Премини към съдържание

Черен дим от ауспуха


Препоръчано мнение

Здравейте на всички фенове на Мицубиши !!! Бих искал да споделя и попитам нещо относно моя Галант 2.0 дизел 1998г. От известно време наблюдавам, че при рязко подаване на газ колата пуши черен дим и то доста. Прави голям черен облак не зависимо от това дали е на място или в движение . Днес помолих един колега да погледне от зад докато я форсирах и той ми каза че дори и на място излизало черен дим и с примес на бял. Колата я карам нормално 80 - 90 км. извън градско, с плавно подаване на газ, от време на време 1 път в месеца я изфорсирвам до 160 - 180 на дълаг път. Бях на преглед и нарочно ги попитах как са газовете, казаха ми че малко са над нормата, но след 2 изфорсирвания нямаше проблем. за сега колата ми харчи около 6,5 л/ 100 км. смесено. Незнам дали проблема не идва от дизеловата помпа. Миналия месец се наложи да сменя водна помпа. Сам свалих ангренажния ремък и проверих всички белези поне 50 пъти. Преди да го сваля и да заменя помпата за вода съм въртял и проверявал всички белези как си идват. Сложил съм ремъка по същия начин както пише от ръководството, стъпка по стъпка. Колата е без катализатор . Ако може някакъв съвет от някой дизелджия на Галант . Предварително плагодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пушилката като е черна бива, дизел който да не пуши като му подадеш значи не е ОК, обаче ако е бял пушека , следи антифриза, ако го губи, значи го гори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пушилката като е черна бива, дизел който да не пуши като му подадеш значи не е ОК, обаче ако е бял пушека , следи антифриза, ако го губи, значи го гори.

наистина не губи, аз си го следя редовно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за сега колата ми харчи около 6,5 л/ 100 км. смесено.

 

Как го постигаш бе колега?Моя извънградско-6,5/смесено-8,5-9/градско-10+

Направо ме убива.И моя пуши черно повече от колкото ми се струва че е нормално.

Ослушвам се за майстор по помпи и дюзи в Плевен.Ако ти качи разхода сподели моля те за да се задействам по-сериозно в търсенето.Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...