Премини към съдържание

Gps "garmin" ?


Препоръчано мнение

От известно време се заглеждам по моделите на Garmin, защото имат българско меню, гласови команди на български и карта на България (нищо, че струва 120 лева отделно). Щях вече да съм се обзавел с една такава машинка, ако не открих някои меко казано смущаващи проблеми в кирилизацията на тази марка. Едно от тях е, че задаването на адреса, където искам да отида трябва да се прави на латиница, защото на кирилица не можело (?), освен това България трябва да се напише Bijlgarja (или нещо такова беше), а не ми се мисли как ще трябва да напиша улица Пейо Яворов примерно... :icon_crying:

Та това са впечатленията ми от този модел GPS. Някой ползвал ли е Garmin и как се справя с менюто?

Ще ми се да попитам дали мога да го купя и ако не ми върши работа да го върна след седмица? Все пак това чудо на техниката струва почти хиляда лева и не ми се ще да ги хвърлям на вятъра....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз в момента съм с Garmin nuvi 310. За целите, които я използвам е екстра. За картата - аз изтеглих една карта, която е точно като оригиналната но има даже и височините и е безплатна (макар че си купих в началото и картата на Garmin). За имената - поне на мен не ми е проблем и не съм имал ядове с намирането на нещо. Ако имаш път към София с удоволствие бих ти я показал.:good: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Tom Tom ти говори на български да. Проблема с писането на улиците и там стои така. Имам НР 6515 с гпс и телефон и т.н. (Pocket PC- така нареченото). Някои от улиците понови такива не са ъпдейтнати понеже не ми се дават пари за карти и съответно са краквани :( , но това което търся го намира и те упътва винаги. Ванката може да каже дали е доволен от неговия телефон - Нокия n95. Така ще ползваш няколко услуги в едно устройство.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз в момента съм с Garmin nuvi 310. За целите, които я използвам е екстра. За картата - аз изтеглих една карта, която е точно като оригиналната но има даже и височините и е безплатна (макар че си купих в началото и картата на Garmin). За имената - поне на мен не ми е проблем и не съм имал ядове с намирането на нещо. Ако имаш път към София с удоволствие бих ти я показал.:good: :mitsu-smiley:

Благодаря, често пътувам до София и ще ти се обадя, но за целта ще те помоля да ми дадеш телефона си на лични.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Tom Tom ти говори на български да. Проблема с писането на улиците и там стои така. Имам НР 6515 с гпс и телефон и т.н. (Pocket PC- така нареченото). Някои от улиците понови такива не са ъпдейтнати понеже не ми се дават пари за карти и съответно са краквани :( , но това което търся го намира и те упътва винаги. Ванката може да каже дали е доволен от неговия телефон - Нокия n95. Така ще ползваш няколко услуги в едно устройство.

Моя телефон е Нокия N70, предполагам, че ще може да се използва и за навигация, но аз предпочитам да си купя отделно устройство, което да е само GPS. Размера на дисплея също има значение за мен. Колкото повече, толкова повече (Мечо Пух). :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А както всички знаем мечо Пух е един доказал се в света мъдрец(какво е два пъти по-хубаво от гърненце с мед :) ;) ).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А както всички знаем мечо Пух е един доказал се в света мъдрец(какво е два пъти по-хубаво от гърненце с мед :) ;) ).

Две гърнета с мед ;) или колкото повече толкова повече ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип най-добратра навигация е Том-том ,ако се предлага такава и има Бг карти не се замисляй.

 

 

За Том-том-а - наистина е много добра навигация, но за съжаление картите за България са все още доста непълни. Има развити главните пътища доста добре, но за населените места ги има само по големите градове и то непълно. Иначе мисля че се предлага за цяла Източна Европа, а не за конкретна държава. При това няма значение дали е официално купена или кракната - дори и да си я купи човек пълнотата си е същата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя телефон е Нокия N70, предполагам, че ще може да се използва и за навигация, но аз предпочитам да си купя отделно устройство, което да е само GPS. Размера на дисплея също има значение за мен. Колкото повече, толкова повече (Мечо Пух). :icon_thumbup:

 

 

