Премини към съдържание

Ужас, монтираха камери по пътищата!


Препоръчано мнение

Това с картата е добре, НО много често след 200-300 м има истинска патрулка с включен радар.

Във Видин доста хора останаха без книжки и олекнаха с по 100лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Там поне имаш шанс да се спазариш, макар че се стегнаха нещо. Пък с камерите може за 200 км да ти свършат 2 пъти точките... че и повече от 2 пъти....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.focus-news.net/?id=n952477

 

Камери следят за нарушения по главен път Е79 между Мездра и Враца

 

 

 

13 май 2008 | 16:55 | Агенция "Фокус"

 

 

 

Враца. Макетът на полицейски автомобил между Мездра и Враца вече е снабден с камери за видеонаблюдение, предаде кореспондентът на Агенция “Фокус”. След като бе поставен на главен път Е 79 той беше резултатен, тъй като е така направен, че отдалеч създава илюзията за действително спрял патрулен автомобил, който следи за движението. Паралелно от другата страна на пътното платно често спираше патрулка и с радар се мереше скоростта на пътуващите по отсечката автомобили. Скоро обаче водачите свикнаха с вида на макета и така той се обезсмисли. Поради тази причина върху билборда над него бяха монтирани две камери за видеонаблюдение, които следят трафика в двете посоки и фотографират нарушенията. По този начин вече въздействието върху недобросъвестните шофьори наистина би било резултатно, коментират водачите, които са забелязали вече нововъведението. Въпреки това част от тях имат съмнения, че може камерите да не са истински и също като макета да са просто превантивна мярка за намаляване на автопроизшествията по отсечката между Враца и Мездра, където движението е изключително натоварено всеки ден.

Румяна БОРИСОВА

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам там, или другаде, но приятелят ми получи честитка от снимка между Мездра и Враца

 

Забравих по-горе да напиша - колеги, има камери и в тунелите на Хемус. Умната, ограничение 80, а на Топли дол 60

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От мой приятел Англичанин знам, че те имат някаква система, за GPS-те им. Качваш в някакъв сайт мястото, където си засякъл патрула или е поставена нова камера и GPS -а ти казва да намалиш.

Но това беше преди година - година и половина (а и да си призная не обърнах особено внимание :icon_blush: )

Ако може колегата sirko да даде малко повече информация (ако име разбира се)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На почти всеки GPS я има тази услуга инсталирана от производителя, и информацията се усъвременява периодично, имаш и опции да настройш GPS-а да "мяка" на определено разстояние преди камерата и на екрана ти показва максимално разрешената скорост, това е.

Иначе има и странични сайтове където можеш да си изтеглиш услугата (free) и ентусиястите добавят/редактират нови места с камери и т.н. информацията често се обновява и то от доста хора, но и да нямаш GPS трябва да си сляп за да не видиш камерата, а преди нея има знак голям метър на метър.

Ето два сайта който ползвам аз да си тегля разни нещица, има не само местоположения на камерите а доста, като почнеш от вериги бензиностанции, кафета, ресторанти, магазини и т.н. и т.н.

http://www.gps-data-team.com/poi/

http://www.pocketgpsworld.com/modules.php?name=Cameras

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За камерите на отсечката Мездра-Враца съм ги виждал лично и даже един "състезател" изгоря пред мен, като му се тропна палката пред колата и го извикаха да си "познае" колата, която е направила нарушението няколко километра преди караула. За тъй наречените POI (points of interest) - забележителни точки, наистина е полезно нещо - в България все още не са чак толкова използвани, но ако се стигне до поставяне на камери по пътищата много хора ще почнат да използват тази опция на GPS-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

База данни с местоположенията може да се направи и от самите хора които ползват GPS, видят ли камера записват координатите и ги публукуват в сайт определен за целта и така се обеня инфо. Май тази идея е родила POI

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

База данни с местоположенията може да се направи и от самите хора които ползват GPS, видят ли камера записват координатите и ги публукуват в сайт определен за целта и така се обеня инфо. Май тази идея е родила POI

 

То досега такива стационарни камери не е имало, вече като ги монтират за постоянно навсякъде и тогава със сигурност би трябвало да бъдат нанесени като POI точки в картите на навигационните програми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дори в арабските страни хората си спазват ограниченията, а имат страхотни пътища, за да живеят по-спокойно без главоболия с полицията и негативни емоции! Колко по-лесно ще е да си караме с ограничението...

Да, хубаво е понякога да вкараш колата в обороти... ама... като може да ти струва половин резервоар в глоби има ли смисъл да се юркаме?

Карайте внимателно, в ограничението където е възможно и пристигнете живи и здрави! :) знаете, че между бързото и бавното разликата е 15 мин... най-много... и като пристигнем какво толкова смислено правим... нищо... :)

Така че карайте си лекичко в ограниченията и се радвайте на ниския разход на гориво и на красивата ни страна! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло не е много хубаво това с камерите , но дано поне да се намалят произшествията и да си заслужават вложените средства .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз и без друго не спирам почти никъде по пътищата, замо такива "точки" ще са ми интересни ;-). GPS не ми трябва, ама за такова нещо - ще си купя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни се позамислих - може да се мери скороста на принципа на оптичното приближение и има такива системи, но са малко нещо скъпички. Тоест ужасно скъпи. Второ, камерите са насочени много надолу, тоест дори и да снимат нещо реално, трябва от някъде другаде да получат информация, тоест от радар, който се засича безпроблемно.

 

За Правилника: по мои наблюдения, 90% от българите изобщо и около 65% от шофьорите не го знаят изобщо. Прекарвам средно по 3-4 часа на ден в колата, писнало ми е до няма и къде...

