Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Нова кола с нови проблеми


Mihales

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!!!! От една седмица съм с нова кола и както се досещате тя е :mitsu-smiley: Каризма. Взех си я от Германия. В много добро състояние е, но като всяка кола на 90 000 км и тя си има проблеми :))))

 

1- Постоянно ми играят оборотите - за това разбрах от форума, да ида при Милен от Пловдив. Проблемът е, че аз живея в София и ако мойе да ми кажете каде да я оправя в София ще съм много благодарен, ако ли не...... ще ходя до Пловдив.

 

2- Имам разход 11.5/100 L/km . Знам, че това не е нормално. Ако можете да ми обясните какво става ще съм Ви благодарен, тъй като аз не я юркам. :icon_hmm:

 

3- Скороститесе сменят малко трудно и от време на време сякаш задират. :icon_hmm:

 

4- Съединителя ми отделя малко височко..... дали ще се наложи да го сменям. :icon_crying:

 

5- Докато загрее работи много шумно, поразпитах тук там и според повечето хора тропа клапан.....колко ще да струва тожа удоволствие???? :icon_crying:

 

Мерси предварително на всички Ви за отговорите!!!!!!!

 

Верен Фен

Mihales :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е 1.8 GDI 125к.с. сменени са акумулатор и двата предни амортисьора от дилара в Германия + ремък масла и вс конумативи. Купих я с оригинален талон от Митсубиши Германия. Следващата смяна трябва да е на 107 000 км. Номера на рамата е : 2AWF050993 дата на първата регистрация е 12.05.1998 но иначе е модел 97-МА

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало можеш да рестартираш ECU'то.

 

 

На български колега, моля :icon_blush: :icon_blush: :icon_blush:

 

Предната ми кола беше Нисан Сънни и нямаше никаква електроника :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба.

Набързо и аз да си кажа мнението. Според мен няма смисъл да си ресетваш ниакво ЕКУ. Щом е ГДИ явно е, хроничния им проблем. Има една тема казва се Каризма с ГДИ двигател ако не се лъжа, влез вътре и чети там пише доста за твоя проблем. А относно тракането май досега не се е явила такава каризма 2 рака да не трака има и тема "за хидравличните повдигачи", не е баш клапана. Влезни и в 2 те теми и ще разбереш, че не си само ти споко ще се оправи всичко, но аз лично ти препоръчвам да си отскочиш до Пловдив, Милен не е оправил 1 или 2 коли стози проблем, включително и моята.

 

Успех и не се притеснявай

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 90000 км , карана в Германия.... и с такива проблеми.... странно, че и съединител и скорости (то едното може да е следствие на другото). А иначе често пътувам към София, може и тази неделя да съм там, така че ще ти кажа. Иначе деиствително прочети в темата "Каризма с двигател GDI" (ако вече не си я прочел) там е описано как трябва да работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, добре дошъл и честито! :)

Решението на твоя проблем се казва Milen_z :) Повярвай ми по-добре да идеш до Пловдив отколкото да търсиш сервиз в София! :) Милен си разбира от работата и каквото зависи от него по двигателя ще го оправи! Другия вариант е да посетиш 4-5 сервиза в София, в които ще ти кажат че ще ти оправят проблема много бързо ще ти вземат парите и ПАК ще потърсиш Милен! :)

Така, че си спести време и пари и направо се разбери с Милен!

А Милене ти ако идваш да вземем да се разберем нещичко за неделя за сокче ако си свободен!? Примерно пред DJ-я? :) :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами одеве му драснах едно лично, но няма отговор. Иначе сокче за теб и Пламен, аз съм бираджия. :icon_blush:

 

P.S. Сега като водим дебати с жената се оказва че и в събота мога да съм в София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами одеве му драснах едно лично, но няма отговор. Иначе сокче за теб и Пламен, аз съм бираджия. :icon_blush:

 

P.S. Сега като водим дебати с жената се оказва че и в събота мога да съм в София.

