Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Пътуване в Гърция?


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги

 

След 2 седмици ми се налага пътуване до Гърция. Не съм запознат с техните "по-специални" изисквания за движение по техните пътища,

но четейки форуми гледам че май е проблем ако колата ти е с теглич и затъмнени стъкла. Вярно ли е че също не е задължително да се кара

с включени фарове през светлата част на деня?

 

Ако има хора които често пътуват ще се радвам да споделят и да обменим мнения.

 

Лично на мен Мицубишито ми е със задни затъмнение стъкла + задна врата а другата ми кола е с теглич.

 

Поздрави. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Денем с включени фарове- само в тунелите! На магистралата няма бензиностанции. Забранено е ползването на радар- детектор. Не спират за щяло и нещяло. В населените места има много радари със слънчево захранване. Ако не им дадеш повод няма да те спрат. За теглича и затъмнените стъкла само съм чувал от други, защото аз ги нямам и не ме притесняват. Ако можеш не влизай в голям град, че е много натоварено движението, но са толерантни и отстъпват. Успешно пътуване! Кало таксиди!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За талона ми е ясно, тъй като ми казаха и други познати.

 

Един от въпросите ми е също че имам около 450км. пътуване по магистрала и след това по второкласен път.

На магистралата съм още от Кулата и съм на ясно с пунктувете за ТОЛ такси, но след това съм на второстепенен път и се чудя дали има такса и за него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста категоричен отговор, за разлика от тези които чета във останалите форуми? Често ли пътувате до Гърция и най-вече скоро дали сте пътували?

 

Също така се споменават и драми свързани с катализаторите на колите? Някой да сподели?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твърде много филмари по форумите.

Нямаш проблем, палиш си колата и си караш.

Ако караш с разумна скорост, има под 5% шанс изобщо да те спрат.

Камерите стационарните не работят, засичат с мобилни, които поставят на мостове, а малко след това те чакат.

 

Караш си и си свиркаш, те много добре знаят че Българите наливаме пари в държавата им - не ни тормозят :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твърде много филмари по форумите.

Нямаш проблем, палиш си колата и си караш.

Ако караш с разумна скорост, има под 5% шанс изобщо да те спрат.

Камерите стационарните не работят, засичат с мобилни, които поставят на мостове, а малко след това те чакат.

 

Караш си и си свиркаш, те много добре знаят че Българите наливаме пари в държавата им - не ни тормозят :).

Абсолютно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранга, те мобилните камери са празни вътре. Идеален начин за усвояване на средства от Евро съюза, при това доказан със снимка от сателит. Обачееее, византийците са си хитри отпреди да е имало българска държава, та сега ли?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поставят МОБИЛНИ камери на моста и е вързана с патрулка малко след това.

Стационарните май всичките са само кутии.

В Събота пътувах, в Неделя се върнах - никой не те закача, само трябва да се внимава като завали, че много лошо удрят отзад и проблема е от асфалта, който е ужасяващо хлъзгав след дъжд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

 

Притеснява ме факта че просто фолиото ми е 5%-во, а те се хващат за това че не се вижда отзада дали се вози някой. В моя случай е достат тъмно, за разлика от видимостта която аз имам - то тя е като на незатъмнено стъкло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това на задните стъкла ли? Моите задни + задното са на 90 или 95% забравих точно колко.

Никога не е било проблем. Важното е предните да не са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами предполагам говориш за 5-10% това е почти най-тъмното. Казваш че не си имал проблем? Чудя се дали да рискувам, а не искам да си развалям почивката с византийците. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам, двете задни + малките задни + задното са пълна тъмнина :).

Поне 5х така съм ходил в Гърция, даже май са повече :).

Никога не е имало проблем. Свалям джама на митницата виждат отзад първа и газ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе ето колко е затъмнено бушито.

 

 

http://imgur.com/a/B0buS

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

novinite888 - абсолютно неадекватен сайт :).

 

http://livingingreece.gr/2007/04/20/fines-parking-tickets-moving-violations-greece/

 

тук има малко по-реално инфо от тези глупости :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...