 

Въпроса не е дали може да се направи такава система, въпроса е дали измерванията й могат да се докажат в съда. Говорим за закони и правилник. То верно, че в БГ няма такива и всичко е максимално размито и субектвино, но това май помага в случая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитах се да го обясна... сега пак ще се опитам, този път малко по графично.

 

Х - превозно средство

А - точка, влизаща в кадъра на камерата

Б - точка, влизаща в кадъра на камерата

___ - път

 

1. Ситуация на начало на заснемане:

 

Х

А_____________________Б

 

- колата навлиза в обсега на кадъра. Камерата запомня текущото време във формат до точност мс /чч:мм:сс:мс (примеро: 12:34:12:10).

2. Ситуация на край на заснемане:

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . Х

А_____________________Б

 

- колата излиза от обсега на кадъра. Камерата запомня текущото време отново в същия формат (примерно: 12:34:13:02)

 

3. Изчисление:

 

- Сигналът се изпраща до елементарна изчислителна машина, която знае, че разстоянието в кадъра от точка А до точка Б е примерно 10 метра. Изчислява разликата от появата до изчезването на Х и получава скоростта... Задачки за изчисление на скорост по даден общ пробег и време се смятат горе-долу в 3 клас, ако не ме лъже паметта.

 

Подобни методи не могат да дадат отклонение и са най-точният начин за засичане на скорост - използва се при тестове на болиди, самолети, дори при вривяване на експлозиви. Ако има още въпроси, може пак да го обясна :)

 

 

Какви са тези "точки"? Някакво абстрактно понятие, известно само на създателя на системата? Няма шанс в съда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички знаем, че по цял свят има камери за това. Че и при нас ще дойдат - без спор. Това е.... Как работят, що работят - явно работят.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В съда пада нарушението ако контролния уред т.е. камерата не е минала през метрологичния институт за калибриране или срока на за следващото минаване и настъпил

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези "точки"? Някакво абстрактно понятие, известно само на създателя на системата? Няма шанс в съда.

 

Тези точки са или маркировка по пътя, или обекти по и около пътното платно! Местонахождението им и респективно разстоянието между тях се доказва елементарно - физически! Ако се стигне до спор, лесно могат да се извадят документи за измерване...! Освен ако не е имало земетресение и разместване на земни пластове, няма как да се промени разстоянието между две точки! А за разобличаването им има маркировки...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно такива точки може да са геодезически репери, които са замерени и доказани за разстояние и положение без разместване - те се слагат от държавата и са напълно законни. Каквото и да си говорим след време, може да не е сега, ще се монтират камери и те ще се считат за доказателство - в цяла Европа се използват, ние в България ще се тарикатим и няма да ползваме - да, да.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, забравяте една подробност.

Ако нарушението е за 100лв. и тръгнете да се съдите с КАТ, за 100 лв. няма и "Добър ден!" да ви каже адвоката, особено ако става дума за друг град.

Да не говорим, че ако ви вземат книжката и процедурата са проточи си стоите без книжка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако се движат няколко автомобила един след друг как ще става изчисляването да нестане някоя грешка :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако се движат няколко автомобила един след друг как ще става изчисляването да нестане някоя грешка :icon_hmm:

Изчисленията ще стават по един или друг начин - мога да ви дам пример за Белгия - Познат кара в нормата и от страни го задминава автомобил с превишена скорост и камерата снима и двата автомобила, които са един до друг (прецедент, който рядко се среща) и не може да се каже, кои от автомобилите е превишил - наказателното постановление е и за двата - 380 евро глоба. За да докаже, че е невинен той трябва да осъди държавата или по-скоро монарха, познайте дали ще стане това....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аааааааа, това няма да стане в БГ! Две коли за едно и също - не става!

Никой не смее да ни закача така, щото аман им от партиите и ще се разбунтуваме! То така, като излезем на протест (че ако работят камерите сигурно вече съм без книжка, докато се усетя) и излизам на площада. Сигурно затова ни оставят - поне там да имаме гювеч, пък и за Куките някой лев да остава бакшиш... Пък и те, миличките, трябва да се съобразяват....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано аз съм ЗА камерите, защото тогава няма възможност за отърване с някой лев или връзки.

Като тръгна на някъде винаги съм в стрес, защото все се случва някаква ситуация.

Вече два пъти за една седмица ми се случва да ме изпреварват на завой без видимост със скъпи коли - разни Мерцедеси или джипове и трябва да бия спирачки та поне да не стана участник в мелето.

И най-печения шофьор да си като има идиоти на пътя живота ти и този на хората около теб е в опасност. А почти винаги съм със семейството си.

Имал съм случаи, когато виждайки в огледалата някой да се засилва да ме изпреварва в серия от завои без видимост, да ускорявам много бързо и да карам по осовата линия, за да не допусна изпреварването. Колата ми е мощна (125 коня) и добре поддържана и на ІІІ-та ускорява доста бързо от 40-50 до 120-130, така че не оставям никакви шансове на този зад мен. Като видя, че отсреща е чисто му давам десен мигач и да заминава да си троши главата, но да застрашава живота на хората около мен няма да стане.

Сега като взема новото Митсубиши сигурно ще има друг филм. Очаквам тия с по-старите автомобили да се опитват да ми покажат, че техните коли са по-бързи. А аз съм си спокоен човек и нямам комплекси за избиване. Карам си кротко и не правя нарушения, но някой идиот като нищо може да ме вкарат в бела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно - има известен резон. По пътищата си е страхотия. Едни камери насам-натам ще оставят доста хора без книжки набързо. А после те ще почнат да кротуват - щат не щат. Яд ме е, че има безумни ограничения по пътищата. И за 10 км превишение - и пет пъти така и - на трупчета......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...