Премини към съдържание

Проблем с регулиране на фаровете


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,

 

Гледам не се пише много вече във форума относно галантите, или сте ги изпродали или въобще нямате ядове с тях, искрено се надявам да е второто :icon_thumbup:

 

Та от скоро имам странния проблем, че копчето за регулиране на фаровете на горе и на долу спря да функционира. Да си призная не знам точно кога е станало, така че си нямам никаква представа от какво може да е. Търсих релета, които да са изгорели, гледах в купето и под капака - няма. Размених всички букси които бяха на това капаче - копчето светва само с тази с която си беше, така че не подозирам да е разменена букса. Гледах около моторчетата нещо да са спукани да е влязла вода и т.н. - не, изглеждат си перфектно. Наистина не знам къде повече мога да търся проблема. Ще съм благодарен ако някой сподели дали има някакъв скрит бушон някъде или начин, по който мога да тествам къде е проблема.

 

Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, нямам проблеми там. От доста години съм на xenon даже вчера сменях крушките че мигаха беше им дошло времето, а и какво общо имат тези букси с механизма за регулиране? Те са на различни букси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен на единият фар беше излязло лостчето за регулиране което е във фара и от там не можеше да се движат .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, нямам проблеми там. От доста години съм на xenon даже вчера сменях крушките че мигаха беше им дошло времето, а и какво общо имат тези букси с механизма за регулиране? Те са на различни букси.

 

При мен отказваше машинката на единия фар. На ток е. Като размърдам буксата на фара и се оправя.

Фара иначе си е наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 3 седмици ...

Днес смених и двете машинки с други, които със сигурност работеха на друг галант, и няма промяна. Нито едното нито другото работи. Супер странен проблем! Наистина не знам къде да търся. Някой има ли схема на тази инсталация евентуално да търся някъде реле...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който търси намира :rolleyes:

 

До колкото разбирам, цялата система за нивото на фаровете работи ако и фаровете са включени (логично). Не мога да разбера само, ако едната машинка не работи, автоматично и другото ли става неактивна? На една от диаграмите изглежда сякаш са на отделни захранвания, а на другата имат една скобка между двете. Някой по-знаещ ? :help:

 

HeadLightLeveling1.png

HeadLightLeveling2.png

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато едната се беше развалила другата си работеше, поне при мен беше така. Галанта ми е фейслифт (ако това има значение) :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Виждам ,че съм позакъснял , но се е случвало на няколко Галанта копчето за регулиране на фаровете да се прецаква , когато дълго време не се ползва.Първо можете да проверите какво имате на пиновете на копчето :(2-) ,(3)+ ,(4 управлението), което трябва да се променя когато мърдате врътката. Понякога се оправя като го размърдате горе-долу-горе-долу няколко пъти. Ако не стане пробвайте да го отворите и почистите с контактен спрей.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...