Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Ако погледнете горе вдясно ще видите линка, който отваря чата :D

Утре ще направя и картинка. Регистрирах канала и вече е готово.

 

Казвайте при проблеми!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

  • Admin

Вече е качен чат във форума :D Браво на Божо :first: Да ни е честито :D Който иска да чати в реално време с някой моля да заповяда. За да стартирате натискате горе в дясно бутона "Chat Room" . След това като влезнете в основното меню натискате горе в ляво "connect" и вече можете да чатите. В полето отдясно се изписва кой е онлайн :D Днес вечерта ще направиме бутон който ще бъде като всички останали в основното меню със същия стил :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно би трябвало автоматично да се свърже така че ако не може тогава натискайте Connect бутона.

 

Преди да зареди аплета дава предупреждение, че не е сертифициран, трябва да потвърдите че искате да го инсталирате.

 

Ако имате проблеми с java applets или нямате java трябва да я изтеглите от http://www.java.com/en/download/windows_xpi.jsp

 

Ако искате може да ползвате и обикновен IRC клиент (напр. mIRC)

Параметрите за него са:

Server: irc.blitzed.org Port: 6667 Channel: #www.mitsubishibg.com

 

Не е лоша идея да си регистрирате потр. имена в чата с парола. Как става може да видите ако натиснете Help там. Ако не ви стане ясно, изчакайте докато взема да го преведа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами има и в чата емотикони, но отгоре трябва да виждаш един прозорец текста който хората пишат, а отдолу в една лента пишеш ти.

 

Опиши по-подробно какъв е проблема. Инсталиране на java няма да ти е излишно, пробвай първо това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Вече е качен бутон "Чат". Намира се на горните централни бутони на форума между "ЛС кутия" и "Регистрация"

Който има някъкви проблеми с чата моля да пита :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

бутона е много добре сложен! :D какво трябва да стане като го натисна? щото направо се изненадах като го натиснах... /не стана нищо/ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти се отвори нов прозорец и в него да ти се зареди чата.

 

Ако не ти се отваря - евентуално може някоя програма за блокиране на Popup да го спира. Разреши на този сайт да отваря popup прозорци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рестартирах и се оправи...! :icon_box:

30% от случите помага рестарта!

Сега обаче ми дава че не съм се свързал :

/Unable to connect: java.lang.NullPointerException /

:icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е грешка на самата Java. Инсталирай си стандартната java runtime от Sun

 

http://www.java.com/en/download/windows_xpi.jsp

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем заради Zonealarm - липсваше ми бутона за ЧАТ. Промених малко настройките на Zonealarm и се оправи. Ако някой има същия проблем, да казва. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми дава :

Unable to connect : java.net.UnknownHostException: irc.blitzed.net

 

Имам инсталиран JRE 1.5.0_02. Но съм зад proxy, което ако не се лъжа подържа само http/https - останалите протоколи са орязани (или админите не казват ). Някаква идея, какво да се направи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е от proxy-to (поне не още ;))

 

Това е DNS проблем - не може да намери сървъра.

 

Пробвай пак - при мен преди малко също даде timeout - много сървъри има зад това име и нещо се поомотва.

 

Пробвай да пуснеш Command Prompt и дай "ping irc.blitzed.org"

Пиши какво ти дава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ping-а ми дава:

Unknown host irc.blitzed.org

 

А като се пробвам да заредя страницата на http://irc.blitzed.org/ ми зарежда заглавната страница на

UK Linux Users Groups.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ping-а ми дава:

Unknown host irc.blitzed.org

 

А като се пробвам да заредя страницата на http://irc.blitzed.org/ ми зарежда заглавната страница на  

UK Linux Users Groups.

 

Има проблем с някой от сървърите зад името irc.blitzed.org, сега го смених да е твърдо към само един - xinit.lug.org.uk

 

Пробвай пак. Ако не стане пробвай ping към xinit.lug.org.uk и кажи какво ти дава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:help:  :help: Аз нещо не мога да вляза!!!

Като цъкна на Chat Room и ми изкарва някакви emoticons и някакви tracks...

И при мен беше така. Свалих си Java ot Sun и се оправи :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Борко, имам един въпрос................много объркващо е с този чат, аз едвам го направих ............ :D и пак нещо не съм много наясно.........та въпроса ми е, може ли да се направи така, че когато някой иска да чати с някого , когато той е в форума, просто да влезне в главната страница и отдолу кадето пише : регистрирани потребители: Bunji, Big Boss, BAlexandrov, DJ Tymbi и т. н. просто отивам с мишката и кликвам върху ника с когото искам да си чатя и така да стане по лесно............ :D или няма такава възможност или пък нещо подобно ....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами отново не иска при мен - значи ползвам Mozilla Firefox, през proxy.

Ще пробвам довечера от нас и ще ти кажа какво става като нямам proxy и DNS-а е друг :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Борко, имам един въпрос................много объркващо е с този чат, аз едвам го направих ............  :icon_blush:  и пак нещо не съм много наясно.........та въпроса ми е, може ли да се направи така, че когато  някой иска да чати с някого , когато той е в форума, просто да влезне в главната страница и отдолу кадето пише : регистрирани потребители: Bunji, Big Boss, BAlexandrov, DJ Tymbi  и т. н. просто отивам с мишката и кликвам върху ника с когото искам да си чатя и така да стане по лесно............ или няма такава възможност или пък нещо подобно .......  :D

 

Не е Борко а Божо :D Постарай се малко. Никък не е объркващо. Досега си чатихме с няколко човека. В момента в чата е супер купон :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето Java за който си няма, ще се свали по-бързо, защото е на български сървър

 

http://info.datacom.bg/balexandrov/java/jr...dows-i586-p.exe

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Повечето може да имат проблем с Java или да имат stop от антивирусните си програми. Свалете си тази версия. Работи идеално. След натройките няма да имате проблем с чата :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ПРИ МЕН ИМА НЯКАКЪВ ПРОБЛЕМ ...ДНЕС НАНЯКОЛКО ПЪТИ ОПИТВАХ ДА ВЛЯЗА В ЧАТА НО УВИ !

ИМАМ КАЧЕНА JAVA ...ДАЖЕ И СВАЛИХ ПО-ГОРНИЯ ФАИЛ...И ПАК НЕСТАВА !!!

ОТ ПОЛОВИН ЧАС ПАК ОПИТВАМ И МИ ИЗЛИЗА САМО СЛЕДНОТО ...

20:02] Connecting...

[20:02] Unable to connect : java.net.UnknownHostException : xinit.lug.org.uk

[20:03] Connecting...

[20:03] Unable to connect : java.lang.NullPointerException

[20:03] Not on a channel

[20:03] Error : Not connected

[20:07] Connecting...

[20:07] Unable to connect : java.lang.NullPointerException

[20:11] Connecting...

[20:11] Unable to connect : java.net.UnknownHostException : xinit.lug.org.uk

[20:12] Connecting...

[20:12] Unable to connect : java.net.UnknownHostException : xinit.lug.org.uk

[20:12] Error : Not connected

[20:13] Connecting...

[20:13] Unable to connect : java.net.UnknownHostException : xinit.lug.org.uk

[20:35] Connecting...

[20:35] Unable to connect : java.net.UnknownHostException : xinit.lug.org.uk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...