Премини към съдържание

Турбото "вие" Outlander 2.0 did 2009г.


Препоръчано мнение

Здравейте. Прегледах доста подобни теми, но за други автомобили. Така и не намерих отговор на моя проблем, ако е проблем въобще. На скоро купих колата. Чува се едно виене от турбото, което започва от 1100-1200 оборота на двигателя. От два сервиза ми казаха, че турбината работи в норми, няма омасляване, няма разход на масло, няма изпушване от ауспуха. Обаче този шум някак си ме дразни. В последствие разбрах, че колата е чипосана, спрян е ЕГР и е махнат катализатора, като на негово място е сложено някво резонаторно гърне. Пак разбирачи казаха, че виенето идвало точно от махнатия катализатор и даже и нова турбина да сложа, пак ще се чува. Та въпроса ми е, има ли някой колега с подобни симптоми и как си е решил проблема. А да, и още, посъветваха ме да сложа права тръба, вместо гърнето, където е бил катализатора. Моля за всякакви мнения и препоръки. Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами на дизел файда от резонаторно гърне няма,слага се на бензин да лъжеш сондата.

Кой е мотора-2.0 или 2.2?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно и турбото да дава фира, но преди да дам куп пари за ремонт или за ново ми се иска да разбера дали проблема може да е по-лек за решаване:–)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствения път когато имах дизел и той беше фолксваген, му виеше турбото, беше чипосан. След няколко хиляди км турбината стана на 2 части. Оказа се че виенето се е дължало на увеличения луфт на втулките на оста и от там допиране на лопатките в корпуса. Сложих нова турбина и този звук изчезна.

След това се скъса болта на коляновия вал и клапаните срещнаха буталата.

След това имах проблеми и с ГНП.

След това го продадох тоя кенеф и с това приключиха близките ми отношения с дизелите и с фолксваген!

Та, прегледай турбината дали има луфт, достъпа до лопатките най лесно става през студения охлюв. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Турбото си е ок. Свистенето идва от един малък катализатор, който е точно зад турбината. Същия е изтърбушен, когато са чипосвали колата и за това се получава завихряне. Тръгнах да слагам нов, но ме посъветваха да не, защото така ще се натовари турбото ( заради чипосването) Това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Един специалист ме посъветва да сложа навита никилирана прежичка в предния катализатор, за да обезшуми. Някой има ли опит?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте. Прегледах доста подобни теми, но за други автомобили. Така и не намерих отговор на моя проблем, ако е проблем въобще. На скоро купих колата. Чува се едно виене от турбото, което започва от 1100-1200 оборота на двигателя. От два сервиза ми казаха, че турбината работи в норми, няма омасляване, няма разход на масло, няма изпушване от ауспуха. Обаче този шум някак си ме дразни. В последствие разбрах, че колата е чипосана, спрян е ЕГР и е махнат катализатора, като на негово място е сложено някво резонаторно гърне. Пак разбирачи казаха, че виенето идвало точно от махнатия катализатор и даже и нова турбина да сложа, пак ще се чува. Та въпроса ми е, има ли някой колега с подобни симптоми и как си е решил проблема. А да, и още, посъветваха ме да сложа права тръба, вместо гърнето, където е бил катализатора. Моля за всякакви мнения и препоръки. Благодаря!

Имам същия модел и като на теб ми направи впечатление за лекото свирене на турбото когато влиза в обороти.

Отговориха ми в митсубиши че не е проблем когато свири - става лошо когато спре да го прави.

Надявам се че при теб по-скоро свири, нали?!, а не СТЪРЖИ...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това асматично виене ме дразни много, при моята кола съм забелязал/чул, че дори и на 2000об. турбото съска леко.

Поздрави и пиши как си оправил проблема!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Имам същия модел и като на теб ми направи впечатление за лекото свирене на турбото когато влиза в обороти.

Отговориха ми в митсубиши че не е проблем когато свири - става лошо когато спре да го прави.

Надявам се че при теб по-скоро свири, нали?!, а не СТЪРЖИ...?

Свири, даже направо вие като пожарна. Не стърже. И на мен специалистите ми казват така да си го карам. Аме мен си ме дразни....

Редактирано от GeorgiG
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...