Премини към съдържание

Висок разход на бензин при Galant 2.0 136hp


Препоръчано мнение

С каквото там се връзва ще трябва да поддържа протокола MUT II.

Нали казваш че като махнеш/откачиш сондата е поносимо ... ?

 

Междо другото съвсем, сега се сещам, че след като взех Галанта и го обслужвах смених съответно и бензиновия филтър.

Та първоначално не беше стегнат добре и капеше в движение. Добре че скоро след това ходих за нещо при Пламен и той случайно го видя .. не ми се мисли разхода къв щеше да е .. та погледни и за някой скрит теч от някъде все пак .. Не помня нагоре дали си проверил дюзите дали не пикаят случайно че тогава ще е страшно пак .. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами,с този разход около 20/100 + винетка и ремонт съмнявам се да ми излезе евтино :D Иначе естествено,че предпочитам да я погледне някой от уважаваните във форума майстори. За жалост пътя ще ми излезе златен. Имам познат в града,който е бог на електрониките. Легенди се носят за него дет се вика :D Ще видим дали той има нужната апаратура и оттам нататък ще мисля накъде да ме отвее вятъра..

 

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

 

Ей момче, не ти трябва добър електрончик за тая кола,няма нищо сложно,за да се занимава такъв човек,а няма и да излезе нищо. Огледай вакумите, отзад мирише ли на сяра или на суров бензин, има ли теч от колата,както каза Любо, може да имаш изгнило покрай резервоара или гърловината, за дюзите не знам на диагностиката дали могат да се гледат времената на впръскване,че да разбереш дали имаш за ремонт,смени горивен филтър ако не си и зареждай само 100 октанов,че той малко го докарва на вид като бензин. Ако ти се играе, може да смъкнеш дюзите и да ги дадеш на ултразвук, както и да си свалиш и изчистиш дроселовата клапа с корселин или обезмаслител примерно.

И най-важното, тая кола на кратки разстояния в града гори като ламя, нормалният и разход градско е около 12-14 бензин или 14-15 газ, ако си мислиш, че по показанията на стрелката ще разбереш колко ти гори се лъжеш,ама много жестоко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверил съм я за течове. Именно за дюзите искам да разбера по живи данни как работят. А ако разхода беше около 15/100 въобще нямаше да се оплаквам. Той обаче е около 22-25(при пълен рез-ар и след 100 км отново пълнене). Вакуумите съм огледал и са наред. Честно казано мирише на суров брнзин отзад,но свещите не са черни(поне когато ги сменях).

 

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей момче, не ти трябва добър електрончик за тая кола,няма нищо сложно,за да се занимава такъв човек,а няма и да излезе нищо. Огледай вакумите, отзад мирише ли на сяра или на суров бензин, има ли теч от колата,както каза Любо, може да имаш изгнило покрай резервоара или гърловината, за дюзите не знам на диагностиката дали могат да се гледат времената на впръскване,че да разбереш дали имаш за ремонт,смени горивен филтър ако не си и зареждай само 100 октанов,че той малко го докарва на вид като бензин. Ако ти се играе, може да смъкнеш дюзите и да ги дадеш на ултразвук, както и да си свалиш и изчистиш дроселовата клапа с корселин или обезмаслител примерно.

И най-важното, тая кола на кратки разстояния в града гори като ламя, нормалният и разход градско е около 12-14 бензин или 14-15 газ, ако си мислиш, че по показанията на стрелката ще разбереш колко ти гори се лъжеш,ама много жестоко.

Застреля ме. Аз преди седмица и нещо бях при Пламен да му се оплаквам от висок разход 15-16 градско газ. Той ми направи настройка на ТПС, сега харчи малко повече и върви по-добре :D

 

Ламбдите ми били лениви, сега имам 2 бр. в багажника от Алекс и се чудя кога да ги пробвам да ги сменя.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Застреля ме. Аз преди седмица и нещо бях при Пламен да му се оплаквам от висок разход 15-16 градско газ. Той ми направи настройка на ТПС, сега харчи малко повече и върви по-добре :D

 

Ламбдите ми били лениви, сега имам 2 бр. в багажника от Алекс и се чудя кога да ги пробвам да ги сменя.

 

 

 

Ами, не плащам три цифрена сума за данък, за да върви едвам-едвам :rolleyes: . И да не забравяме, че в другите градове ограничението в града е 50 км/ч, нямаме 80, но и стила на каране е най-важен, и изминатото разстояние, както и броя на студените стартове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах кара ли я на дълъг път? Ако още не си, направи го и сипи бензин от друга бензиностанция.

С какъв размер джанти и гуми е колата? Въздушния филтър нов ли е? Провери ли какво показва самодиганостиката с мост (с кламер става) на 1 и 4 пин на диагностичната букса?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви грешки,записал съм го в началото :) На дълго дава разход 16-18. Джантите са 15",а филтъра,не е нов,но е чист.

 

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги,тъй като не открих как да се справя с проблема се принудих да си монтирам газов инжекцион. Свалих газовата от колата на мой приятел и я монтирах на Галантчето. В момента съм в процес на ъпгрейдване на горивната карта,но определено ще ми бъде далеч по-икономично от преди. Та така реших проблема..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...