 

 

Аз съм обещал на един колега да му направим инсталацията в събота в апартаметна та ще гледам да я приключим за 1 ден! :) Та за неделя да съм свободен! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм обещал на един колега да му направим инсталацията в събота в апартаметна та ще гледам да я приключим за 1 ден! :) Та за неделя да съм свободен! :)

 

 

Дани екскурзията стана с съботна дата, няма да е в неделя. Mihales с теб се разбрахме, дадах ти телефона. Ще си нося апаратурката и ще се видим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дани екскурзията стана с съботна дата, няма да е в неделя. Mihales с теб се разбрахме, дадах ти телефона. Ще си нося апаратурката и ще се видим.

 

Супер, моя телефон е 0898 443 182 :)) Ще те потърся, за да се разбереме каде ще е най-удобно и за двама ни :)))) Мерси, колеги!!!!!! Последен въпрос, с кого трябва да се срещна, за да платя членска вноска, защото никак не ми е удобно да се разправям с банки? :icon_hmm: :rolleyes: и 20лв. е на месец или за година ?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колеги!!!!!! Последен въпрос, с кого трябва да се срещна, за да платя членска вноска, защото никак не ми е удобно да се разправям с банки? :icon_hmm: :rolleyes: и 20лв. е на месец или за година ?!

На мен или на Светльо............но така и така ще дойдете при мен , така че .......... :D

20лв. на година ......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милене,

 

Удобно ли и аз да дойда да ми закачиш GDI-то? (бяхме говорили преди 2-3 седмици да дойда, но не ми остана време)

Ако "да" кога и къде ви е срещата? 0888 936 447

 

Предварително благодаря!

 

П.П. Ако не става ще дойда някой следващ уикенд до Пловдив!

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милене,

 

Удобно ли и аз да дойда да ми закачиш GDI-то? (бяхме говорили преди 2-3 седмици да дойда, но не ми остана време)

Ако "да" кога и къде ви е срещата? 0888 936 447

 

Предварително благодаря!

 

П.П. Ако не става ще дойда някой следващ уикенд до Пловдив!

 

Поздрави.

Той ще дойде при мен, а ти знаеш къде съм............ :icon_dance:

Очертава се як ден май :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене гледай да не подобриш рекорда от събрани пред вас Mitsubishi-та. Колко бяха ония от снимките .. 7 ли :) Постни ги тука да се видят красавците :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре....значи за утре се очаква голям купон :icon_dance: Само ако можеше да се разбереме горе-долу и за часа, щях да съм много спокоен :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми май май - натам вървят нещата предната събота бяхме поне 10-тина коли и то май само Галанти ...........ченгетата там се уплашиха май и ме разпитват цяла седмица кат се засечем каква е тази кола? японска ли е? добра ли е ? По добра ли е от Рено Клио и т.н. ............. :icon_thumbup: , само да не запери някой дъжд че тогава ще я втасаме .............. :icon_blush: :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: здравеите колеги понеже и аз имам проблемче с колата и незнаиа каде да ходиа, минах през 6 диагностики, и се запитах с милен от плд дали ще може да ми прегледа колата, и се разбрахме утре да му звънна. обаче незнам каде е срештата :icon_hmm: ! някои може ли да каже каде е dj-q :rolleyes: и срештата!мерси :drinks: и казваите какво ште пием докато си разглеждаме колите?? :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: здравеите колеги понеже и аз имам проблемче с колата и незнаиа каде да ходиа, минах през 6 диагностики, и се запитах с милен от плд дали ще може да ми прегледа колата, и се разбрахме утре да му звънна. обаче незнам каде е срештата :icon_hmm: ! някои може ли да каже каде е dj-q :rolleyes: и срештата!мерси :drinks: и казваите какво ште пием докато си разглеждаме колите?? :drinks:

Ехее, то като гледам аз пак няма да свърша никва работа ............ :icon_hmm:

ул. Плана планина 24 в кв. Лозенец..............в БГМапс ще я намериш........... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малииии лудница, хора мислете че трябва и да се прибирам. Иначе аз наи вероятно ще съм в София около 13.00, абе ще и смачкам малко газта по магистралата ама няма да спести много време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи е решено..... след 13:00 ще ти звънна да се разбереме :icon_rock: добре, хора, аз ще лягам, защото съм скапан, след цяла нощ работа и днес не съм спал.... и направо ми се е таковало таковата :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...