Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчайте застраховател за пълно автокаско


Препоръчано мнение

Може би темата не е точно за тука, но колкото повече автозастрахователя минавам да питам, толкова повече се обърквам. Някой има ли впечетления, къде е най-коректно и от кой застраховател е доволен?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би темата не е точно за тука, но колкото повече автозастрахователя минавам да питам, толкова повече се обърквам. Някой има ли впечетления, къде е най-коректно и от кой застраховател е доволен?

 

 

Досега от Алианц нямам никакви оплаквания, за каквото и да съм закарал кола за всичко са си платили. И за Армеец чувам добри отзиви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е много труден въпрос, особенно ако автомобила е над 10 години, тогава при евентуална щета отива на тъй наречената "експертна оценка", така че най-добре разпитай там където живееш, понякога една компания работи коректно в един район, а в друг не (между другото е доста често срещано явление).

 

Ами за чисто нова кола става дума. В Булстрад предлагат най-добра цена и като сравнявам по общите условия не е много различно с останалите ..... но знае ли човек.

За 70 000 лв кола автокаското ще е около 2500 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за чисто нова кола става дума. В Булстрад предлагат най-добра цена и като сравнявам по общите условия не е много различно с останалите ..... но знае ли човек.

За 70 000 лв кола автокаското ще е около 2500 лв.

 

 

Да ти е честито :mitsu-smiley: и със здраве да си го караш и да не ти се налага да ползваш каското

 

 

PS: лично мойта ще я зазтраховам в Алианц

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честито!

Аз лично ползвам Алианц от 8 години и съм много доволен.

Прати малко снимки:)

 

Все още не съм я вземал, още месец и половина и ще я доставят :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да призная - не ми се е случвало застрахователно събитие. Но се застраховам само в български имоти - там имам познати застрахователни агенти, а това си е важна работа. Друго си е сестра ти да ти удари едно рамо, не мислите ли ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега първо честито за поръчаната кола.Аз бих ти препоръчал ИНТЕРАМЕРИКАН от личен опит знам чед са много коректни работим с тях поне от 6-7 години и нямаме никакви оплаквания имали сме много тежки щети не претендират много много така че успех.

Мирослав е прав за нова кола няма голямо значение къде ще е застрахована колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и зависи дали ще я взима на лизинг или ще плаща КЕШ.

При лизинг мисля,че трябва да се провери дали лизинговата къща има говор или някакви договорености със застрахователната компания, но затова не съм сигурен.

 

А иначе Мирослав е прав,че трябва да се обърне внимание на малките букви в края на договора. Но и досега не съм чувал нова кола да е имала проблеми с каското

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И за Армеец чувам добри отзиви.

 

Ми хайде да чуеш и лош отзив за Армеец.. отказаха да ми платят (отне им 2 месеца и малко за отговор само) щета за 2500 лв и се съдим от миналата година. Ако бюрократичната машина се задвижи малко по бързо може и да дочакам да спечеля делото тази година ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Където имаш познати и могат да ти обърнат внимание при щета на автомобила- там се застраховай и след щета никога не забравяй да си възвърнеш лимита!!!

 

:plane: :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми хайде да чуеш и лош отзив за Армеец.. отказаха да ми платят (отне им 2 месеца и малко за отговор само) щета за 2500 лв и се съдим от миналата година. Ако бюрократичната машина се задвижи малко по бързо може и да дочакам да спечеля делото тази година ..

 

 

Колега пожелавам ти късмет с делото и да ги осъдиш за повече пари!

За Армеец знам от една приятелка, която кара Астра 94 - 95, беше си огънала вратата имаше и за боя,и ако не се лъжа имаше нещо по резервоара. Та момичето отива в Армеец и те и плащат всичко!

 

И едно последно впечатление за застрахователите. На мен ми се случи карам кола (на около 2,5 години), там описвам щетите и не искат да дадат направление за фирмен сервиз искат колата да отиде в техен сервиз. Аз казвам не и си тръгвам. На другия ден отива собственичката на колата пишели пише и на нея и дават писмо за фирмен сервиз. Това се случва в Евроинс. Та извода е при застрахователите най добре е да ходят жени

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Където имаш познати и могат да ти обърнат внимание при щета на автомобила- там се застраховай и след щета никога не забравяй да си възвърнеш лимита!!!

 

:plane: :drive:

 

 

Искаш да кажеш, че примерно направил съм пълно каско за 70 000лв и има щета за примерно 2000 лв. Трябва после да възстановя сумата за да ми е отново пълно каското ....тоест някъде 4% (ако е толкова %) от тези 2000 лв тоест 80 лв? Така ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че примерно направил съм пълно каско за 70 000лв и има щета за примерно 2000 лв. Трябва после да възстановя сумата за да ми е отново пълно каското ....тоест някъде 4% (ако е толкова %) от тези 2000 лв тоест 80 лв? Така ли е?

 

Да,

Това се нарича дозастраховане.

Ако не го възстановиш просто колата ти вече не е застрахована на 100%, а на 96% примерно.

Не знам дали го има при всички застрахователи обаче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,

Това се нарича дозастраховане.

Ако не го възстановиш просто колата ти вече не е застрахована на 100%, а на 96% примерно.

Не знам дали го има при всички застрахователи обаче.

 

 

Едва ли ще има застраховател - при вече изплатена щета и да не искат дозастраховане, за да е пак на 100% покритието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги.

Имам питане за това до застраховане, как точно ти го иска застрахователя?

На мен досега Алианц не са ми искали такова до застраховане, а съм ходил 4 -5 пъти с различни коли. А и то за по големи суми ли искат въпросното до застраховане?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За старите автомобили няма проблем, но за новите почти винаги е задължително дозастраховане в случай на щета.

:good:

 

За моя 17 годишен Колт не са ми искали никога, пак си е застрахован за цялата сума.

 

Колеги.

Имам питане за това до застраховане, как точно ти го иска застрахователя?

 

Процедурата мисля, че е различна за всеки застраховател, трябва да питаш твоя.

Например за Булстрад съм чувал, че за щети до 2.5% от застрахователната сума не изискват дозастраховане!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте!

От съвсем скоро си имам 10 годишно колтче и много си го харесвам. До сега не съм се занимавала с гражданска и каско, но не смятате ли, че е по-удобно да си намериш агент, който да се грижи за всички подробности? Армеец предлагат ли такава услуга?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От съвсем скоро си имам 10 годишно колтче и много си го харесвам. До сега не съм се занимавала с гражданска и каско, но не смятате ли, че е по-удобно да си намериш агент, който да се грижи за всички подробности? Армеец предлагат ли такава услуга?

 

Вече има много фирми, който продават застраховки. Избираш си една отиваш там и вече си имаш агент, разбира се стига да работят с избрания от теб застраховател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...