Премини към съдържание

Турбокомпресор на ASX


Препоръчано мнение

Здравейте. Имам ASX 1.8 4WD дизел - 2010 година. Миналата седмица ме остави на магистралата. От Балканстар днес ми сервираха, че турбокомпресора е за смяна - 5500 лв. Много ме притесни този ремонт. Казаха, че не могат да кажат от какво е причинена повредата, докато не свалят турбото. Но естествено първо платих новото и сега чакам. Все пак се чудя толкова ли са скъпи турбокомпресорите за ASX-а? Абе направо е отчайващо скъпо. Общо 6000 с труда и диагностиката. А до сега освен обслужването - обичайното, проблем не е имала колата. Дали се започва...Друг имал ли е такъв проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам ASX 1.8 4WD дизел - 2010 година. Миналата седмица ме остави на магистралата. От Балканстар днес ми сервираха, че турбокомпресора е за смяна - 5500 лв. Много ме притесни този ремонт. Казаха, че не могат да кажат от какво е причинена повредата, докато не свалят турбото. Но естествено първо платих новото и сега чакам. Все пак се чудя толкова ли са скъпи турбокомпресорите за ASX-а? Абе направо е отчайващо скъпо. Общо 6000 с труда и диагностиката. А до сега освен обслужването - обичайното, проблем не е имала колата. Дали се започва...Друг имал ли е такъв проблем?

....проблема е в маслото на мотора, не е било правилното .....освен това цените на БС са такива, иначе същата турбина е около 3000 лв......да не говорим ,че може и ремонт да се направи на вашата .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е обслужвана само в сервиза на балканстар. Ако е маслото означава, че те не обслужват колите съвестно...А това с тази невероятна - почти 50% - разлика в цените ме кара да се замисля сериозно дали да продължа там да водя колата.

 

....проблема е в маслото на мотора, не е било правилното .....освен това цените на БС са такива, иначе същата турбина е около 3000 лв......да не говорим ,че може и ремонт да се направи на вашата .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност вече не си в гаранция.

Нямаш абсолютно никаква работа в БС.

Има достатъчно грамотни сервизи, които да те обслужват на много по добро съотношение цена/качество.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е луд тоя, който яде баницата, а тоя който му я дава! Съветвам колегата бързо да ходи в БС и да настоява, ама НАСТОЯТЕЛНО да му върнат парите, не е невъзможно! Има си Закон за защита на потребителя, който дава право на отметнина в 7 дневен срок. Много ме е яд на такива мародери! Обаче и колегата си е виновен - сигурно един час ще купува домати за 2,5 лв., но за 6 бона не му е мислил много!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и на моята кола в Балкан-стар бяха регулирали клапаните "в съответствие със сервизните изисквания", та монтьорите на Диджея се чудеха как да ги натегнат. :)

за смяната на маслото легенди се носят, особено при S-класите

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех я вчера, но миналата седмица ходих да си искам парите и естествено не ми ги върнаха. Без Балканстар вече. Все пак в Ратола също толкова струваше ново турбо. Тя цялата кола струва вече колкото три турбота...странна работа. Но си научих урока :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...