Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

ABS датчик Галант V6 24V


Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Изглежда датчиците на ABS системата са трудни за намиране за Галант или може да не ги търся където трябва. Всъщност търся такива на по- сносни цени, защото в E-BAY преден датчик ми излиза между 340 и 540 долара. Та имам прекъсване в заден десен и преден ляв датчик. Замерих здравия датчик и ми показа съпротивление от 1,3 - 1,4 килоома. Отвора- леглото на датчика е 18 мм. Ровейки из нета се натъкнах на датчик- реплика за Паджеро. Цената е доста по приемлива и се чудя дали ще стане за Галанта. По снимката има съвсем малки разлики по буксата, но самия датчик с метална обшивка изглежда съвсем същия. Въпроса ми е някой запознат ли е къде мога да намеря с нормални цени? Колко съпротивление има този на Паджеро и има ли разлика в съпротивлението на предни и задни? С две думи - ще работи ли. Датчиците за Галант и Паджеро са между 1998 - 2000 г. Благодаря предварително!

На линка може да се види датчика с буксата -

https://www.ebay.com/itm/ABS-Wheel-Speed-Sensor-Rear-Right-Wells-SU12568-fits-1994-Mitsubishi-Galant/264079802255?fits=Model%3AGalant%7CMake%3AMitsubishi&hash=item3d7c61ff8f:g:Vb8AAOSw3KhbntyN

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Изглежда датчиците на ABS системата са трудни за намиране за Галант или може да не ги търся където трябва. Всъщност търся такива на по- сносни цени, защото в E-BAY преден датчик ми излиза между 340 и 540 долара. Та имам прекъсване в заден десен и преден ляв датчик. Замерих здравия датчик и ми показа съпротивление от 1,3 - 1,4 килоома. Отвора- леглото на датчика е 18 мм. Ровейки из нета се натъкнах на датчик- реплика за Паджеро. Цената е доста по приемлива и се чудя дали ще стане за Галанта. По снимката има съвсем малки разлики по буксата, но самия датчик с метална обшивка изглежда съвсем същия. Въпроса ми е някой запознат ли е къде мога да намеря с нормални цени? Колко съпротивление има този на Паджеро и има ли разлика в съпротивлението на предни и задни? С две думи - ще работи ли. Датчиците за Галант и Паджеро са между 1998 - 2000 г. Благодаря предварително!

На линка може да се види датчика с буксата -

https://www.ebay.com/itm/ABS-Wheel-Speed-Sensor-Rear-Right-Wells-SU12568-fits-1994-Mitsubishi-Galant/264079802255?fits=Model%3AGalant%7CMake%3AMitsubishi&hash=item3d7c61ff8f:g:Vb8AAOSw3KhbntyN

Имам същия проблем на з.дясно колело. За съжаление датчиците са само оригинални(400лв), няма евтин вариант. За малко пари си взех цял шенкел и предстои да му сменя втулките и да го сменя. Аз мислех да пробвам с датчик от старите Спринтери, но така и не пробвах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време съсипах преден ляв и заден десен датчик. Оказа се, че наистина няма евтин вариант за нов датчик. Тогава поръчах комплект датчици за Паджеро. Е, разбира се не пасват физически...но с малко въображение ... стават, а и комплекта беше 15$ ;) за мен важното беше да са с еднаква индуктивност и магнитопровода да е със същата дебелина, като оригиналния датчик (за да пасне електрически, както и на зъбите от абс гривната . Кабела се презапоява със стария и захващането не е същото, но малко пилване с дремела и влизат (коригира се дължината). Фиксирането го реших с едно болче М3 паралелно на датчика (през шенкела) и за всеки случай ...любимия виктор рейнц (силикон). За сега си работят супер. Правих и снимки, но трябва да ги потърся по разните ми хардове вкъщи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво се занимавате с глупости, датчика цял не се вади, затова се купува втора ръка цял шенкел, сменяш го и си ти човека.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво се занимавате с глупости, датчика цял не се вади, затова се купува втора ръка цял шенкел, сменяш го и си ти човека.

Това е варианта, ако изпадне читав шенкел с датчик ....че и на да е на добра цена! На мен не ми се занимаваше с тежки желеразски простотии по преместването на лагерa, който бях сменил преди да прецакам датчика, а и тогава нямаше оферти, сега незнам как е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за отговорите.Като че ли съм тръгнал на прав път с тези от Паджеро.Варианта за цял шенкел с него- да, ама търсене по моргите на Галанти също е голям камък!

Редактирано от Станев
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам оригинален нов заден десен ABS датчик за Galant MR334880.

https://i.ebayimg.com/images/g/SgEAAOSwz5peNXwj/s-l1600.jpg

Редактирано от Bobby G.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Когато е за смана на датчик не се налага да регулира задния мост. А всички знаем за ексцентричните болтове в магагето който не се отвиват. Така че е много по лесно да се сложи нов датчик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...