини.

 

Благодаря колега - ще направя проверка... пусто време все е кът, но ще се справим... :D

И аз имах съмнение за носач (долен или горен), но окачването е още ново за мен (преди бях с Галант E33A).

Сега като се замисля се сещам и за изчукване при рязко навиване на волана до крайно положение (това при спрял автомобил)... ама все си мисля, че това е ограничителя и е нормално?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега - ще направя проверка... пусто време все е кът, но ще се справим... :D

И аз имах съмнение за носач (долен или горен), но окачването е още ново за мен (преди бях с Галант E33A).

Сега като се замисля се сещам и за изчукване при рязко навиване на волана до крайно положение (това при спрял автомобил)... ама все си мисля, че това е ограничителя и е нормално?!

Ами иди при ДЖ Тумби, точно за 5 минути ще ти постави диагнозата, така по Интернет не е много достоверна диагностиката :icon_thumbup: Иначе чукането в крайно положение е още един допълнителен симптом за накрайници, но пак казвам, иска си да се види....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

И на моя Галант се появи това тропане. И ако е от накрайник, той сменя ли се сам или целия носач? :mitsu-smiley: :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на моя Галант се появи това тропане. И ако е от накрайник, той сменя ли се сам или целия носач? :mitsu-smiley: :icon_n_king:

Накрайниците, колега, нямат отношение към носачите - те са на кормилната рейка и се сменят отделно. Струват по около 25 лв. бройката от алтернативни производители и около 70 лв на парче оригинални. Вземи се хубави, ако проблемът ти е от тях. В огромна част от случаите обаче долните ти прави носачи си отиват (а при тях шарнирът е захванат по начин, който налага смяната на целия носач), което значи нови долни прави носачи. Кривите носачи ги рециклира тук DJ Tymbi, че са по около 400 лв. парчето нови... Това са най-честите причини за тропане отпред, ако са ти здрави амортисьорите. За да си сигурен, отиваш на диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси SLX ;) :icon_angel: Не знам точно от какво тропа, но се чува при паваж и се чува и от двата края на колата. И се чудех от какво може да е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Накрайниците, колега, нямат отношение към носачите - те са на кормилната рейка и се сменят отделно. Струват по около 25 лв. бройката от алтернативни производители и около 70 лв на парче оригинални. Вземи се хубави, ако проблемът ти е от тях. В огромна част от случаите обаче долните ти прави носачи си отиват (а при тях шарнирът е захванат по начин, който налага смяната на целия носач), което значи нови долни прави носачи. Кривите носачи ги рециклира тук DJ Tymbi, че са по около 400 лв. парчето нови... Това са най-честите причини за тропане отпред, ако са ти здрави амортисьорите. За да си сигурен, отиваш на диагностика.

Упс... не бих си сложил накрайници от тия по 25 лв. в никакъв случай, че после клиента ще ме линчува... Забрави. Обикновено слагам на трите петици от тях... Аз лично като взех моята кола ги смених и досега нямат проблем, а пък аз си карам доста агресивно в София и по много - 50 000 км. до този момент и нямат проблеми... Кривите носачи се рециклират, но за правите не бих ти препоръчал това... Само нови и то читави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е гаранция, че ще се оправи... После може да вземеш и криви, и пак да не се оправи... После и кормилни накрайници външни/вътрешни, и пак не е гаранция... За това най-добре иди да ти открият от къде идва тропането, и тогава предприемай покупки... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Използвам темата да попитам, макар че скоро ще ходим при Пламен по други причини, но все пак...

Аз смених два предни накрайника преди 2-3 месеца, нямаше никакъв яд, но сега точно както казва колегата по паваж или по неравен черен път се чува едно тропане, само че при мен по-скоро с краката си го усещам някъде под педалите или в тази област. Сякаш нещо се лашка на ляво и надясно, и това след като скочих в една дупка, то от тогава и едно свирене чувам, но мисля че не са свързани нещата... Някой да има идея какво може да е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Използвам темата да попитам, макар че скоро ще ходим при Пламен по други причини, но все пак...

Аз смених два предни накрайника преди 2-3 месеца, нямаше никакъв яд, но сега точно както казва колегата по паваж или по неравен черен път се чува едно тропане, само че при мен по-скоро с краката си го усещам някъде под педалите или в тази област. Сякаш нещо се лашка на ляво и надясно, и това след като скочих в една дупка, то от тогава и едно свирене чувам, но мисля че не са свързани нещата... Някой да има идея какво може да е?

Тампони на стабилизиращата щанга, задни тампони на носачите, биалетки... Ако е горе тропането - тогава тампони на макферсона или амортисьори...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам. Нарича се биалетки и тампони на реактивната щанга. Смених всичко и сега е бетон! Разбира се, трябва да се погледне, може да е само биалетки или само тампони, но по-добре е всичко долу и нови! Наскоро се возих на навигаторското място и направо ме риташе по краката! Особено на паваж - като барабанче тракаха!

