Премини към съдържание

Проблем с отоплението в купето. 2.0 TDI 2000г.


Sitio

Препоръчано мнение

Здравейте!

Пообърках в заглавието, Galant GLS TD 2000г.

Появи ми се проблем с отоплението в купето. Духа топло само ако колата е в движение. Ако е спряла на място с работещ и загрял двигател духа студено.

Обърнах внимание че температурата на двигателя е паднала с около 20-30% (съдя само по датчика на таблото, не съм я мерил). До скоро, температурният датчик достигаше почти до средата, докато сега не стига до там дори след шофиране Несебър - София и обратно. Поленов филтър съм сменял преди година. Клапите предполагаемо работят, съдя по това че, когато работи топлото, т.е. когато колата е в движение, си подава топлия въздух с правилната температура и сила на духане. Тръбичката на датчика в конзолата за управление на климатроника не е излязла. Има ли вероятност причината да е в термостата, вентилатора на радиатора или управлението на му. Лятото имах веднъж проблем с управлението на вентилатора на радиатора. Климатика не го управляваше и не се включваше навреме. След кратък "бой" се оправи. :)

Благодаря за вниманието, и предварително се извинявам че ви занимавам с глупости, но като знам местните "майстори"...

Редактирано от Sitio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е термостат би трябвало в движение да е по-студен двигателя и парното съответно.По скоро си мисля нещо с водната помпа.На място не обръща достатъчно охл.течност през парното.Да не те обидя но охл.течност ти е в нормите нали?Ремъка и той?

п.п. Колко е нормалната тем.на работа на дизела?

п.п.2 Все пак загрява до 40-50 градуса?А климатроника мах.темп за задаване е __градуса?(мисля че беше 30)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от водната помпа ще прегрява, няма да е студена. Оправи си първо термостата за да е в норма температурата :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори! Нямах възможност да ги видя по-рано. Сменям термостата и водната помпа и тогава ще умуваме ако пак не е наред. Температурата на двигателя е около 70 градуса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остави водната помпа, смени термостата и антифриза, ако можеш и промий системата, и ще видиш, че ще се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Да се вмъкна и аз в темата,да не отварям нова-имам проблем с парното,стрелката ми стига до средата на скалата максимум,смених термостат,същата работа,духа леко затоплен въздух и толкова.Майстора ми каза,че единя маркуч е бил затоплен,другия-студен-този,който отива към купето).Според него нило запушено нещо в радиатора на купето...Съвети?

Galant 2.0 TDI 1999 година комби ми е колата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Запушен ти е радиатора в купето, най - вероятно. Смяната с нов решава проблема на 100%. Обаче трудна работа излиза да намериш нов такъв радиатор...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе намирането ще е по лесно от смяната, че повечето са заврени на майната си. Колегата може да пробва промивка, има такива машини по сервизите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е термостат би трябвало в движение да е по-студен двигателя и парното съответно.По скоро си мисля нещо с водната помпа.На място не обръща достатъчно охл.течност през парното.Да не те обидя но охл.течност ти е в нормите нали?Ремъка и той?

п.п. Колко е нормалната тем.на работа на дизела?

п.п.2 Все пак загрява до 40-50 градуса?А климатроника мах.темп за задаване е __градуса?(мисля че беше 30)

 

Съгласен съм с горното мнение. Проблема е или във водната помпа или в частично запушено радиаторче на парното. Водната помпа не е чак толкова зле че да загрява колата, но циркулацията на охладителна течност на празен ход и много малка. За машинното почистване на радиаторчето на парното съм чел и отрицателни и положителни отзиви.

Редактирано от javor_k
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...