Премини към съдържание

Молба за мнения относно Lancer Wagon 2004 Автоматик


Препоръчано мнение

Здравейте, уважаеми колеги!

Бихте ли ми помогнали с информация за този автомобил:

https://www.autoscout24.bg/objawi/mitsubishi-lancer-kombi-16-automatik-invite-klima-%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-304032910

Последните осем години карам Lancer Station Wagon 1997 год. и сега искам да си купя модела от посочения линк. Не знам как се държи този автоматик и дали си има

слаби места. Харесал съм си точно него, но рядко се намира. Ако пък и тези 98 к.с. са малко за автомата, климатика и съотношението не е добро, няма да е трудно да

ме разубедите. Целта ми е да си карам колата само на бензин, както правих досега със старата. Затова и се спрях на този модел, а и малкия данък не е без значение.

Защо е толкова рядък - хората си го карат години, защото им служи безпроблемно или обратното. Карам главно градско и такава скоростна кутия с умерена мощност на

двигателя мисля, че ще ми служи прекрасно.

Моля и за мнения на колеги от Вас, които са запознати в детайли конкретно за тези автоматици, вграждани в тези Lancer-и.

Благодаря Ви предварително за помощта и хубаво лято на всички!

 

P.S. Не пиша във форума, защото не разбирам както много от Вас. Затова главно чета...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Колата, която гледаш изглежда добре, тези автоматици са доста популярни в Англия, аз лично съм имал няколко от тях и никога не съм имал някакви проблеми с кутията. Колата се кара много приятно, предавките се сменят бързо и плавно а кутията е "умна" и се наглася спрямо стилът на каране как и кога да сменя предавките. Ръчното сменяне също е готино, въпреки че едва ли има нужда от него , двигателят е слаб за това купе и комбинацията със автоматична кутия с торк конвертор не дава много добри резултати като динамика и икономия на гориво , но ако не очакваш кой знае колко и от двете колата е супер. Аз лично много ги харесвам точно тези лансери автоматик и причината да карам такъв, но с ръчна кутия е само в икономията, която е повече от 2 литра на 100км в полза на ръчката, но честно казано ръчката се кара като Мицубиши а автоматикът като Мерцедес 😉. Ако разход от около 9-10л/100км средно е ОК за теб силно препоръчвам да направиш тест драйв, може наистина да ти хареса.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Колата, която гледаш изглежда добре, тези автоматици са доста популярни в Англия, аз лично съм имал няколко от тях и никога не съм имал някакви проблеми с кутията. Колата се кара много приятно, предавките се сменят бързо и плавно а кутията е "умна" и се наглася спрямо стилът на каране как и кога да сменя предавките. Ръчното сменяне също е готино, въпреки че едва ли има нужда от него , двигателят е слаб за това купе и комбинацията със автоматична кутия с торк конвертор не дава много добри резултати като динамика и икономия на гориво , но ако не очакваш кой знае колко и от двете колата е супер. Аз лично много ги харесвам точно тези лансери автоматик и причината да карам такъв, но с ръчна кутия е само в икономията, която е повече от 2 литра на 100км в полза на ръчката, но честно казано ръчката се кара като Мицубиши а автоматикът като Мерцедес 😉. Ако разход от около 9-10л/100км средно е ОК за теб силно препоръчвам да направиш тест драйв, може наистина да ти хареса.

Успех

 

 

Здравей и благодаря за бързия отговор!

Много ми се кара този модел, но май няма да мога да се докопам до такъв. Много малко се предлагат. В Мюнхен имаше също един такъв само, че светло сив, но се купи за няколко дни. Май ще се примиря и ще си купя от България същия модел, но ръчка. Много ли се задъхва по баирите с тези 98 коня? И дали ще направя осезаема разлика между този LANCER и стария, който е 113 к.с. и доста добре си дърпа. Питам те, защото едва ли у нас някой авто продавач ще ми даде да направя тест драйв, както ми препоръчваш.

Благодаря предварително за отговора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Незнам как се кара предишният модел с по голям двигател , но този 1.6 върви прилично, ако колата е натоварена по високото ще трябва да сменяш предавки по-често, определено не е мощна кола, няма турбо, нито висок въртящ момент, неможе да се очакват чудеса, но не е бавна или спъната, дори ако я караш във високи обороти над 3000/Мин си дърпа доста добре, но става шумна и не е приятно. Тест драйв поне 5 Мин е задължителен , иначе как ще разбереш дали е това колата за теб. Аз съм карал много Лансери и дори такъв със 2.0 и 133 к.с. и да ти кажа честно ако си караш спокойно почти не се усеща разлика във вървенето.

Поздрави. 👍🚙

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако идеята е заради ниския данък да се вземе 1.6/98hp(4G18) - добре, но да се имат предвид слабите места - евентуален разход на масло(спекли сегменти) и износване на дросела.

Разбира се това са поправими неща, но при наличието на 4G63(133hp) (което пак не е гаранция, все пак втора употреба автомобил) е по-удачния двигател.

Успех с избора и намирането на Лансерлота :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз притежавам такова комби - 1.6 автомат, от една година.

Бих казал, че е доста практичен автомобил- за градско е прекрасен. За спокойно каране е супер, но рисковите изпреварвания са за избягване- мотора се развърта след 3500 оборота. Извън градско колата върви добре, ,много е стабилна, 3ч. път не ме изморяват- седалките не са от най-удобните, но биват. 1.6 автомат , трудно се намират, но май не се и търсят, като цяло хората май бягат от автоматите, но аз лично ги ценя(последните ми 5 коли са автомати :)). Моята я взех от БГ внос от Швейцария, като търговеца каза, че за година и нещо му се обаждал само един човек за нея :) . Много ми се зарадва като отидох да видя колата и аз мн се зарадвах, защото ми направи добра цена ;)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз притежавам такова комби - 1.6 автомат, от една година.

Бих казал, че е доста практичен автомобил- за градско е прекрасен. За спокойно каране е супер, но рисковите изпреварвания са за избягване- мотора се развърта след 3500 оборота. Извън градско колата върви добре, ,много е стабилна, 3ч. път не ме изморяват- седалките не са от най-удобните, но биват. 1.6 автомат , трудно се намират, но май не се и търсят, като цяло хората май бягат от автоматите, но аз лично ги ценя(последните ми 5 коли са автомати :)). Моята я взех от БГ внос от Швейцария, като търговеца каза, че за година и нещо му се обаждал само един човек за нея :) . Много ми се зарадва като отидох да видя колата и аз мн се зарадвах, защото ми направи добра цена ;)

Поздрави

 

 

Благодаря ти много!

Ей такова мнение чаках толкова дни. Дано и аз да си намеря като твоята кола, а пък който иска да си кара автомобили с ръчки - 150, 200,300 коня и т.н.

Да храни бензиностанции и газаджии. Благодаря още веднъж и хубаво лято!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много!

Ей такова мнение чаках толкова дни. Дано и аз да си намеря като твоята кола, а пък който иска да си кара автомобили с ръчки - 150, 200,300 коня и т.н.

Да храни бензиностанции и газаджии. Благодаря още веднъж и хубаво лято!

 

Много те моля да ми отговориш!

Колко степенен е този автоматик?

Ще очаквам отговора ти. Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4 скорости е.

 

Благодаря!

Това предполага ли, че ще харчи повече.

Главно ме интерисува градски разход!

Ако можеш да ми кажеш приблизително, ще

съм ти признателен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...