Премини към съдържание

Появи ми се малък проблем


SlowDead

Препоръчано мнение

Колеги колт-а ми от скоро започна да потропва предната дясна гума при ляв завой... когато примерно преминавам през леки неравности дясната гума тропа.. одеве ходих до сервиза за да говоря с майстора ми за час да я погледне и като му казах за какво става въпрос, че потропва нали .. той каза ами ще я видим и след това му казах, че е при ляв завой и той каза "Еми не, че искам да те плаша, но според мене е каре щом само в ляв завой ти потропва.."

Някои от вас имали ли са такъв проблем ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако наистина само в завой ти тропа наистина може да е карето. На предишната кола (френска без да споменавам марка) при завой почваше да тропа като часовник или нещо подобно и наистина - разбито каре :icon_doh:. Според мен майсторът ти е прав, но нека се изкажат по компетентни. Упсех :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако наистина само в завой ти тропа наистина може да е карето. На предишната кола (френска без да споменавам марка) при завой почваше да тропа като часовник или нещо подобно и наистина - разбито каре :icon_doh:. Според мен майсторът ти е прав, но нека се изкажат по компетентни. Упсех :good:

Мали не ми се мисли колко ще струва едно ново каре... май ще седи известно време в бокс-а докато уредя финансовата част.. щото иначе ме е жал да я карам така.. дразня се.. пък и знам ли какви последствия може да има ако се кара така колата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че струва около 150-200 лв. Обаче доколкото знам каре хлопа при доста завъртян волан и при ниска скорост. Пробвай този вариант, завърти докрай волана вляво и направи 1-2 кръгчета на равно място. Ако хлопа значи е каре. Пробвай в двете посоки за всеки случай. Ако не хлопа смени си майстора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моето Colt-че като беше разбито (заради скъсан маншон :() тракаше най-много при завой на изкачване нагоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мене е някой накрайник ! ;) Най добре отиди някаде да погледнат точно какво е :) Успех !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ако е каре тропа и в 2-та завоя, особенно ако згънеш волана докраи и понапънеш колата с повечко газ при потегляне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm: А :drive: ахаам и на мен ми тропаше на пълен ляв или десен с малка скорост на пак френска!(предишната ми количка)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хе .. момчета за днеска имах час .. оказа се шарнира.. всичко друго по окачването е ток...

трябва да ми се смени левия маншон на рейката както и маркучетата на спирачките (нацъфкани са и на едното се вижда долната обвивка (явно са по 2 маркучета за по сигурно едно в друго))..

При положение че ще разглобява там доста работи човека каза че ще ми прави стенд и ето цените за всичко това..

стенд - 20 лв.

смяна на маркучета 2х10 лв.

смяна на шарнир 15 лв.

смяна на маншон 15 лв.

нормални ли са тези цени.. общо за смяната на шарнира маркучите и маншона ми ляга с 70 лв. :)

маншона ми струваше 10 лв а шарнира и маркучетата още не съм ги купил :)

След това колата "става кукла" по думите му...

Каза за задното окачване че е 1:1 с хонда и че тампоните направо нямат късане :)

И че фиат по тези модели се опитали да направят хибрид ама нещо неуспешно било :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е най-лоша цената.

Малко завишена е но пак е приемлива.

А збих си ги сменил тези неща сам и после да мина само на стед (регулаж на преден мост)

 

До колкото за мъркучетата те може дори да са от 3-4 слоя та дори и повече.

Това е предимно за сигурност, защото там налягането е доста голямо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...