Премини към съдържание

Хидравликата спря / колата прегрява


eazysnatch

Препоръчано мнение

Здравейте ,

 

 

Колата е ЕВО Х - 2013

Днес в Пловдив просто валеше брутално и дъжда ме хвана на път. Минах през гьол не с мн голяма скорост и хидраликата спря и на таблото ми изписа "Charging system service required"

След километър изведнъж започна да ми показва ,че температурата на водата е КРИТИЧКА слезнах в дъжда отворих капака пипнах маркучите на радиоатора и можех да ги държа което ме накара да си помисля ,че просто датчика лъже.

ЕВО-то ме съмнява да прегрее дори и без перка на радиотара като го караш с 20-30 при 15 градуса и дъжд.

 

В момента колата съм е оставил и се надявам да съм намокрил нещо или бушон да е изгорял. Ще изнамеря кой е точно бушона и ще го проверя утре сутринта

 

Идеи ... като стана утре какво да проверя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.... пистов ремък , изчакай да изсъхне,тъй като ремъка се опъва от пружинен обтегач,който обаче като се намокри,почва да изпуска ремъка, а той е един за всички неща...когато алтернатора не върти правилно, защото ремъка буксува, тогава почват аномалии като тези......за съжаление, това е третото Ево с такъв проблем, и сега почвам да си мисля че това е слабост на тези коли......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите ....

 

Ще прегледам ремъка ... мултицета за бушоните и ако не открия нищо ще отскоча сигурно до Ратолата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт:

 

 

Ремъка липсва (: оказва се ,че той върти и водната помпа откъде идва и прегряването на колата.

 

Платформата да не рискуваме за 20лв. един нов блок и Ратолата ще го сменят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше и ролката на алтернатора да смениш, те нали имаха сега такава сервизна кампания, щото се износвали ролките че ремъка бил много твърд!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше и ролката на алтернатора да смениш, те нали имаха сега такава сервизна кампания, щото се износвали ролките че ремъка бил много твърд!

 

Неговото Ево е американско и няма да фигурира в списъка с VIN номера участващи в кампаниите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...