Премини към съдържание

На какъв модел да се спра?


Препоръчано мнение

Както се вижда от ника ми съм бъдещ шофьор!При всички случаи ще имам собствена кола след като си взема книжката. :rolleyes: Съпругът ми кара :mitsu-smiley: Галант,та е ясно,че и следващата ни кола ще е от същата марка.Моите пристрастия са към Колт,обаче........искам вашия съвет!Сумата,с която разполагам е около 3000лв.Какъв е подходящия модел,година и всичко каквото сметнете,че трябва да знам и да търся за първи собствен автомобил!Предварително благодаря за споделеното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам много теми по този въпрос или подобни, от които може да си направиш извод.

Ползваи търсачката.

Инъче като зюцяло колтовете са много здрави коли както всички свои събратя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С удовоствие бих ти предложил моя Colt, но се опасявам че 113 кончетаn на това купе, за кандидат шофьор, ще дойдат малко в повече. А ми се иска да не му вземам под 3500лв.

Иначе в този ценови диапазон едиственият вариант е Colt.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С удовоствие бих ти предложил моя Colt, но се опасявам че 113 кончетаn на това купе, за кандидат шофьор, ще дойдат малко в повече. А ми се иска да не му вземам под 3500лв.

Иначе в този ценови диапазон едиственият вариант е Colt.

И 1.3 е доста пъргав, така че и с него трябва да се внимава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да колтчето е добър избор :icon_thumbup: само гледай да няма нещо счупено фарове мигачи др че цените на частите :icon_hmm: :icon_blush: са

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се!Мисля,че това е моят модел Colt 1.3.Изчет0х доста от написаното,разбрах,че не е желателно да е внос от Италия,да внимавам за счупени фарове и др. :rolleyes: Ясно ми стана и че километрите,на които ще ми кажат,че е няма да са реалните,какво друго?Освен воденето на стенд, по какъв друг начин да разберем какво и е състоянието? :icon_hmm: Абе може и да Ви се сторят глупави въпросите ми,но съм много ентусиазирана и търся всякаква информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се!Мисля,че това е моят модел Colt 1.3.Изчет0х доста от написаното,разбрах,че не е желателно да е внос от Италия,да внимавам за счупени фарове и др. :rolleyes: Ясно ми стана и че километрите,на които ще ми кажат,че е няма да са реалните,какво друго?Освен воденето на стенд, по какъв друг начин да разберем какво и е състоянието? :icon_hmm: Абе може и да Ви се сторят глупави въпросите ми,но съм много ентусиазирана и търся всякаква информация.

Гледаш къде отделя съединителя.

Ако е мн горе със сигурност е над 200хил км (ако не е сменен).

Доста често се случва скоростната кутия на :mitsu-smiley: да има проблем със синхронизаторите на 2ра скорост.

провери как влиза при преминаване от 3та на 2ра при 40-45км/ч.

пробвай спирачките дали не тресат при рязко спиране.

 

дано това да ти свърши работа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледаш къде отделя съединителя.

Ако е мн горе със сигурност е над 200хил км (ако не е сменен).

Доста често се случва скоростната кутия на :mitsu-smiley: да има проблем със синхронизаторите на 2ра скорост.

провери как влиза при преминаване от 3та на 2ра при 40-45км/ч.

пробвай спирачките дали не тресат при рязко спиране.

 

дано това да ти свърши работа

 

 

Някой може ли да ми каже колко излиза смяната на синхронизатори на 2ра предавка, защото мисля, че точно такъв проблем имам сега . Утре ще ходя да я видят, но все пак ми се иска да знам в какъв порядък е труда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано не се изказвам неподготвен .. ама такава смяна не изисква ли сваляне на цялата скоростна кутия .. ако съм прав само за тази операция си пригласи поне 200 лв (сваляне + качване) ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже колко излиза смяната на синхронизатори на 2ра предавка, защото мисля, че точно такъв проблем имам сега . Утре ще ходя да я видят, но все пак ми се иска да знам в какъв порядък е труда.

Около 200-300 лв. ти е само труда , иначе отделно цената на синхронизаторите , която е доста соленичка, а тя е : 220 лв .синхронизатор 1-2 скорост, всички останали са от 70 до 90 лв. Това е цената на оригинални синхронизатори........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже колко излиза смяната на синхронизатори на 2ра предавка, защото мисля, че точно такъв проблем имам сега . Утре ще ходя да я видят, но все пак ми се иска да знам в какъв порядък е труда.

 

Значи има един номер:

Тъй като синхронизаторите м/у 1ва и 2ра са еднакви можеш да ги размениш!

На 1ва не ти е необходим синхронизатор.

Смяната (размяната) ми излезе 200лв.

