Премини към съдържание

Акциз


bonevsy

Препоръчано мнение

Извинявам се за описанието в темата.

Обаче днеска както си бях на работа и ми звъни майка ми по телефона.

Получило се писмо в къщи от Митница Свиленград.Там се казва че съм внесъл кола Митсубиши която подлежи на облагане с акциз.В 7 дневен срок трябва да се явя в Митница Свиленград да си платя акциза иначе следвали незнам си кви санкции.

Бе тези хора нормални ли са,какви са.Не знам досега случай някой с такъв автомобил да е привикван да плаща акциз.

Направо съм бесен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Върви им кажи да си гледат работата, ти си до 163 конски сили включително, нищо немогат

да ти направят, ако се заядат заведи иск срещу тях, незнам как стоят нещата там, но ти си

в правото си :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Върви им кажи да си гледат работата, ти си до 163 конски сили включително, нищо немогат

да ти направят, ако се заядат заведи иск срещу тях, незнам как стоят нещата там, но ти си

в правото си :good:

Знам че съм в правото си,защото още преди да си купя :mitsu-smiley: проучих и питах за границата за акциза.Само че в тая шибана държава никой не си гледа работата.

Не мога да си намеря място от яд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Показваш им документ с киловатите и им теглиш няколко майки :icon_censored: С пръст не могат да те пипнат. Това с акциза съм го проверявал хиляди пъти преди да вкарам колата, и всички се чудеха как толкова голям двигател не е акцизен :icon_censored: Даже ако ти потрябва - по кой закон и алинея мога да ти кажа за акциза :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Показваш им документ с киловатите и им теглиш няколко майки :icon_censored: С пръст не могат да те пипнат. Това с акциза съм го проверявал хиляди пъти преди да вкарам колата, и всички се чудеха как толкова голям двигател не е акцизен :icon_censored: Даже ако ти потрябва - по кой закон и алинея мога да ти кажа за акциза :good:

Аз знам че е чл.40 от закона който урежда митническите сборове при внос на МПС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз още веднъж да попитам, а какви са санкциите ако не платиш? Какво те заплашва? Сериозен ми е въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето точен цитат от закона и касаещ точката за стоката с Контролен Номер 8703

KH 8703

11. Пътнически автомобили, товаро-пътнически и състезателни автомобили за не повече от 9 човека, включително водача, с мощност на двигателя:

- над 120 киловата (kW) по системата DIN и над 120 kW до 150 kW - 35 лв за 1 kW.

- над 150 kW по системата DIN - 60 лв. за 1 kW

- над 126 киловата (kW) по системата SEA и над 126 kW до 157,5 kW - 33,33 лв за 1 kW.

- над 157,5 kW по системата SEA - 57,14 лв. за 1 kW

Преизчисляването на мощността на двигателите на автомобилите от киловати (kW) в конски сили се извършва при съотношение -

1 киловат (kW) по DIN, равен на 1,36 конски сили

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

120kw са точно 163.2 коня! Да не би да закръглят към по високото число, въпреки че не е много логично! :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

120kw са точно 163.2 коня! Да не би да закръглят към по високото число, въпреки че не е много логично! :drive:

В официалния саит на митниците има митнически калкулатор.Там си попълваш данните на автомобила и се пресмята ако има ДДС ,Акциз и мито. Сами си направете проверка.

Доколкото за пресмятането от KW в к.с искам да кажа че навсякаде ,даже и в закона е упомената мерната единица KW.И се казва изрично "...НАД 120 KW до 150 KW..."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се свързах с митницата в Свиленград.Обясних как стоят нещата и тъпата фитка отсреща каза че нямали такава информация и трябвало просто да копирам документите които имам за колата и личната си карта и да им ги занеса.

Като я питах замо за това ли да се разкарвам до там,тя ми отговори че можело и по пощата.

А в писмото изрично казваха да се носи документ за внесен акциз в държавния бюджет.И на телефона който е написан в писмото беше отбелязано че на него само се уточнява датата и часа за явяване.

А иначе нямали информация че моята кола била точно 120 KW.А писмото започва:"Получихме информация че внесената от вас кола попада в рамките на акцизните стоки ....."

Как да не ги напсуваш? :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Братле сега ако съм на твоето място пускам иск о почвам да ги съдя тия глупаци.

Отиди при некав адвокат и го питаи дали може да ги попариш глупаците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със съдене няма да стане, само ще си дадеш парите за адвокат.

