Премини към съдържание

Outlander 2003 - стържене на двигателя


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

След много препоръки от приятели и позитивни мнения във форума, от близо месец съм собственик на Outlander 2003та, 2.0 136к.с. Колата я закупих от човек, като състоянието и е доста добро както отвън, така и отвътре.

 

Първите десетина дни всичко беше ок, но от един момент насам започна едно стържене при студен двигател. Основно при подаване на газ и след пускане на педала.

При загряване на двигателя след 5-10мин. каране, шумът изчезва и колата става почти безшумна.

Също така пътувах извън града този уикенд около 500км. по магистрала и при пристигане отново се чуваше силно.

 

Заснех клип, в който се чува този неприятен звук. Паленето е на студен двигател:

https://www.youtube.com/watch?v=l-tLZ0jCO3w&feature=youtu.be

 

Маслото е 5W40 пълна синтетика и го смених преди 1000км.

Ангренажния ремък е сменян от предишния собственик преди 5000км.

Има газов инжекцион BRC, паля я на бензин и карам основно на газ.

 

Ще се радвам ако някой от вас може да каже, каква е причината или ако е имал подобен проблем, как го е отстранил.

 

Поздрави!

Редактирано от Marangata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Първото ми впечатление след като гледах клипа бе - напълно нормално за дизел! Но очевидно не е дизел и не е нормално. Лично аз немога да определя от къде идва този звук.

Съветвам те да отидеш в сервиз за диагностика възможно най-скоро, преди нещо да е казало "МЯУ".

п.п.Това че предишния собственик е сменил ангренажа преди 5000км. не го вярвам. Според мен започни от обслужване на автомобила - ролки, ремъци, оптегачи, водна помпа и т.н.

успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Първото ми впечатление след като гледах клипа бе - напълно нормално за дизел! Но очевидно не е дизел и не е нормално. Лично аз немога да определя от къде идва този звук.

Съветвам те да отидеш в сервиз за диагностика възможно най-скоро, преди нещо да е казало "МЯУ".

п.п.Това че предишния собственик е сменил ангренажа преди 5000км. не го вярвам. Според мен започни от обслужване на автомобила - ролки, ремъци, оптегачи, водна помпа и т.н.

успех

 

Благодаря за съвета! Аз също предполагам, че може да е водната помпа. А ремъка и ролките ще ги сменя веднага. И аз не вярвам на казаното от продавача.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега напиши два реда от какво излезе ,че и аз съм на този хал май :( лятото не ми го е правила но зимата на два три пъти да .Маслото ми е магнетик 3х30 и всички ролки без водната помпа са сменяни ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменяйте си и хидравличните оптегачи с ремъците. Особенно на новозакупена кола, да не каже "Фъсс" и после нов мотор. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А лагер на генератора ? Що не свалите ремъка и да пробвате без генератор , веднага ще си проличи , ако е от него стърганака ще изчезне . А може да излезе и нещо друго задвижвано от тоя ремък , не незнам как е точно при тоя мотор.

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, днес взех колата от сервиза и двигателя вече работи като нов. Оказа се, че масления обтегач беше умрял, малкия ангренажен ремък не е бил смеян и водната помпа имаше луфт.

Казаха ми, че съм бил голям късметлия, че не е станала някоя голяма беля.

Смених всички тези неща плюс големия ремък и всички ролки. Сега двигателя работи абсолютно безшумно и колата върви много по-добре.

Искам да благодаря на Пламен(DJ Tumbi) и неговите момчета за добре свършената работа!

И не вярвайте на казаното от предишните собственици :)

 

Ще се радвам ако тази информация помогне на колеги с подобен проблем.

Поздрави!

Редактирано от Marangata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ще се радвам ако тази информация помогне на колеги с подобен проблем.

Поздрави!

Мерси колега явно и мен ме чака същата процедура

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...