Един приятел механик (който откри този номер) я направи тази операция на старият ми Галант (как ми липсва.... :icon_crying: ), даже му дадох 20лв отгоре да се почерпи.

Ако решиш да си купуваш нови трябва да смениш абсолютно всички синхронизатори иначе няма да превключват по еднакъв начин.

Сигурен съм, че DJ-я може да ти помогне за "операцията"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи има един номер:

Тъй като синхронизаторите м/у 1ва и 2ра са еднакви можеш да ги размениш!

На 1ва не ти е необходим синхронизатор.

Смяната (размяната) ми излезе 200лв.

Един приятел механик (който откри този номер) я направи тази операция на старият ми Галант (как ми липсва.... :icon_crying: ), даже му дадох 20лв отгоре да се почерпи.

Ако решиш да си купуваш нови трябва да смениш абсолютно всички синхронизатори иначе няма да превключват по еднакъв начин.

Сигурен съм, че DJ-я може да ти помогне за "операцията"

Така става, но няма да е както трябва - личен опит с 6-7 автомобила и в крайна сметка ако си капризен пак ще се джобиш за смяната им ........ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз на жената ще и препоръчам да си купи по-голяма кола с 4 врати. Има редица предимства, особено за млад шофьор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледаи дали е удряна и дали са здрави амортисьорите.

А бе като идеш на стенд там като я погледнат колата ще ти кажат всичко.

Естествено ще трябва да ги поразпитваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все си мислех,че по-малката кола е по-добра за начинаещ,та за това се насочих към колта :icon_hmm: Естествено,приемам предложения и за друг модел с 4врати!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За първа кола най-добре е евтина малка кола защото със сигурност ще имаш физически контакти :)

Голямата кола се управлява по-лесно но е непрактична за града.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За първа кола най-добре е евтина малка кола защото със сигурност ще имаш физически контакти :)

Голямата кола се управлява по-лесно но е непрактична за града.

 

По повод вероятността за физически контакти, най добре ще е нещо евтино и очукано и като се научи да кара - тогава вече нещо хубаво и по ново. Обмислена практичност. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Някой може ли да ми каже колко излиза смяната на синхронизатори на 2ра предавка, защото мисля, че точно такъв проблем имам сега . Утре ще ходя да я видят, но все пак ми се иска да знам в какъв порядък е труда.

 

 

 

Какъв проблем ти дава???

Дере ли ти или какво???

Как разбра,че има проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз също ще си взимам Colt и съм се ориентирал към 1.6 ( 90 коня ) или 1.8 ( 140 коня ).

Въпроса ми е защо НЕ от Италия?

Моят ще е от там, за сега има 2 оферти, единият е 98, другият 99 и двата с всички екстри и климатик, цената е около 4500. Още не са видени на живо, но като иде там човекът, който ще я кара, ще я огледа и ще прецени в какво състояние е. И защо да не се взимат от Италия, лоши са им пътищата/шофьорите ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти

Добре си се насочил ;)

Но просто за информация 1.8 140к.с. се прозвежда до 96г.

Проблемът при повечето "италианки" е, че поради високата цена на услугите в Италия повечето собстеници не поддаржат колите си!

И за разлика от германските например коли, които ако не са изрядни от всякаде никога няма да минат преглед, в Италия си минаваш преглед без проблеми (точно както и тук).

Да не забравим, че там пътищата са почти като нашенските :icon_censored:

Това е основната причина колите там да са около 1000 евро по-евтини

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти

Добре си се насочил ;)

Но просто за информация 1.8 140к.с. се прозвежда до 96г.

Проблемът при повечето "италианки" е, че поради високата цена на услугите в Италия повечето собстеници не поддаржат колите си!

И за разлика от германските например коли, които ако не са изрядни от всякаде никога няма да минат преглед, в Италия си минаваш преглед без проблеми (точно както и тук).

Да не забравим, че там пътищата са почти като нашенските :icon_censored:

Това е основната причина колите там да са около 1000 евро по-евтини

Ами значи тези и двете ще са по 90 коня :), просто знаех със сигурност за едната, че е 90, а за другата не се знаеше, но щом са до 96.. :)

Иначе от каквото съм чел - 66kW двигателя (CJ4A) е доста добър:)) между другото аз съм млад шофьор ( преди година взех книжка, но не съм карал от както взех изпита :))) и се надявам колата да е добра за начинаещ :). А цената добра ли е ? 4500, максимум 4800 - за кола 99г. с всички екстри и в добро техническо състояние?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми ти и от тука можеш да си вземеш за тези пари в доста добро състояние :icon_rock: хем ще можеш ти сам да си я огледаш и покараш :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...