Премини към съдържание

Колеги, спешна нужда от кръводарител в София!


Препоръчано мнение

http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=32837

Дано не се разсърдите, но видях, че става дума за дете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се разсърдиме :good:

Да поясня за колегите става дума за кръвна група A-, ако някой може да помогне да пише. Моята за съжаление е AB- :icon_crying:. Дано се намери скоро такава кръвна група, в момента се проверява дали и хора с 0-, могат да даряват кръв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

в момента се проверява дали и хора с 0-, могат да даряват кръв.

 

Аз съм 0-, но не знам дали нямам проблем с даването на кръв, тъй като имам проблеми с кръвната захар... Пишете какво се случва все пак, за да се знае.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че няма да се разсърдим!

 

Аз съм с група B. Нели, дали има възможност за замяна с нужната група, срещу бележка за дадена кръв?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди малко прегледах данни за кръвните групи и видях, че ако сте с А- може да ви бъде прелята от 0-.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм група А1, Rf +. Но съм давал над 30 пъти и знам, че в страната се подържа/в отделните центрове/ запас от почти всички групи. Ако от София изискат, съм почти сигурен че от регионалните центрове, стига да имат в наличност, ще се отзоват. Аз също мога да дам тук, в ЦТФХ-Плевен, като дарител, за да и излезе бройката - процедира се пълно за пълно. Но от местните центрове трябва да поиска някой вишестоящ - например от НЦТФХ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не си знам кръвната група. Ще питам родителите си и, ако се окажа 0 отрицателен съм готов да съдействам! Шанса е голям понеже баща ми е с 0-

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че само А- вършело работа :icon_crying: в момента такива хора се търсят, имало вече 2-3 отзовали се. В темата в оффроуд форума има повече информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 0-, но не знам дали нямам проблем с даването на кръв, тъй като имам проблеми с кръвната захар... Пишете какво се случва все пак, за да се знае.

 

Диабета не пречи, даже ше захраниш приемника. :rolleyes:

Иначе по темата - аз съм А+, май не ставам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за конкретна кр. група, защото е рядка. Поради тази причина трябва да се дари в София, където е детето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Диабета не пречи, даже ше захраниш приемника. :rolleyes:

 

Съжалявам, че малко офф-топик, но не съм диабетик, а точно обратното - хипогликемик... :) Кръвната ми захар е с около 1 единица под нормата, освен в случай, че съм се наял като прасе... питах майка ми (лекар) - не мога да давам кръв, защото е опасно - може да доведе до шок у приемното лице :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , до колкото знам 0- е ониверсална група и може да се прелива на всички! Въпроса е ,че тази група се счита за една от наи-редките!

Определено А- ще е най-добре! За съжаление аз съм 0+

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...