Премини към съдържание

Налягане на гумите


Препоръчано мнение

Здравейте,

Изправен съм пред следната дилема - как да отчетем точното налягане на гумите ? Хубав манометър ? На новия Лансер налягането го дават 2.5 [даже и по-високо] заради ниско профилните гуми и ми се иска да го поддържам такова - проблема е че апаратите на безиностанциите са неточни - на едно Еко ми даде 2.6 а на Лукойл 2.2 което си е голяма разлика ... общо взето на 3 безиностанции ми даде различни стоиности и то значително различни ... Вие как сте го решили този проблем :) ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купи си един хубав манометър и си го носи със себе си! Ще си мериш налягането само с него и ще избегнеш проблема!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купи си един хубав манометър и си го носи със себе си! Ще си мериш налягането само с него и ще избегнеш проблема!

 

Значи идва следващия въпрос :) - някой може ли да каже от къде може да се вземе хубав/точен манометър ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купи си какъвто искаш манометър. Голям, малък, скъп или не толкона скъп.

По-важно е като го купиш да го закараш в метрологията, за да ти го проверят. Само тогава можеш да си сигурен в покозанията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купи си какъвто искаш манометър. Голям, малък, скъп или не толкона скъп.

По-важно е като го купиш да го закараш в метрологията, за да ти го проверят. Само тогава можеш да си сигурен в покозанията.

 

10x

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На този проблем също съм се натъквал и засега например най редовно си проверявам гумите на OMV, там самите апарати за помпане имат манометри и скалата е много голяма. При това положение стрелката може да отчете /и да се забележи визуално/ дори части от десетата. Друг е въпроса колко точно измерват, но пък като се проверяват всички гуми с един измервател - поне налягането на всички колела /или чифт колела/ ще е еднакво.

Не знам дали не се продават манометри с дигитален дисплей, ако има такова нещо бих си купил. При тях ако е калиброван правилно и всяка стойност се изписва с цифри и с точност до стотна от атмосферата, би трябвало да е най доброто.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

Не знам дали не се продават манометри с дигитален дисплей, ако има такова нещо бих си купил. При тях ако е калиброван правилно и всяка стойност се изписва с цифри и с точност до стотна от атмосферата, би трябвало да е най доброто.

 

От Щатите можеш да си поръчаш комплект, 4 датчика за всяка една гума и един дисплей за купето. Обаче до момента не съм срещал начин на монтаж в гумата (по конкретно закрепване върху джантата) и точността на уреда, цените които съм засичал са от 80 до 220$ без доставка, май и без гаранция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви е още по мил живота и не струва 500лв ... по-добре едно такова http://www.tpms-bg.com/ или подобно аз имам но не е същото като тези на сайт-а просто сам това намерих като матерял. Моето си го купих от Друмник... идеално се справя.

 

Нямам за цел да рекламирам сайт-а просто тои ми попадна пръв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...