Премини към съдържание

Криви Джанти


nmizov

Препоръчано мнение

Днес, ходих да си балансирам предните гуми. Като карам м/у 90 и 120 тресе, ама не се седи и като спирам колата спира на тласъци.Свалих джантите с гумите и като ги пусна на стенда какво да видя върти се като яйце-пълна елипса.

Та се чудя, видя ми се много крива джантата, дали нама да се пукне като се изправя и ако

се завари после с аргон, ще е надежна?

Колко струва изправянето на лети джанти, защото човека почна да ме успива с 25 лева на джанта, та стигна накрая до 50 лв. на джанта.

А не ми се сменят джантите. Оригинални 17-ки са и мицуто ми е Аванс, та му ходят много на спойлерите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес, ходих да си балансирам предните гуми. Като карам м/у 90 и 120 тресе, ама не се седи и като спирам колата спира на тласъци.Свалих джантите с гумите и като ги пусна на стенда какво да видя върти се като яйце-пълна елипса.

Та се чудя, видя ми се много крива джантата, дали нама да се пукне като се изправя и ако

се завари после с аргон, ще е надежна?

Колко струва изправянето на лети джанти, защото човека почна да ме успива с 25 лева на джанта, та стигна накрая до 50 лв. на джанта.

А не ми се сменят джантите. Оригинални 17-ки са и мицуто ми е Аванс, та му ходят много на спойлерите.

Доколкото зная, алуминиевите джанти се изправят на специална машина без да се чукат или заваряват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес, ходих да си балансирам предните гуми. Като карам м/у 90 и 120 тресе, ама не се седи и като спирам колата спира на тласъци.Свалих джантите с гумите и като ги пусна на стенда какво да видя върти се като яйце-пълна елипса.

Та се чудя, видя ми се много крива джантата, дали нама да се пукне като се изправя и ако

се завари после с аргон, ще е надежна?

Колко струва изправянето на лети джанти, защото човека почна да ме успива с 25 лева на джанта, та стигна накрая до 50 лв. на джанта.

А не ми се сменят джантите. Оригинални 17-ки са и мицуто ми е Аванс, та му ходят много на спойлерите.

 

 

Повечето вулканизатори вече имат машина за студено изправяне на джанти, без значение дали е алуминиева или не. И доколкото знам цената е 17лв за 17 цола .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че са възтановявани на този принцип доста намачкани джанти не само криви такива и нямало проблем да си караш, но според мен след всяка една такава процедура огъване изправяне се получава умаряне на матеряла и после почват да се гънат много лесно такаче оправяйги и ги продавай според мен :)

А някой можели да ми каже ръбчето на едната ми джанта е пострадало имали някакви шансове да се навари и после да се оформи или някаква друга процедура която може да го оправи или възтанови

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги виждал съм много пострадали джанти. Направо "осмици" както се казва без парче от борда. След машина за изправяне ,наваряне и боядисване станаха като нови. Стига да си заслужава джантата може да се реставрира :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега за различните процедури се използват различни майстори. За изправянето търсиш някой който има машина за тази цел. За наварянето заварчик който заварява разнородни метали а за подготовката и боядисване при бояджия. В нашия град има един агент където ги извършва всички тия процедури на едно место но по принцип реда е такъв. Ако успееш да си ги направиш сам още по-добре. Аз си бях взел преди време едни джанти ,имаха разни дръскотини по тях но едната беше доста крива но нямаше за наваряне. Дадох само да ми изправят кривата за 15лв. купих си спреи за джанти, малко не много едра и малко водна шкурка ,сам си ги подготвих и боядисах. Трябва да ти кажа че доста добре се получиха нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е крива просто ръбчето е изядено т.е. остъргано е няма огъване и счупване, като на снимковия материал е но малко поголямо в диаметър като размер :icon_blush: но ще пробвам да намеря някой заварчик да ми го навари и после ще се развихря със шлайфчето и дано да стане щот Хасково ми е малко дълечко и все пак ако някой знае къде правят такива процедури да сподели

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз съм с 15-ките на INFECTED...Когато ги взех той може да каже в какво състояние бяха...Занесах ги на вулканизатора ми и той ги изправи една по една...10 лв на джанта ми взе (иначе вземат лев на цол), след това ги занесах на песъкоструййка и ги излъсках до "кокала"...После на прахово боядисване и опичане в печката...Сега са като нови!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз съм с 15-ките на INFECTED...Когато ги взех той може да каже в какво състояние бяха...Занесах ги на вулканизатора ми и той ги изправи една по една...10 лв на джанта ми взе (иначе вземат лев на цол), след това ги занесах на песъкоструййка и ги излъсках до "кокала"...После на прахово боядисване и опичане в печката...Сега са като нови!!!

Малко оффтопик - колко ти излязоха всичките процедури - че съм се замислил моите да ги пребоядисам :icon_blush: :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4 x 10 лв за изправяне на машина, 60 лв за песъкоструйка и 30 лв за прахово боядисване!

 

Ето и снимки!

 

В началото!

След пясъка!

Сега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо друго не мога да кажа освен> Браво Емо!!! :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

 

Евала :icon_rock: Страшен резултат :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и аз много им се радвам...И благодаря на INFECTED за това, че ми ги продаде ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Резултата с праховото боядисване наистина е впечатляващ. Като се има предвид че джантите са едно 80% от визията на колата си заслужава да се постараеш да изглеждат по тоя начин :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...