Премини към съдържание

Изгубен ключ - нямам резервен.


Препоръчано мнение

Здравейте,

И аз имам същия проблем изгубих си ключа(единствения) на каризмата 98г 1.8GDI. Дистанционното е при мен(колата е само с централно). Как мога да си направя нов ключ? По ключалка дали ще могат да ми направят? Този чип на ключа (ако има такъв каде се намира, защото черната пластмаса от ключа е при мен но не виждам никакъв чип.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва да се обърнеш към БС и по номера на купето да ти направят нов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е щом пластмасата на ключа е при теб той чипа е вътре. Иди само при един ключар по ключалката да ти направи ключ и направо д ати го монтира в твойта пластмаса и си готов. Че иначе варианта да ти правят по номера на рамата ми се струва малко солен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз заради страха от подобна ситуация си направих резервен ключ при ключар, но без чип и го държа както се казва на врата, като първокласник. Ако случайно стане нещо поне да мога да отключа вратата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Здравейте колеги имам огромен проблем изгубил съм ключа за каризмата 98г е ключа е с чип проблема е че беше само един та въпроса ми е към кого мога да се обърна сега колата е само с централно без аларма а и колко ще ми се хване цялата процедура .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, искам да споделя с вас една малко странна, но радостна новина. Галанта комби, който карам отскоро дойде само с един ключ. Ключарите в Ямбол ми искаха 120 лв за неоригинален ключ, видя ми се скъпо, затова се обадих на Мирослав от Ратола. Приятно се изненадах от обявената цена за оригинален ключ - 48 лв, която включва и програмирането на ключа. Останах очарован от бързото и изключително бързо обслужване, за което искам да изкажа за пореден път благодарностите си към Миро (Мирослав). Споделям всичко това, за да знаете, че изработката на оригинален резервен ключ за Митсубиши в Ратола излиза в пъти по-евтино, отколкото при който и да е ключар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте! Стана една доста голяма беля- счупи ми се ключа в ключалката. По точно не се счупи при мен, а жена ми не знам какво е правила, но го е счупила и сега не знам какво да правя. Трябва да се извади счупената част и да се изкара нов ключ. Свързах се с двама автоключари, които имаха реклами на входа ни, но като дойдоха нещо взеха да разправят, че била много сложна, че не знам си какво- явно целта им беше да ми вземат солена сума и ги изгоних. Моделът е Mitsubishi Colt и определено не мисля, че е най-сложната кола на света :D И сега сме без кола, докато намеря някой кадърен и свестен автоключар, който да изкара ключа и да направи копие от моя ключ. Въпросът ми е дали Ви се сещате за такъв, защото аз търся ама искам да е някой изпитан и сигурен. Ако го срещна непременно ще пиша, в помощ на други :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Стана една доста голяма беля- счупи ми се ключа в ключалката. По точно не се счупи при мен, а жена ми не знам какво е правила, но го е счупила и сега не знам какво да правя. Трябва да се извади счупената част и да се изкара нов ключ. Свързах се с двама автоключари, които имаха реклами на входа ни, но като дойдоха нещо взеха да разправят, че била много сложна, че не знам си какво- явно целта им беше да ми вземат солена сума и ги изгоних. Моделът е Mitsubishi Colt и определено не мисля, че е най-сложната кола на света :D И сега сме без кола, докато намеря някой кадърен и свестен автоключар, който да изкара ключа и да направи копие от моя ключ. Въпросът ми е дали Ви се сещате за такъв, защото аз търся ама искам да е някой изпитан и сигурен. Ако го срещна непременно ще пиша, в помощ на други :)

 

Колега кажи първо за какъв колт става дума. Ако модела е след 96-та година, то трябва да знаеш, че в ключа има чип който не е никак евтин. Можеш да отидеш в официалните сервизи на БалканСтар и Ратола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че той колегата си има чипа, само металната част на ключа е счупена. Според мен не трябва да е скъпо в този случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че той колегата си има чипа, само металната част на ключа е счупена. Според мен не трябва да е скъпо в този случай.

 

Светле, трудно ще е да се ползва стария чип, в новия ключ и затова, и аз съм на мнението, специално за такъв проблем, да се ползват услугите на "Ратола", където нещата стават наистина добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Стана една доста голяма беля- счупи ми се ключа в ключалката. По точно не се счупи при мен, а жена ми не знам какво е правила, но го е счупила и сега не знам какво да правя. Трябва да се извади счупената част и да се изкара нов ключ. Свързах се с двама автоключари, които имаха реклами на входа ни, но като дойдоха нещо взеха да разправят, че била много сложна, че не знам си какво- явно целта им беше да ми вземат солена сума и ги изгоних. Моделът е Mitsubishi Colt и определено не мисля, че е най-сложната кола на света :D И сега сме без кола, докато намеря някой кадърен и свестен автоключар, който да изкара ключа и да направи копие от моя ключ. Въпросът ми е дали Ви се сещате за такъв, защото аз търся ама искам да е някой изпитан и сигурен. Ако го срещна непременно ще пиша, в помощ на други :)

 

Срещу НИПРОРУДА..на бул.Стамболийски има ключар...за 10мин...с твоя чип...и негова заготовка и си ок...за 35лв(е това бе преди 3г).При мен още си работи.Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...