Премини към съдържание

Въпрос за двигател Gdi


Препоръчано мнение

Здравейте и от мен,

мойта Каризма е същата,като е студена така "звънтят" повдигачите,че все едно е шейната на Дядо Мраз :rolleyes:.

Та Milen_z вече ти записах номера,така че няма да се измъкнеш,като дойдеш към Варна :) .Може също да си направим една Каризматична среща и не само,нали rusli :icon_n_gathering:

:rulez:

Ох........ добре че аз си тръгвам тогава................. :hysterical: Милене , съчуствам ти .............. :D :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Имам въпрос към колегите с двигател GDI и към тези, които разбират от него.

Ясно стана, че симптома на щтракащите повдигачи е при почти всички коли над 100 000 км. Бихте ли споделили как се проявява при вас това чудо. Аз забелязвам, че сутрин като я запаля колата и включи авт. смукач, не се чува и помен от тях. Колата работи перфекто, двигателя и тих какъвто трябва да бъде, НО след като я изчкам така 4-5 мин. и включа на скорост, само да мръдне колата и започва дискотеката. :concert: . Естествено след това замлъкват, но двигателя добре трябва да стопли температурата.

Тъй като има един майстор тука, дето все ми разправя махни я тая "каменотршачка" не са само повдигачите, но и буталата ти тракат. До колкото си спомням като ходих при Милен и я закачи на копютъра, двигателя си беше в пълна норма, като изключим бензиновата помпа, която той оправи.

 

По конкретно въпроса ми е как и кога ги чувате, сутрин на студено и при вас ли е така?

 

п.п. Объркал съм темата, ако може да преместите поста в темата с хидравлични повдигачи???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като купих каризмата/гди/, не се чуваше нищо. Нито на топло - нито на студено. След две седмици смених консумативи - ремъци, филтри, масло. Майстора сложи ЕЛФ 10/40 и оттогава до днес, сутрин, на студено, при палене, 5-10 секунди повдигачите тропат на счупване...После се умълчават за целия ден. На другата сутрин - всичко отначало...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , явно всички автомобили с този двигател (включително и моя) имат този проблем ,и като изчетох всички мнения до сега,почвам да си мисля ,че не е проблем това :) И при моята Gdi-ka от скоро се появи това тракане сутрин преди да загрее колата-паля , започва да се чува леко тракане и като загрее колата става много тиха-направо не я чувам:)

Така ,че моето мнение (не искам да го натрапвам) е,че това е нещо характерно и не е голям проблем!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

И при мен се появи едно чукане, но не откривам никаква зависимост дали е загрял двигателя или не - кеф му трака нещо, кеф му не. Имам чувството, че е по-скоро свързано със зареждането - например като пусна фаровете и след малко се разтропва, след като ги угася минава 1мин и спира, от повдигачите ли е или от нещо друго (демферната шайба да е влезнала в полуразпад и да вади някакъв такъв звук?);

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...
И при мен се появи едно чукане, но не откривам никаква зависимост дали е загрял двигателя или не - кеф му трака нещо, кеф му не. Имам чувството, че е по-скоро свързано със зареждането - например като пусна фаровете и след малко се разтропва, след като ги угася минава 1мин и спира, от повдигачите ли е или от нещо друго (демферната шайба да е влезнала в полуразпад и да вади някакъв такъв звук?);

 

Момчета някой пробвал ли е да си смени маслото с 20w50, аз имах същият проблем със шума на повдигачите, обаче след като смених маслото със 20w50 вече не се чува нищо.Не зная колко е добро за GDI мотора , обаче от тогава не ми гори никакво масло. Какво е мнението на специалистите за това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета някой пробвал ли е да си смени маслото с 20w50, аз имах същият проблем със шума на повдигачите, обаче след като смених маслото със 20w50 вече не се чува нищо.Не зная колко е добро за GDI мотора , обаче от тогава не ми гори никакво масло. Какво е мнението на специалистите за това?

 

20w 50??? Та това изобщо влиза ли в патрона на повдигача?Колега,не мисля че вискозитета е удачен,освен ако не си близко до екватора :huh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета някой пробвал ли е да си смени маслото с 20w50, аз имах същият проблем със шума на повдигачите, обаче след като смених маслото със 20w50 вече не се чува нищо.Не зная колко е добро за GDI мотора , обаче от тогава не ми гори никакво масло. Какво е мнението на специалистите за това?

Да,и аз ги лекувам така, но само като за продажба..............повдигача не е най тясното място на мотора, нито пък е най критичното.........така че никога не карайте с това масло този ( а и другите мотори на мицу) мотор............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.така че никога не карайте с това масло този ( а и другите мотори на мицу) мотор............
Що бре ? Най много да му задерат буталата, като спрат да пръскат дюзите под тях, ама нали маслото е гъсто, то ще обира после луфта... :lol: :D :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що бре ? Най много да му задерат буталата, като спрат да пръскат дюзите под тях, ама нали маслото е гъсто, то ще обира после луфта... :lol: :D :lol:

Първо ще удари шийките на кол. вал и лагерите му........това ще е най малкото иначе за най многото си прав............ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...