Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с датчика за ниво на маслото за двигателя на Паджеро 3.2 ДИД


Препоръчано мнение

Къде се намира датчика за ниво на маслото за двигателя на 3.2 дид ?

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А маслото как е, предполагам си му гледал нивото? Иначе по принцип някъде отдолу на картера трябва да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колеги.Иначе маслото е на макс.Искам да изчистя проблема.Контролната лампичка при катерене или спускане понякога светва и угасва за 3-4 сек.Щом има масло не е страшно-нали.

Редактирано от kibrit
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

имах навремето едно пежо205 и така си светвашт и угасваше лампичката ..... докато ненаправих основен ремонт на двигателя /умряла маслена помпа/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма проблем, на моето П3 абсолютно по същия начин при катерене лампата светваше и така три години. Някъде четох, че е често срещан дефект на датчика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е така ... въпреки че не държа максимума на маслото, но вече не ми прави впечатление :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Преди два дни свалях картер и видях какво представлява тоя датчик. На него има една може би текстолитова плочка,която изпълнява ролята на поплавък. От моята се бяха откъртили парчета,а основната част,която беше останала се беше пукнала. Аз реших да му реша проблема,като махна и това дето е останало от поплавъка и сега лампата ми свети постоянно. Явно грешна преценка на начина, по който работи датчика. Сега ще го свалям да го разгледам и ако измисля нещо ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...