Премини към съдържание

Смяна на ангренаж на Грандис BSY


tipcho

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!!!!

От една година съм горд собственик на Грандис 2,0 DID, BSY. Колата е страхотна, просто не усетих как навъртях 30000км. Имам документи, че на 96 000км е сменен ангренажен ремък, водна помпа и ролки, сега колата е на 149 000км и въпроса ми е - на какъв пробег се сменя ангренаж на този двигател.

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

80 000/90 000 max :icon_rock: и то ако са били оригинални,ако не..по рано. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, не са сменяни в Балкан стар и цифрата за комплекта по фактура е около 350лв без работа.

До сега съм сменял само масло и филтри, дайте съвети за читав ангренаж, читави ролки и водна помпа(в случай, че се сменя задължително.)

Колата я купих от приятел, той я е купил нова от Балкан стар и е обслужвана без компромиси, и аз така смятам да продължа да се грижа за нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Комплект на INA и водна помпа на HEPU съм ги сменял след изминати повече от 100 хиляди километра пробег.

Редактирано от marin8888
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на всеки ангренаж като марка му дават различен период за смяна. Аз лично доста по рано сменям ангренажа за да съм сигурен. Тук вече сам си прави сметка кога ще можеш. Както обичам да казвам "по добре 500 лв за анренажи и майсторлък место 1500 лв за шлайф, клапани и тн."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Като ще слагаш комплект на ИНА по добре слагай направо този с водната помпа http://wwwtc.tech-co...4/530040530.BMP, вместо да я търсиш отделно по други марки . 250 лв. е без помпата, 300 лв. е комплекта с помпата, за 50 лв. не вярвам да намериш отделно читава помпа .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...