Премини към съдържание

V6 лапа като змей


dan

Препоръчано мнение

Преди два дена за 20 км. в София (със светофари и задръствания) имам чувството че отидоха 10 л. бензин, имаче по магистралата със 120 км/ч на 2500 оборота не харчи много, но градско е ужас! Е иначе, като натиснеш газта и те лепи за седалката, но по книжка май го дават 15/100 градско.Този разход нормален ли е? Явно в скоро време ща се слага газова уредба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дена за 20 км. в София (със светофари и задръствания) имам чувството че отидоха 10 л. бензин, имаче по магистралата със 120 км/ч на 2500 оборота не харчи много, но градско е ужас! Е иначе, като натиснеш газта и те лепи за седалката, но по книжка май го дават 15/100 градско.Този разход нормален ли е? Явно в скоро време ща се слага газова уредба.

 

 

Аз като карам градско ми лапа около 11, но зависи как караш. В града карам особено леко и предпазливо за да не ме глобят, и за да не ме удари някой, това значи с не повече от 60 и много плавни тръгвания.

 

Ако ти е мръсен въздушният филтър, това може да ти вдигне разхода. Това го установих наскоро.

Наблюдението ми е, че дори филтъра да не е за смяна (по книжка), но в края на срока си, едно изтупване дава около 1 литър подобрение и колата става малко по-силна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лапа разбира се, като го натискаш - това е красотата на този мотор - може да харчи разумно , но може и да върви неразумно :)

Моят змей не см го докарвал над 14.5 на градско , но ....сигурно имаш по-тежък крак от мен ;)

 

Редакция : автоматик и мразя да спирам климатика , но не се и юркам много , само като видя хубав асфалт и малко коли

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като купих Митсубишито го заредих докато щракне пистолета карах го 100 км и като го заредих пак до щракване на пистолета ми даде 11,2 като съм го карал без да включвам климатроника и не съм го жалел много .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Истината е че тия коли си харчат на градско!! Това е, от 11 -15 все тая!! Стрелката пада като откачена!! Или газ трябва да се слага или метан че с тея цени на бензина.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще дойдете на моя акъл вие ама ... 30 лв. /100км в джоба на арабите. А има гладни, гладни ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мислите, че Галант V6 е градска кола? Аз моя го използвам само за извънградски пътувания и съм доволен както от вървенето, така и от разхода му. Никога няма да му сложа газова (метанова) уредба - ако исках да върви (и да харчи) по-малко, щях да си взема Галант с 2.0 мотор. В града карам един Лансер 2.0 TDI и съм невероятно доволен от разхода - като го заредя и забравям кога съм го зареждал.........харчи ми по-малко от един резервоар (40 литра) на месец, това прави около 6/100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези 11-15 на сто в София не на мен!!! Като нищо може в определен момент да ти е горял 20, не се притеснявай, в ред си е колата.С моя имам вече близо 70 хил. км. навъртяни и ще ти споделя, че рекорда ми е 16/100, в момента с климатроника включен нон стоп е към 18/100. Да се има в предвид, че карам със 100 октанов бензин и натискам кик даун-а два пъти в годината, да видя дали работи. Отначало се притеснявах и ходех да му правят диагностика и да му сменят филтрите, но не е от това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг момент, че откакто я взех (преди един месец) не съм сменял консумативите, и след като ги сменя - масла, ремъци, филтри ще видя дали ще се понижи разхода, иначе "Mitsubishi" е прав - за градско си трябва една малолитражка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мислите, че Галант V6 е градска кола? Аз моя го използвам само за извънградски пътувания и съм доволен както от вървенето, така и от разхода му. Никога няма да му сложа газова (метанова) уредба - ако исках да върви (и да харчи) по-малко, щях да си взема Галант с 2.0 мотор. В града карам един Лансер 2.0 TDI и съм невероятно доволен от разхода - като го заредя и забравям кога съм го зареждал.........харчи ми по-малко от един резервоар (40 литра) на месец, това прави около 6/100.

 

 

Напълно подкрепям!

Който си е взел Галант с 2.5 кубика 6 цилиндъра за да го кара градско, с надеждата да се вмести в 8 литра, просто е сбъркал аритметиката.

 

Това е кола за дълги пътувания на магистрала, осигуряваща комфорт и стабилност характерни за висок клас лимузина. На магистрала, един такъв Галант дава разход около 8 литра, подържа стабилно скорост 150км/ч без никакво усилие. Един Кадет 1.4, например, би бил на границата на възможностите си, би тероризирал хората вътре, и би си изчерпал ресурса бързо ако се кара предимно с максимални обороти (за да подържа 150км/ч) - при това би харчил повече от Галанта!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям!

Който си е взел Галант с 2.5 кубика 6 цилиндъра за да го кара градско, с надеждата да се вмести в 8 литра, просто е сбъркал аритметиката.

 

Това е кола за дълги пътувания на магистрала, осигуряваща комфорт и стабилност характерни за висок клас лимузина. На магистрала, един такъв Галант дава разход около 8 литра, подържа стабилно скорост 150км/ч без никакво усилие. Един Кадет 1.4, например, би бил на границата на възможностите си, би тероризирал хората вътре, и би си изчерпал ресурса бързо ако се кара предимно с максимални обороти (за да подържа 150км/ч) - при това би харчил повече от Галанта!

 

Напълно съм съгласен. Ще подкрепя с малко факти - имам още една кола - 1.6 л / 75 к.с и купе с около 150-200 кг по-леко от това на Галанта, та въпросната на магистралата със скорост над 140 км/ч си повишава разхода главоломно. До 120-130 км/ч наистина харчи около 7.5, над 140 - разхода преминава границата от 10-10.5, над 160 км/ч - над 13. Галанта (докато още си играех да засичам) успях (доста трудно ми беше) да покарам около 500 км със скорост 130 км/ч , поддържана от круиз контрола, разхода беше 8 л / 100. 150 км/ч - 9.5, над 160 - 10.5-11 л, над 180 до 200 - вече похарчва доста сериозно , но и автоматика ми има само 4 скорости ...т.е определено не е супер икономичен на сравнително високата скорост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

P.S "За разликите в комфорта - еми с едната , като стигна Бургас и слеза от колата, съм скапан, а ръцете ми са изпотени (дори да не е топло) , другата слизам всякаш не съм минал 400 км " :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...