Премини към съдържание

Проблем с Лансера


Препоръчано мнение

здравейте купих си наскоро лансер 93 год 1.6 16 вентила 113 коня оба4е имам проблем.при подаване рязко на газ колата губи мощност и спира, пуши и харчи много бензин ако някои може да ми каже ще съм му благодарен :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, днес смених под дроселовата клапа датчика за оборотите и нищо, а преди това дебитомер, дистрибуторна капачка и палец и пак същото - като подам повече газ и колата забива муцуната и спира, като позагрее достатъчно започва да мени оборотите между 1200 и 2000 все едно припомпвам газта.

 

Модераторски контрол!!!

Колега, пишете по-грамотно във форума!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, май ще го продавам нямам нерви и парите свършиха, как мислите колко мога да му взема 1993 год 1.6 113 коня двигател 4g92

 

Модераторски контрол!!!

Колега, пишете по-грамотно във форума!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, май ще го продавам нямам нерви и парите свършиха, как мислите колко мога да му взема 1993 год 1.6 113 коня двигател 4g92

 

Ами, да не те разочаровам, но много трудно се продават... аз имам Лансер 1991г дизел и съм го смъкнал до 1000лв, под което вече е безумие да се продава... нулево внимание, нулев интерес... хората вече не търсят толкова стари коли, особено пък ако имат проблеми...

 

Единственият шанс е да я продадеш някъде в провинцията - извън големите градове! Там определено се купуват повече. Иначе, такава като твоята, аз бих й сложил около 2000лв, за да можеш да лавираш надолу в сумата... но тогава има риск съвсем да не ти звъннат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си продавай колкичката!

Иди на една истинска диагностика за да ти кажат какво и е на колата.

Иди в СБА по пътя за Панчарево има сервиз на Мицубиши.

Закачете колата на MUTII и ще ти кажат всички болежки на двигателя.

Не може всеки да ремонтира :mitsu-smiley: , има си специфика.

Другия вариант е да намереш DJ Tymbi и да се разбереш с него да ти погледне колата.

3-ти вариант е Ратола или БАлкан Стар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в Бош, там казаха че най-вероятно е компютъра, който не реагира на Ламбда сондата,след това го отвориха и видяха че е правен.Кондензаторите са сменени и пак няма промяна!

Ако някой има идея да пише !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, казаха ти къде да отидеш, но не в Bosch, а в Ратола Пловдив или евентуално при Милен от този форум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, казаха ти къде да отидеш, но не в Bosch, а в Ратола Пловдив или евентуално при Милен от този форум.

 

 

 

В ратола казаха същотото.Сега ще тробвам да потърся милен,благодаря все пак

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж в обявите от форума.

Би трябвало да става и от Колт със същия двигател.

Не може ли да се отремонтира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хора оказа се комп. търсих по моргите но няма такъв

 

Сериозна диагноза :( Най-добре се свържи с адаша (Milen_z) да го погледне, това което казваш че не реагирал на сигнала от ламбда сондата (без да съм 100% сигурен) ми се струва поправимо въпреки че симптомите които казваш не са точно... пробва ли да откачип ламбда сондата да видите как се държи без нея, с друга сонда...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно аз му дадах тази диагноза. За съжаление проблема ми е до болка познат. Компа започва да бърка стойностите на датчиците, някои стойности ги дели на две, други ги умножава по две. В действителност ламбда сондата му работи, но ECU-то не я отчита, гледано през диагностична апаратура стойността и е винаги една и съща. Също така аномалия има и в захранващото напрежение, генератора си зарежда точно с 14в. а ECU-то ги вижда като 6,2 в. И т.н. аномалия има в половината от параметрите му. В резултат на което двигателя изобщо не работи добре, сместа е прекалено богата. Иначе ще се пробваме да го пооправим, но немога да гарантирам за резултата, понеже с такъв проблем съм имал и успешни и неуспешни опити за ремонт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

да благодарим отново на милен много разбира :icon_clap: ако някой има проблеми точно тои е човека на :mitsu-smiley: все така да ни радва .благодаря ти :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбираме, че :mitsu-smiley: е като ново ли?

:icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

 

 

да като ново е :icon_dance: .няма вече треперене на двигател, няма вече пушек и тн. всичко си е по старо му :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...