Премини към съдържание

До коя година от живота си са качествени гумите


Препоръчано мнение

Имам следните гуми yokohama geolandar it 215/70/16 DOT3510, януари 2014 ми ги сложиха безплатно когато купувах колата(нови с етикети). Да ги използвам ли или да мисля за други.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

караш докато усетиш, че колата недозавива, поднася и т.н. спираш пред първият гуми-център и смяняш.

днес в диана гледах разни гуми и ме заболя главата от цени, но това е част от удоволствието на 4х4

твоите са зимни по принцип, ако не си ги търкалял много лятото карай смело

поздрави :)

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам следните гуми yokohama geolandar it 215/70/16 DOT3510, януари 2014 ми ги сложиха безплатно когато купувах колата(нови с етикети). Да ги използвам ли или да мисля за други.

 

Ако караше в немско дори нямаше да ти ги предложат, но в БГ нямаш грижа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

караш докато усетиш, че колата недозавива, поднася и т.н. спираш пред първият гуми-център и смяняш.

днес в диана гледах разни гуми и ме заболя главата от цени, но това е част от удоволствието на 4х4

твоите са зимни по принцип, ако не си ги търкалял много лятото карай смело

поздрави :)

 

yokohama geolandar не са ли летни ? И на мен с такива ми продадоха джипката, но друг размер. Сега четох, че yokohama са сертифицирани от митсубиши, но зимните им гуми, които открих бяха yokohama V 902/903/905/W.drive ...

Geolandar зимни не открих и си купих други за зимата :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Geolandar е по-скоро всесезонна (нещо като Nokian Weatherproof ) и най-вече за разни разорани пътища (т.е. перфектни за нашите условия :D )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Geolandar е по-скоро всесезонна (нещо като Nokian Weatherproof ) и най-вече за разни разорани пътища (т.е. перфектни за нашите условия :D )

 

Мдаа, точно така се оказа - всесезонни (доколкото има такова животно)... Явно ги слагат на нови автомобили, защото не знаят кой сезон ще ги продадат. Освен това, незнайно защо, ги бяха напомпали на 3,5 атмосфери, включително и резервната. Аз се усетих след 1500 км, че нещо много твърдо вози и като ги спуснах до 2,4 на таблото светна знака за налягане на гумите и трябваше да ровя в книжката как да му задам нови стойности и да загасне :) Ами ще си ги карам през другите сезони, а само за истинската зима ще слагам зимните и това е..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, точно така се оказа - всесезонни (доколкото има такова животно)... Явно ги слагат на нови автомобили, защото не знаят кой сезон ще ги продадат. Освен това, незнайно защо, ги бяха напомпали на 3,5 атмосфери, включително и резервната. Аз се усетих след 1500 км, че нещо много твърдо вози и като ги спуснах до 2,4 на таблото светна знака за налягане на гумите и трябваше да ровя в книжката как да му задам нови стойности и да загасне :) Ами ще си ги карам през другите сезони, а само за истинската зима ще слагам зимните и това е..

 

Моето паджеро беше със зимни геоландар. Ето като този ЦЪК. Не съм гледал дали са М+S, но шарката им ми изглежда напълно зимна. Така или иначе бяха напукани и ги смених, но паджеро с такива гуми не мисля, че някаква зима ще го уплаши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...