По принцип устройствата за навигация който са на Гармин, могат да работят само с техни карти. При това положение ще си ограничен, ако искаш да си качиш нещо друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Garmin C510 deluxe c Traffic Messaging: отзивите ми накратко са- изгодна цена, сравнително добро навигиране, бавно намиране на сателити ако се стартира не на мястото където е била включена за последно. Графиката на картите е смедена до най-належащото дори и с включени максимални подробности. Липсва показване на лентата при повече възможноси за посока. Нямам карта за България, но на страницата им твърдят че в нея са включени само главните пътища и големите градове с навигация до адрес. Картите им са скъпи и не могат да бъдат кракнати не защото са кодирани, а се активират само от комбинация на серийния номер на устройството и ключ от производителя. За това ми е интересно как колегата е активирал карта /ако меже подробности на лични :icon_clap: /. Оценка: надеждна система, среден клас преносими със скъпи карти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не съм очарован от N95-та да не говорим, че от време на време се рестартира и то много странно!!! А за навигация, нещо не се получава незнам защо!!! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от 1 година ползвам GPSMAP 60CSx на Гармин. Всекидневно в колата на предното стъкло, събота и неделя - по планините, на лов или офроуд с мотора или джипа. Картата ми от самото начало е Офроудската карта на БГ( също така известна като картата на Събин Коларов), не знам дали има по-подробна в БГ, най-малкото поради факта, че се доработва постоянно (аз лично съм изпратил поне стотина обработени трака на Събин - както офроуд пътища така и асфалтови такива).

Повече за нея може да прочетете тук:

http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7669

както и тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7668 или тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=19010

В тази тема също съм казал по нещо : http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=2635&hl=

 

Освен това, в ежедневието (в джоба си) ползам при необходимост Holux GPSlim 236 Bluetooth GРS Receiver SiRF Star III 3, вързан през Bluetooth с мобилен телефон Nokia E65, където са инсталирани няколко навигатора - TomTom, TrekBuddy, MapNav или най-вече Route 66(последния е и с гласова навигация и го ползам най-често)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които писаха по темата ми, но аз така и не разбрах има ли свестен GPS уред, който да може да се използва успешно в България, предимно по главните пътища, както и да има карти на по-големите градове (София, Пловдив, Варна, Бургас...) ? Искам да го сложа на предното стъкло на колата си и да ме навигира, когато имам нужда, защото е много досадно да карам с отворена карта на дясната седалка и да спирам почти на всеки кръстопът да я гледам. Струва ми се, че напоследък братята роми предадоха на вторични суровини и малкото указателни табели, които бяха останали по пътищата......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Mitsubishi ако имаш път към София направо звънкай да разгледаш nuvi-то, даже ако има и някой колега, който има и друг GPS модел да ти го демонстрира.

има ли свестен GPS уред, който да може да се използва успешно в България, предимно по главните пътища, както и да има карти на по-големите градове (София, Пловдив, Варна, Бургас...)

Ако за тези цели ти трябва мисля, че едно nuvi ще ти върши работа. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Тъй като не намерих подобна тема за навигацийте ще пиша тук, аз ползвам Томтом които е супер и си има всичко обаче само за западна европа. Сложих си и карта за източна която не е кой знае колко подробна но пак става, проблема е че няма никакви POI, а и никъде не намирам за БГ. Ако някой ползва друга навигация от томтом и има POI може да ги сподели аз имам само за бензиностанциите но те са малко аз съм си ги добавял. Координатите пак вършат работа, качвам и моята скромна колекция, може да се конвертира във подходящ формат с PoiEdit 2007 ( http://www.poiedit.com/ )

Едит: Не ми позволява да кача файл с разширение *.ov2 ще го пращам по скайп на които иска

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Томтом когато пътувам за З.Европа там просто съм очарован от нея,плюс това е много лесна за работа и всичко за нея е кракнато,така че излишни пари не даваш.За празниците пък пътувах до Атина и из България и за случая си бях качил iGo тя за България е супер а също така добре се представи и в Гърция и също е кракната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми трябват POI за България, няма как да експериментирам с други програми защото моята навигация е Go 720. Има ли някъде POI за iGo за БГ за да си ги конвертирам за томтом?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверявал ли си в pocketbulgaria?

Да, намерих само един-два линка но файловете не са вече на сървъра на които са качени

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с HTC 3300 (pocket pc s gps) стандартно си идва с ТОМ ТОМ, но аз го махнах и сложих IGO, има напътствия на бг и доста подробни карти дори и на градове като добрич :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А POI имаш ли в твоя имам предвид на сегашния софт. които си го сложил. Предимството на PDA-тата е че може да си ложиш какъвто и да искаш софт. Моя е този http://www.tomtom.com/products/product.php...ory=0&Lid=1 и няма как не че искам да го сменям или не съм доволен :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...