Упс, Пламен ме изпревари!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Ами значи Пламене като дойдем при теб за гарнитурата и другите неща, ще трябва да погледнеш и това. Разбира се може и да си въобразявам, като гледам всичко под лупа, и дано да е така :) Мерси за идеите и предположенията. Пък ще видим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Извинявам се за намесата, но и при мен има едно отвратително тропане в предницата, и по-скоро вдясно. Сменял съм правите носачи (тропането си продължи), смених и тампоните на реактивната/стабилизиращата щанга - пак нищо. Амортисьорите са ми КОНИ -жълтите и къси пружини (не са рязани). Ходих на стенд за проверка на амортисьори - били си ОК. Имам съмнение за рейка, но... не знам. Налага ми се скоро да идвам до София (по не особено приятна причина) и смятам да отскоча до DJ Tymbi, да си каже и той мнението. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам този проблем колега! При мене са накрайниците на кормилната рейка, направо ги сменяй не са чак толкова скъпи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е обаче, че всичко изглежда здраво... Преди месец пак проверявахме цялата предница и единия накрайник беше "леко" тръгнал. Съмнявам се обаче много в рейката, защото днес пътувах извън града и при по-голям завой волана не се връща сам в положение за изправяне (или там както се казва). За да проверя амортисьорите трябва да се свали всичко долу... Другия проблем е, че при ниска скорост и спиране на тласъци се чува и едно чукане, все едно двигателя и скоростната кутия се сучат напред и се удрят накъде... Много искам да я види DJ-я, но вече ме притеснява много... Давайте предположения, моля ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е обаче, че всичко изглежда здраво... Преди месец пак проверявахме цялата предница и единия накрайник беше "леко" тръгнал. Съмнявам се обаче много в рейката, защото днес пътувах извън града и при по-голям завой волана не се връща сам в положение за изправяне (или там както се казва). За да проверя амортисьорите трябва да се свали всичко долу... Другия проблем е, че при ниска скорост и спиране на тласъци се чува и едно чукане, все едно двигателя и скоростната кутия се сучат напред и се удрят накъде... Много искам да я види DJ-я, но вече ме притеснява много... Давайте предположения, моля ви!

Ами идвай де...

Твоите неща са доста и не вярвам да е само едно... повече са, но нито знам как ги проверявате, нито знам доколко сте на "ти" с автомобилите...

Вчера един ми се обажда по тел-а (не знам кой му го е дал) и ми вика: "... дали мога сам да си сменя демпферната шайба на коленовия вал?" :wacko: :lol: :lol:

Шах с една пешка и един "умрял" кон... :icon_doh: Нито го познавам, нито съм го виждал, нито нищо... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам този проблем колега! При мене са накрайниците на кормилната рейка, направо ги сменяй не са чак толкова скъпи!

Имаш предвид вътрешните накрайници (или т.н.аксиални удължения)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз все си мисля, че се води външен накрайник, но може и да бъркам!

Представлява една шпилка с резби от двете страни, като в едната има нещо като топка която се движи на ''ябълката'' на шпилката!

Парт.номера му е: MR594674 може да го провериш по номера как точно се води тази джаджа! Не е скъпа, оригинална е към 95-100 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз все си мисля, че се води външен накрайник, но може и да бъркам!

Представлява една шпилка с резби от двете страни, като в едната има нещо като топка която се движи на ''ябълката'' на шпилката!

Парт.номера му е: MR594674 може да го провериш по номера как точно се води тази джаджа! Не е скъпа, оригинална е към 95-100 лева.

Вътрешен накрайник е това..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Първо да изкажа големи благодарности на DJ Tymbi за това, че успя да отдели време да погледне и моята кола :worthy: :worthy: :worthy: Пламене, ЦАР си, бате! Веднага разбра проблема и след 30мин. последният беше отстранен. Колата вече не тропа :icon_clap: Отново хиляди благодарности на Пламен :icon_n_king: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито ;) Сподели все пак какъв се оказа проблемът, за да е завършена с поука темата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Упс... не бих си сложил накрайници от тия по 25 лв. в никакъв случай, че после клиента ще ме линчува... Забрави. Обикновено слагам на трите петици от тях... Аз лично като взех моята кола ги смених и досега нямат проблем, а пък аз си карам доста агресивно в София и по много - 50 000 км. до този момент и нямат проблеми... Кривите носачи се рециклират, но за правите не бих ти препоръчал това... Само нови и то читави.

Пламене... точно преди 4 дни, май ми сложи от тия по 25 лв., та мисля да се подготвиш за линч :icon_box: Но ти имам доверие и мисля да ти се размине. :icon_thumbup: Иначе... благодарности и от мен, че помогна на Мицу отново да започне да се движи като самолет, а не като тролей :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене... точно преди 4 дни, май ми сложи от тия по 25 лв., та мисля да се подготвиш за линч :icon_box: Но ти имам доверие и мисля да ти се размине. :icon_thumbup: Иначе... благодарности и от мен, че помогна на Мицу отново да започне да се движи като самолет, а не като тролей :drag:

Твоите са други, и не стават за по-новия модел............ твоите са пак на 555 и не са 25, а 35 лв., така че споко колега........... иначе машинката сега май почна да "движи", а............? :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...