Премини към съдържание

Сопртен филтър проблем


Препоръчано мнение

Значи да питам как да стане да махна дебитомера и да не ми светва Check-a :icon_blush: Ето така

...че без него не работи много добре и гасне

post-1977-1213814449_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, какъв е проблема ако дебитомера си остане на мястото?! И филтъра така както е на снимката, няма ли да смуче топъл въздух?? Нека се изкажат опитни хора, че и аз мисля за спортен филтър, но си мисля, че с заместител ще е по-добре (по малко преправяния и ще си смуче въздух от където трябва)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако махнеш дебитомера, как аджеба оня с многото нули и единици (ECU-то) ще разбира колко въздух влиза в мотора...

Няма как да стане това нещо, поне със стандартната електроника :) А и не виждам някакъв смисъл от това .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това е дебитомера! Но го има само на 1.6 мотора!

 

 

Значи на 1.3 мотора (който е в случая на снимката) просто няма дебитомер...На 1.6 имаме обаче...Въпроса е, дали спортния филтър ще повлияе на дебитомера?? Или като влиза повече въздух, дебитомера ще отчита по-големия дебит и еку-то ще компенсира с бензина...За да не кажа някой глупост нека наистина спецовете да се изкажат!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам но тук определено е по-добре с тази тръба...Филтъра е по-далече от горещия мотор!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това е дебитомера! Но го има само на 1.6 мотора!

Значи на 1.3 мотора (който е в случая на снимката) просто няма дебитомер...На 1.6 имаме обаче...Въпроса е, дали спортния филтър ще повлияе на дебитомера?? Или като влиза повече въздух, дебитомера ще отчита по-големия дебит и еку-то ще компенсира с бензина...За да не кажа някой глупост нека наистина спецовете да се изкажат!

Ами нали за това се казва дебитомер - да измерва дебита на постъпилия въздух :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А от къде мога да си намеря панелен спортен филтър като този ->

http://www.speedyperformanceparts.com/performance/images/prodimage/images/k_and_n/33-2074.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук намерих такъв: http://bgcarshop.com/product_info.php?cPat...oducts_id=43150

Ама цената е прекрасна :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...