Премини към съдържание

Светна ми една лампичка!?


nmizov

Препоръчано мнение

Днес като си тръгвах от "Била", запалих колата и една от лампите на таблото до тази на ABS не огасна, и сега свети

постоянно. Какво може да е това? Нещо по компютъра, електрониката или нещо друго?! Не съм на газ, карам само бензин! Лампата представлява нещо като правоъгалник с бутончета от трите страни/нещо като ключ-прекъсвач/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес като си тръгвах от "Билата", запалих колата и една от лампите на таблото до тази на ABS не огасна, и сега свети

постоянно. Какво може да е това? Нещо по компютъра, електрониката или нещо друго?! Не съм на газ, карам само бензин! Лампата представлява нещо като правоъгалник с бутончета от трите страни/нещо като ключ-прекъсвач/.

Аз такава лампа не съм виждал. Отляво на ABS e тази за отворена врата, а отдясно е тази на ръчната. Поне в упътването и на таблото на моята са така. Дай някоя снимка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен няма такава, но в описанието видях една подобна правоъгълна с 3 точки. Знам че при теб е бензинов и няма как да е тази, но... обяснение винаги може да се намери...

 

 

това разбира се е картинка за по-старите Галанти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен няма такава, но в описанието видях една подобна правоъгълна с 3 точки. Знам че при теб е бензинов и няма как да е тази, но... обяснение винаги може да се намери...

 

 

това разбира се е картинка за по-старите Галанти.

Тази с номер 16 ми свети колега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жълта ли е лампата?

така ли изглежда?

 

http://www.checkenginesite.com/wp-content/themes/upstart-blogger-minim-01/images/header.jpg

Точно така изглежда колега!

И друго ме притеснява. Вчера смених двигателното масло с филтър/Тотал пълна синтетика/, горивен филтър и въздушен филтър, възможно ли е нещо от там да е станало и да свети тази жълта лмпичка?

Другото е че не проверих маслото в сервиза, но като се прибрах и го погледнах беше пак черно като катран!!!! Може ли да са забравили да го сменят или имам проблем с двигателят?! Минал съм 20км. с новото масло-как може да стане пак черно? Проблем в двигателя или в сервиза.

Май ще звъня на Ди Джея днес и ще го навястя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, трябва да се разбере защо свети - може да е дребно, но може и сериозен проблем да е....

Картинката символизира двигател мисля :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така изглежда колега!

И друго ме притеснява. Вчера смених двигателното масло с филтър/Тотал пълна синтетика/, горивен филтър и въздушен филтър, възможно ли е нещо от там да е станало и да свети тази жълта лмпичка?

Другото е че не проверих маслото в сервиза, но като се прибрах и го погледнах беше пак черно като катран!!!! Може ли да са забравили да го сменят или имам проблем с двигателят?! Минал съм 20км. с новото масло-как може да стане пак черно? Проблем в двигателя или в сервиза.

Май ще звъня на Ди Джея днес и ще го навястя!

Най-добре навести Пламен и то още днес, като преди това се чуете по телефона... Трябва да се закачи на тестер (ако DJ-я не установи проблема), за да се разбере от какъв тип е грешката... предполагам е нещо елементарно и дано да е така! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре навести Пламен и то още днес, като преди това се чуете по телефона... Трябва да се закачи на тестер (ако DJ-я не установи проблема), за да се разбере от какъв тип е грешката... предполагам е нещо елементарно и дано да е така! :)

Така ще направя колега, дано да е натрупал компютъра някакви грешки за изчистване!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само ме притеснява маслото, може ли толкова бързо да почернее, при наличието на накакъв проблем ?

 

 

Ако са сложили стария филтър... не знам мога само да гадая... :icon_blush:

или е имало нещо черно (катранено) в двигателя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да дойдеш при мен , но принципно този тип мотори се "цапат" бързо.............поради тази причина аз когато сменям маслото на такива мотори преди смяната промивам мотора .........естествено по скъпо излиза но е по добре..............отвътре мотора е мръсен и затова новото масло става черно бързо, другото което е че явно не са го чакали да изтече хубаво старотот масло и са ти наляли с 1/2 литър по малко от новото ,тъй като е имало от старото масло ........... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ди Джей ще ти звънна следобед да се чуем да погледнеш каручката ми, може аз да си въобразявам, че ми е много черно маслото!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...