Премини към съдържание

Лагери на колянов вал за Eclipse


Препоръчано мнение

Здравейте на всички, имам Mitsubishi ECLIPSE 1992г. наложи ми се да сменя лагерите на вала, вала го занесох на шлайф, биелите също и я сглобих. След първите 100 км. двигателя се разтрака, при повторно отваряне се оказа, че лагерите пак са надрани и цементацията се е нарушила, може ли това да е от фалшиви лагери, моля ви кажете каква марка и от къде да ги взема.

Благодаря на всички предварително!

 

Модераторски контрол!!!

Колега, постарайте се да пишете по-грамотно и си проверявайте мненията преди да ги постнете!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо, сигурен ли си, че валът е ОК? Елипси мерили ли сте? Второ, какъв модел са лагерите, които се скапаха? Аз бих ти препоръчал Koyo, Febi също са някакъв вариант. Между другото в последно време взеха да наизскачат доста "ментета", последно имаше случай с едни Kolbenschmidt за Опел, които се скапаха на 100 км при колегата и след повторна замяна с такива от същата марка, но от друг доставчик, всичко беше ОК (няма да коментирам дали му приеха рекламацията).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти дали лагери за 2 генерация 4G63 със 7 болта така ще стане :)

Може от неточен размер (за по-голям размер на вала,примерно стандартен, а твоя е шлайфан), също и от некачествени лагери :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вала е мерен закачихме го на стенд и е OK. Като го шлайфа го направи основните лагери на 2-ри ремонт, а биелните на 1-ви.

 

Модераторски контрол!!!

Колега, за втори път Ви приканвам: Постарайте се да пишете по-грамотно и си проверявайте мненията преди да ги постнете!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А изми ли каналите на вала преди да го монтираш,продуха ли ги с компресор?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А изми ли каналите на вала преди да го монтираш,продуха ли ги с компресор?

Да измих го с кореселин и ги продухах. Най-зле беше средния основен лагер.

 

на мен ми е интересно колко болтов ти е мотора? С колко болта се захваща маховика за коляновия вал

С 6 болта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...