Премини към съдържание

Съответствие джанти-гуми


Препоръчано мнение

Една таблица за размерите(препоръчителни) :icon_dance:

 

Какъв и е източника? Още малко и цолажа ще дадат, за всяка гума.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако джантата е по-тясна, мисля че гумата по ще я пази от поражения. За размера на гумите - взима се този на лепенката и се смята - диаметъра на гумата трябва да излезне оклоло 600мм и трябва да се сметне същия размер. Глупаво е колата да се снижава от към гумите и то при нашите пътища. Мисля че от завода излизат с джанти Enkei, този сертификат е вероятно защото са слагани допълнително, докато колата е била гаранционна.

Колата е произведена 02.1997, така че няма как да е била в гаранция през 1996. Нека оставим тези изчисления на хората, които цял живот са се занимавали с това, а не кой какво чул, как мисли и т.н. Колегата иска джанти 16" и размера, при който няма да има никакви проблеми (опирания , стържене) е 205/45/16. От личен опит споделям че с 7.5J вече 10 години не е имало проблем, а и ако реши да мине на 215/40/16 няма да има нужда да купува нови джанти. Нека пишат колеги, които са се сблъсквали с подобен проблем, защото иначе колегата Jim Crow още повече ще се обърка.

 

Една таблица за размерите(препоръчителни) icon_dance.gif

Супер е, само че в нашият случай е напълно безполезна - 205/45/16.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата като дойде от немско беше с 215 на 6.5J доста карах така и не ми е изкочила гумата(само по легналите полицаи опираше). Широчината на джантата няма толкова голямо значение, колкото широчината на гумата и офсета, като става въпрос за опиране в калниците. Като иска да слага такива джанти - отива слагат я с гумата и мерят на място, дали с конкретната джанта може да се побере в задния калник или не.

 

Като се захванехме, какво точно пише в сертификата, че ми стана интересно - индивидуален сертификат за конкретните джанти ли е, или че модела е одобрен от завода производител?

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв и е източника? Още малко и цолажа ще дадат, за всяка гума.

 

 

Източника е MODERN ENGINE TUNING от A.GRAHAM BELL...... Конкретната таблица показва съответствието м/у ширината на гумата и джаулите на джантата..... Съответно за гуми 205 препоръчително е да е 7J,но е приемлив варианта от 6,5 до 7,5...ЕТ-то зависи от производителя на джантите,както и за кои марки и модели стават(според мен)..... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като се захванехме, какво точно пише в сертификата, че ми стана интересно - индивидуален сертификат за конкретните джанти ли е, или че модела е одобрен от завода производител?

Абе мъчих се да го прикача ама нещо не позволява, въпреки че е доста малък.Ако искаш дай E-mail да ти го пратя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, интересувам се дали мога да сложа тези джанти на Оутлендъра ми (2003г), това е инфото от собственика им -

5/114.3 са Болтовете.

От Mutsubishi Lancer са джантите

Hanzo 7.5x17-71.6-5/114.3-ET48

 

http://www.gumi.bg/wheels/items/dotz_hanzo-502

 

:rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Здравеите колеги . За да не пиша нова тема искъм да попитам тук . Проблем ли ще е ако отпред сложа гуми 195/45/15 а отзад 195/55/15 . Благодаря предварително .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр,колеги!

Препоръчвам височина на 55 и гума с борд,не друса толкова и предпазва джантата.Лятото карам с гуми 205/55/15,а джантата е 6.5дж,ет 35..

Много добре си вози,не съм кривил(даже ужулил джанта) и дава еднакъв разход за лято и зима.Много е стабилна с 205 и не се усеща голяма разлика в ускорението.Пък и с този голям преден калник 195/45/15 малко смешно ще стой.

Само дето някой път с още двама човека в колата пристъргва малко на задните вежди,ама май ЕТ е виновно...нз

Редактирано от san4o pansa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр,колеги!

Препоръчвам височина на 55 и гума с борд,не друса толкова и предпазва джантата.Лятото карам с гуми 205/55/15,а джантата е 6.5дж,ет 35..

Много добре си вози,не съм кривил(даже ужулил джанта) и дава еднакъв разход за лято и зима.Много е стабилна с 205 и не се усеща голяма разлика в ускорението.Пък и с този голям преден калник 195/45/15 малко смешно ще стой.

Само дето някой път с още двама човека в колата пристъргва малко на задните вежди,ама май ЕТ е виновно...нз

 

Не е от ЕТ, а от ширината. Оригиналните са 6J.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е от ЕТ, а от ширината. Оригиналните са 6J.

 

 

По горе пише 6.5 оригинално.Ако е толкова значи или гумата е широка,или пружините са уморени!!!

Valboss беше писал ,че кара със същия размер гуми...

Опират ли ти отзад Биг Босс?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...