Премини към съдържание

Сваляне на волана на кола в гаранция


Препоръчано мнение

Здравейте, имам един въпрос, който ме тревожи. Колта ми дойде с ужасен пласмасов волан, който е супен неудобен в тези жеги, изпотява ми ръцете и общо взето не ми харесва. В брошурата пише че кожения волан е стандартен за invite пакета, но явно аз не разбирам нещо. Та... намерих си тапицери, много свестни момчета които са готови да ми облекат волана с хубава естествена кожа проблема е, че трябва да свалят волана и да разкачат въздушната възглавница. Някой от вас правил ли е такава интервенция и знаете ли дали това нарушава гаранцията на автомобила. Претапицирането ще ми струва 80лв това не ме притеснява, важна е гаранцията , ако има по-добра алтернатива( хубави кожени калъфи за волан от :mitsu-smiley: или евентуално кожен волан от дилъра ) моля споделете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един въпрос, който ме тревожи. Колта ми дойде с ужасен пласмасов волан, който е супен неудобен в тези жеги, изпотява ми ръцете и общо взето не ми харесва. В брошурата пише че кожения волан е стандартен за invite пакета, но явно аз не разбирам нещо. Та... намерих си тапицери, много свестни момчета които са готови да ми облекат волана с хубава естествена кожа проблема е, че трябва да свалят волана и да разкачат въздушната възглавница. Някой от вас правил ли е такава интервенция и знаете ли дали това нарушава гаранцията на автомобила. Претапицирането ще ми струва 80лв това не ме притеснява, важна е гаранцията , ако има по-добра алтернатива( хубави кожени калъфи за волан от :mitsu-smiley: или евентуално кожен волан от дилъра ) моля споделете.

Аз също съм си обшил волана с кожа, но изобщо не се е налагало да ми го свалят!

Става на място и при мен отне не повече от 15 минути. Но може би тези тапицери работят по различен начин. МОята кожа беше някаква не точно естествена, но...струваше 12лв. и съм си много доволен. Така, че потърси още...не се хвърляй веднага. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..............В брошурата пише че кожения волан е стандартен за invite пакета, но явно аз не разбирам нещо. ...........
:mitsu-smiley: А в Балкан Стар какво ти казаха по въпроса? Попита ли ги? :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В краен случай си купуваш от първия магазин за автоаксесоари, ествествена кожена тапицерия за волан за 10лв и си я наплиташ сам за още 10 минути.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В краен случай си купуваш от първия магазин за автоаксесоари, ествествена кожена тапицерия за волан за 10лв и си я наплиташ сам за още 10 минути.

Реших да направя този вариант, взех си от Импас 57 , кожена калъфка за волан, цената не беше 10 , а 40лв. Надявам се качеството да отговаря на цената, утре(събота) ще го слагам на волана и ще документирам всичко със снимки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и резултата, калъфа е направен от хубава кожа, качестовото и е много добро. Поставянето е трудно поне според мен, отне ми към 1 час и не го направих особено добре, но все пак става. Ето и снимки от процеса:

http://img207.imageshack.us/img207/5022/img314wg8.th.jpg

http://img20.imageshack.us/img20/8331/img315cz7.th.jpg

http://img207.imageshack.us/img207/5872/img316wc7.th.jpg

http://img20.imageshack.us/img20/5682/img317bz2.th.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен също изглежда доста добре! :icon_thumbup: Ето към кой ще се обръщаме вече за "тапициране" на волана! :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, не се лепи. Калъфа представлява един обръч от кожа, по краищата му има конец прошит, има отделно конец и игла, слагаш калъфа и почваш с конеца да хващаш примките от двете страни на калъфа, първо минаваш през една, след това се връшаш по същия начин и се получава едно готино "ХХХХХ..." става наистина много добре(волана не се пипа, само кожата), за съжаление е трудно да се работи когато волана е на колата и аз изпуснах да оставям свободна примка веднъж , два пъти, ако се направи от сръчен човек ще стане перфектно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ако се направи от сръчен човек ще стане перфектно.

 

 

Това е работа за някоя кака :icon_clap:

Направил си го много добре, стои съвсем като нормален кожен волан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...