Премини към съдържание

Избор на автомобил - съвети и предложения


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Нов съм във форума. Ще сменям автомобила, мисля си да е Mitsubishi, задължително седан или комби. Чакат ме две деца и хечбека, който карам в момента няма да ми върши работа за целта.

 

Лимита в пари е 8-10 000лв.

 

Не съм запознат с Mitsubishi и се интересувам от следните неща:

- какъв е разхода (бензин/дизел) (за пример, сегашния ми автомобил бензин 1.6, '98 гори 12-14 в града, навън 7-8);

- каква е шумоизолацията в купето;

- качеството на материалите в купето;

- слаби страни (окачване, спирачна система, охладителна/отоплителна система и др. подобни);

- ремонти (скъпи/евтини, трудни с много разглобяване и др. п., резервни части намират ли се лесно)?

 

Кутията мисля да е ръчна.

 

Какво бихте ми препоръчали?

 

Гледайки по моделите, май само Lancer е варианта.

Редактирано от Бай Далай
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

 

Това чудо удобно ли е за градски условия? И масово бензиновите са по 170к.с., имате ли информация какъв му е разхода на гориво?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е м/у 7,5 - 10л. на 100км. За една година не паднах под или над тези граници. 2.4 бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mitsubishi grandis ,за мен това ти е доста удачен избор

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за конкретните препоръки.

 

Погледах малко обяви, разгледах габарити, направо ми е плашещо след 10 години в хечбек. :)

 

Мисля си също за комби.

Редактирано от Бай Далай
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

задължително седан или комби. Чакат ме две деца и хечбека, който карам в момента няма да ми върши работа за целта

 

Колега, това ти изречение леко е нелогично. За комби-то две мения няма - но седана (според мен) е с по-малки багажни въможности от хечбека. Последния е по-неограничен откъм слагане на разни по-обемни неща във височина - т. е. за мен важи неразвенството Комби > Хечбек > Седан.

Кога го осмислих и разбрах това - когато навремето сестра ми докара една бензинова косачка за трева с идеята да я сложим в багажника на моя Лансер Седан - но нещата нещо не се получиха. Същата косачка я беше побрала безпроблемно в нейното малко Пежо 206 (което както знаете е хечбек-подобно) и изобщо не ни мина през ума че няма да се побере в по-голямата кола. Така че имай го това впредвид...

Редактирано от f18
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лансер седан е неудачен избор за транспортирането на две деца извън града. Просто няма място. Казвам ти го от личен опит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това си зависи от възрастта на децата - при мен, когато моите 2 бяха в бебешка и полубебешка възраст (а са с разлика 2 г.) - да събера багажа за някакво по-далено пътуване си беше сложна логическа задача ...

Точно тогава съм си мислел "ама що не си взех някакво комби ...". Но тогава си имаше много екстра нестандартен бебешки багаж. Сега, когато вече малко поотраснаха - този екстра бебешки багаж го няма - и багажника на лансера ми е напълно достатъчен (включително като ходя на море ми поостава и малко свободно място в него).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите.

 

Седана на Лансер не съм виждал, но съдя за седан по Пасат. Изключително много място, дори и като се натовари до горе, амортисьорите не се сгъват до край.

Значи седана на Лансер да го изключа като вариант. Иначе "бебешката" възраст ще гледам да я прекарам без пътуване за дълго на дълги разстояния.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Няма как да съдиш за място между пасат той е клас над митсито. По скоро го сравнявай с венто но и това е субективно. Истината е че който е имал ван не иска да чува за нищо друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...