Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Черен дим от ауспуха


Препоръчано мнение

Здравейте на всички фенове на Мицубиши !!! Бих искал да споделя и попитам нещо относно моя Галант 2.0 дизел 1998г. От известно време наблюдавам, че при рязко подаване на газ колата пуши черен дим и то доста. Прави голям черен облак не зависимо от това дали е на място или в движение . Днес помолих един колега да погледне от зад докато я форсирах и той ми каза че дори и на място излизало черен дим и с примес на бял. Колата я карам нормално 80 - 90 км. извън градско, с плавно подаване на газ, от време на време 1 път в месеца я изфорсирвам до 160 - 180 на дълаг път. Бях на преглед и нарочно ги попитах как са газовете, казаха ми че малко са над нормата, но след 2 изфорсирвания нямаше проблем. за сега колата ми харчи около 6,5 л/ 100 км. смесено. Незнам дали проблема не идва от дизеловата помпа. Миналия месец се наложи да сменя водна помпа. Сам свалих ангренажния ремък и проверих всички белези поне 50 пъти. Преди да го сваля и да заменя помпата за вода съм въртял и проверявал всички белези как си идват. Сложил съм ремъка по същия начин както пише от ръководството, стъпка по стъпка. Колата е без катализатор . Ако може някакъв съвет от някой дизелджия на Галант . Предварително плагодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пушилката като е черна бива, дизел който да не пуши като му подадеш значи не е ОК, обаче ако е бял пушека , следи антифриза, ако го губи, значи го гори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пушилката като е черна бива, дизел който да не пуши като му подадеш значи не е ОК, обаче ако е бял пушека , следи антифриза, ако го губи, значи го гори.

наистина не губи, аз си го следя редовно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за сега колата ми харчи около 6,5 л/ 100 км. смесено.

 

Как го постигаш бе колега?Моя извънградско-6,5/смесено-8,5-9/градско-10+

Направо ме убива.И моя пуши черно повече от колкото ми се струва че е нормално.

Ослушвам се за майстор по помпи и дюзи в Плевен.Ако ти качи разхода сподели моля те за да се задействам по-сериозно в търсенето.Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...