Премини към съдържание

Чистене на грешки в компютър...


GT PoWeR

Препоръчано мнение

Здравейте,

От доста време ми свети лампата за проблем в еърбег-а и се чудя къде в София мога да отида да ми изтрият грешките и да оправят проблема, който причинява натрупването им!? Откакто е внесена колата, това става неколкократно и всеки път е карана в "Рубин" от предишния собственик. Когато ми се случи и на мен и аз я откарах там - майстора изчисти компютъра и каза, че причината е в някакъв датчик под шофьорската седалка.

Минаха 2 седмици и лампата светна отново! :icon_censored: Така си я карам вече година и сега реших да я оправя, щото тая червена лампа ми вади очите, особено нощем, пък и е добре да си има работещ еърбег в днешно време! :rolleyes:

 

Така, че помагайте, щото ако я закарам пак в "Рубин", ще започна цикъла отначало!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че оня ден махнах седалката и не открих никакъв датчик отдолу, а кабелите си отиваха напрво в облегалката, където всъщност е еърбег-а! :huh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешките не са направени за да се трият, това не е решение на проблема. Направени са за да дават информация за възникналия проблем. За твоя случаи ще трябва описание на съответния код за неизправност, после да се открие проблема и отстрани. И наи накрая да се изтрие грешката. Често срещан дефект е кабелите под седалката, лоши връзки в следствие на местенето на седалката, но да се говори така на сляпо не е работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой номер на грешката е??? дай код и ще ти кажа какво е, и къде ти е проблема.............. :rolleyes:

 

 

Хванахте ме :icon_blush: , незнам кой код е грешката и как се установява този код... :icon_n_dunno:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хванахте ме :icon_blush: , незнам кой код е грешката и как се установява този код... :icon_n_dunno:

Кода се установява на стенд, кодочетец се казва.........когато си ходил в Рубин, би трябвало да са ти казали коя е грешката, номер 55 примерно което означава че имапрекъсната верига на шофиорския еърбег.............и т.н. и т.н. В твоята кола системата има около 50 кода за грешки и всяка една значи нещо..........за това е много важно да се види коя е точно грешката, така че да се локализира проблема и да се отстрани........ :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кода се установява на стенд, кодочетец се казва.........когато си ходил в Рубин, би трябвало да са ти казали коя е грешката, номер 55 примерно което означава че имапрекъсната верига на шофиорския еърбег.............и т.н. и т.н. В твоята кола системата има около 50 кода за грешки и всяка една значи нещо..........за това е много важно да се види коя е точно грешката, така че да се локализира проблема и да се отстрани........

 

 

Може и да са ми казали, ама съм забравил - отдавна беше. Аз пък си помислих, че има някакъв начин за самодиагностика, като при опелите.

 

Явно пак ще ходя там, пък да видим... Значи няма да искам да ми ги чистят, а само да ги установят(грешките), пък като оправя проблема, ще ходя да ги трият!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Самодиагностика мисля че поддържат само ECU-то и ABS-а, другите системи само с диагностична апаратура. И като идеш може и да ти я изтрият грешката, това няма значение, важното е да ти кажат номера й, или ако диагностичната апаратура директно ги разшифрова, то тогава да ти кажат значението и .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заповядяй в Балкан стар има пресни парцали за триене на грешки и научно обяснение за тях/+гаранция за повторна поява/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.................../+гаранция за повторна поява/..............

Значи не са ти много пресни парцалите,може би и много мръсни, след като гарантираш че ще се появят пак. :P :hysterical: ........ :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

имате ли представа колко струва нулирането на грешка в компютара,ина мен ми свети лампата за аербека

 

Чистенето на грешки не решава проблеми. След като е решен проблема трябва да се изчисти грешката... Обикновено за него се взимат пари...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

имате ли представа колко струва нулирането на грешка в компютара,ина мен ми свети лампата за аербека

 

35лв в Рубин или май 25 беше... абе забравил съм... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В сервиз "Рубин" аз също съм ходил за светеща лампа на chek engine-то. Беше преди година и за тая услуга цената е около 30 лева. Светваше си отвреме навреме и то най вече при пускане на климатика, също така когато колата се движи на баир и е на голяма пета предавка. Че тогава Иво от Рубин не успя да открие какво е, но пак се плаща - щото е правена диагностика с MUT.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

А диагностиката уж беше безплатна за членове. Това е и сервиза, който вече е строго препоръчително да не се стъпва там!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,имам Галант 2000 инжекцион 92г.Имам проблем с паленето не ми работи смукача и като е студен дв-ля не иска да пали.Откарах при един майстор,който работи с компютър, замери я с диод.Диода светна 1 път дълго и 5 пъти късо,което според майстора и неговия компютър е проблем в запалителната система.В последствие се оказа проблем в СТЪПКОВИЯ МОТОР.Буксата, която го командва не действа.Може ли някой да помогне.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам Галант 2000 инжекцион 92г.Имам проблем с паленето не ми работи смукача и като е студен дв-ля не иска да пали.Откарах при един майстор,който работи с компютър, замери я с диод.Диода светна 1 път дълго и 5 пъти късо,което според майстора и неговия компютър е проблем в запалителната система.В последствие се оказа проблем в СТЪПКОВИЯ МОТОР.Буксата, която го командва не действа.Може ли някой да помогне.Благодаря предварително.

Това е код 15 и значи motor position sensor ...............и сега какво искаш да знаеш???проблем в моторчето или буксата??

Най добре го свали и го почисти, после го замери и виж дали работи..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свалих го и го почистих, моторчето работи. Изглежда проблема е в буксата, нея също я почистих, но не работи :icon_crying: Замерихме я с мултицет, показва, че е изправна, кото натисна лостчето (вътре в нея) се променят параметрите на мултицета, а като я сложа на буксите на колата вкл. и тази на моторчето извадено от корпуса и натискам лостчето,което се намира в буксата не иска да задвижи моторчето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bgshare.com/308334/Picture 004.jpg

http://www.bgshare.com/308335/Picture 005.jpg

http://www.bgshare.com/308336/Picture 006.jpg

http://www.bgshare.com/308337/Picture 007.jpg

 

От тук можете да свалите снимки на моето моторче и на буксата за която говорим.От към страната ,която тя лежи на корпуса на самия мотор вътре в центъра на шестограма има една ос в нея влиза една пружинка,а в единия ъгъл на шестограма се намира ЛОСТЧЕТО снимка №6,което се движи по дължина на остта.В един момент като ГО натиснах моторчето въртеше,а след това вече не иска да върти.Моторчето (на снимка №7),като му подам ток от акумолатора работи,затова мисля ,че проблема е в буксата??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравей !

 

При мен се получи същия ефект и се боря с него от миналата година есента. От изхода на компютъра също ми дава грешка 15 и много трудно пали. Проверил съм почети всичко и като резултат май ще се окаже проблем с процесора в блока за управление. Моля те ако си намерил решение на проблема да драснеш някой ред за да ми спестиш ходенето по мъките. Ще съм ти много благодарен....!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...