Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Шофьорска седалка Спейс Стар


driverbg

Препоръчано мнение

Тъй като, седалката ми явно неиздържа на килограмите ми, искам да попитам дали шофьорсаката седалка на Спейс стар е 1/1 с тази на Каризма! И по точно дали височината им е една и съща?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е една и съща. Няма да стане без преправяне. Най-добре е да се оправи при тапицер, или ако просто е пропаднала, но не е скъсана, може да се смени само телената мрежа отдолу - тя е еднаква и на каризма и на звездата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблема го реших като отдоло под дунапрена има г образна ламарина на която са закачени теловете поставих дъска .Успехhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега,аз реших проблема по следният начин-свалих седалката,разглобих я на части,изхвърлих счупените телове от долната страна,като оставих само куките,които ги държат.От мека тел направих решетка,здраво опъната,и понеже дунапрена ми беше заминал,го подмених с подобен такъв от BMW 730D(това имах под ръка,но мисля,че на повечето седалки е подобен и може да стане)Сглобих си седалката и сега все едно е чисто нова....(имам изминати вече към 5к километра и не е мръднала!) :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не ти е съвсем като пейка седалката,тази решетка я окачваш на къси пружини(от походно легло),слагаш над нея някакво парче(деколин,мокет)каквото ти е под ръка :) ,да не се наранява новия дунапрен...и.... :drive: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това го оправих с тел! Но остана другия проблем, самия дунапрен в краищата се разцепи! Понеже ме дразни, ще се купува направо друга седалка, ако намеря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте. Да не пускам тема с подобно съдържание ще кажа, че и моята седалка се продъни. През годините чувах как се късат телове отдолу, но днеска някой по-сериозен се скъса и хълбока ми опря в желязо отдолу. Отначало се замислих: Не може ли да се разменят местата на 2-те предни седалки? Като разстояние на релсите може и да съвпаднат, но после се сетих че ще остана без колан, защото закопчалката ще се окаже до вратата... Това с разглобяването на тапицерията не ми е по силите. Дали не продават по хипермаркетите "подложки" за седалки? Как има стелки, ръкохватки и т.н? Сега се връщам от избата и от стария ми опел бяха останали самоделка възглавница с дунапрен и от хипермаркет мека тапицерия за седалка. Всичко хубаво до тук, но долу като се продънва какво ще помогнат, тези дни ще покаже. Едно е сигурно - почна да обива вече. Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска звъннах на пловдивските морги. Първо питах за бензинови Space Star, после прозвъних и дизелите. На възраст ли са ни моделите не знам, но на всичките коли за части отговора бе че са продадени. Една частна обявя ми казаха 200 лв за 3-те седалки, иначе като питах колко върви шофьорската, продавачите викат различно 30-50 лв, в зависимост от уговорката и запазеността й. Но ги няма.

Еми, днес като сложих възглавницата и калъфка, стойката стана много неудобна и все едно че съм в танк, толкова се вдигнах. Махнах калъфката и само с възглавницата по-бива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

2 къси дъсчици колкото до минат по 3-4см носещите тръби с няколко свински опашки,без да свалям седалката и вече поне 5к и отгоре нямям проблеми

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2 къси дъсчици колкото до минат по 3-4см носещите тръби с няколко свински опашки,без да свалям седалката и вече поне 5к и отгоре нямям проблеми

 

Аз като пипнах под седалката усетих, че много телове (или всичките) са се скъсали. Планувам да я сваля в близко бъдеще и да видя какво мога да направя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя ш моята беше пачти пропаднала,отстраних скъсаните телове и после на место направих това.Те дъскште са късички забравих да кажа че са широки 10-12см само повдигнах малко дунапрена дакато ги сложа и както казах сичко е ок сега.Но ти както решиш всичко е в твой ръце и нека силата бъде с теб.Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо аз си намерих читава втора ръка от спейс стар който е 5 години по-нов от моя и няма разлика в захващането към купето.Само гледай ако твоята има air bag да си вземеш такава да не стане като мен :) ,но и новата така като гледам няма да изкара много :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, и аз моята днес я направих по мързеливия начин, с две дъски. Малко твърдо стана, ама се търпи. Уж за временно, ама като знам, че трябва да я свалям и да се занимавам........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Имам развитие с продънената ми шофьорска седалка. Оказа се, че имам донякъде познат майстор тапицер. Поговорих с него ремонтира ли ги и той се сети веднага за модела, къде са му болежките. Каза, че не е страшно ако теловете почнат да се късат, страшно е когато дунапрена от натиска почна да се къса. Оставих му я и за 3-4 часа я направи. Каква бе изненадата ми обаче, когато седнах и на първия завой се лъзнах все едно че съм в бобслей. При следващия пак така. Викам си какво стана, дали е завинтил всичките болтове за пода? След 1 час майстора звънка и учуден ме попита защо съм оставил повече пари отколкото сме се разбрали. Хубава работа, нека колелото да се върти - казвам аз. На фона на дупката в която бях потънал и не виждах даже лампата за акумулатора, сега съм като в танк, гледам от високо. Как е седалката - пита майстора? Обяснявам му че все едно че съм седнал на чиния, така се лъзгам наляво-надясно. Позачуди се и каза, че сега плата като е изпънат, сцеплението с дупето е друго, а преди съм потъвал и затова не съм имал възможност да шавам. И наистина. Тези дни вече не се лъзгам ;)

 

Така че ако има колеги от Пловдив с подобен проблем, по-добре за тънка плетка да се ремонтира седалката, отколкото да се кара с възглавница като мен да компенсира.

 

Едно нещо оправя, друго се развали. Вчера с прискърбие италианският акумулатор вече 6-та година при мен и кой знае колко от преди изведнъж отказа. Както казва един приятел: все на хубавите хора се случва :)

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...