За да се стигне до съд трябва да наложат някаква глоба.

Най-малкото което можеш да направи е и ти да им изпратиш писмо в отговор на техния изходящ номер с разяснение придружено с нотариално заверено копие на доказателствения материал.

Писмото може да изпратиш по куриерска фирма или булпост.

Важно е да изискаш входящия номер на писмото си.

Ще стане малко бавно, но все пак закона дава правото на институциите да отговарят на писма и жалби в срок от 30 дена.

:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

писмо по пощата с обратна разписка. Обратната разписка му служи за входящ номер. Най-добре е да снима талона, където са отбелязани киловатите и да им го прати "В отговор на Ваше писмо от.... с изх. Номер.... с най-голямо учудване, установих, че всъщност не сте прави. За сведение прилагам копие от талон за регистрация. С Уважение...." и не се занимаваш повече. псувните ги изпсуваш, затваряш ги в плика, те като го отворят - ще си ги получат. Такава ни е ВСИЧКАТА администрация, с мнооооооооооого лекички изключения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво да добави човек освен : поредния случай на некомпетентни държавни служители иначе казано - смешни клоуни , които си мислят , че са хванали Господ за шлифера......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ми върнаха един протокол който трябва да подпиша и с който декларирам че автомобила е 120 KW.Към този протокол се добавят и всички документи които имам (по точно легализарани преводи на немския талон,договора за покупко -продажба,копия на талони,лична карта и т.н.).И сега този протокол вече подписан и придружен от оригиналния голям талон на автомобила трябва пак да се изпрати до митницата за да можели те да го доведат до знанието на КАТ.Защото по думите на митничарите тази информация се изисквала от КАТ !!!

Защо ще я изискват КАТ и то точно от митницата не ми е ясно,при положение че съм минал регистрация при тях и на всичкото отгоре си имат програма в която са въведени всички марки автомобили и данните им(VIN декодер)

А бе с една дума,НЯМАМ ДУМИ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аве кво се занимаваш изобщо с тия глупаци, късай писмото и хич да не ти пука.

Който има зор да те намери, да няма ти да ходиш да им обясняваш, че са в грешка,

само разходи. Една българска и това е от мен и със здраве. Виж си скайпа пратил съм ти

пълномощно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аве кво се занимаваш изобщо с тия глупаци,късай писмото и хич да не ти пука.

Който има зор да те намери,да няма ти да ходиш да им обясняваш че са в грешка,

само разходи.една българска и тва е.Ае мен и със здраве.Виж си скайпа пратил съм ти

пълномощно.

Приятел, не си прав тук! Повярвай ми, ако не им изпрати всичко - по-големи ядове ще яде! Бая по-големи! Да изпраща колегата каквото му искат и това е!

 

П.П. В тази държава ...... :icon_censored: ..... Преди десетина дни получих честитка от частен съдебен изпълнител, че дължа 620 лв за СТУДЕНА вода. И верно се оказа така, бившата не плащала, партидата се водела на мое име и - газ до ламарината.....

ЗАТОВА! Да си им прати, каквото трябва и да мирясват! Ще получи и той като мене парапатка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ми върнаха големия талон и казаха че всичко е наред.Само че трябваше да изхабя сума ти нерви ,да се занимавам с копиране на документи и т.н.

Ама такава ни държавата.А ако искаш се оплаквай и на Арменския поп. :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕЕЕ Братлета и аз получих същото писмо като bonevsy от митница в Свиленград.

Звъннах им и ми казаха същото като на колегата.Просто нямам думи.Според мен

всичко това е от некомпетентен чиновник в КАТ Хасково.Сега мисля да звънна до

Кат Хасково и да им кажа сами да си оправят кашата.Нямам излишно време и финанси

да се занимавам с тяхната глупост заради някаква проста и ограничена служителка

в КАТ Хасково.Аз има чувството че тях ги е яд ,че колата ми е по бърза от скапаните

Астрички и затова ми правят куший.Ами незнам но май няма да се занимавам.

На когото му трябва тази информация да се оправя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брееей. Много Галанти, много нещо в Д град ;)

 

Ами засега са 4,2-та са бензинчета 2.5 а другите 2-ва са дизели.Но единият дизелтак

катастрофира мн лошо,добре че на момчето му няма нищо.И засега оставаме 3 Галнта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...