Премини към съдържание

ПОМОЩ


wsw

Препоръчано мнение

Моля колеги, помощ! Какво да е маслото на механична скоростна кутия на 1,8 GDI 122-99 год.На какви км. се сменя! Много ще съм благодарен за бързи отговори!

Редактирано от wsw
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е причината поради която го сменяш ? Понеже аз до сега съм карал над 15 коли и на нито 1 не съм сменял масло на скоростната кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля колеги, помощ! Какво да е маслото на механична скоростна кутия на 1,8 GDI 122-99 год.На какви км. се сменя! Много ще съм благодарен за бързи отговори!

 

Заповядай колега:

 

Transaxle, manual

Manual Capacity 2,2 liter Gears forward: 5 Gears reverse: 1

Use: Normal

Check 15000 km/12 months

Change 105000 km/84 months

 

OEM recommendation

year-round API:GL-3 SAE 75W-85

year-round API:GL-3 SAE 75W-90

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

75W/90 или 75W/85 (както е споменал колегата по горе). 2,2 литра я дават да събира кутията. Масло на кутия се сменя на 100-120 000 км. Поздрави!

Редактирано от Емил Димитров
едит: Сори сега видях, че колегата ме изпревари с изчерпателен пост :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е причината поради която го сменяш ? Понеже аз до сега съм карал над 15 коли и на нито 1 не съм сменял масло на скоростната кути

Не го сменям - никъде не можах да намеря точна информация,а книгата ми е на италиански!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен на пред, предпоследната страница има информация за нивото на Gear Lubricant (т.е. API GL3 примерно) и вискозитетния клас. Интервала на смяна не съм видял и в моята книжка да го пише, за нея и други данни, ползвам друга профилирана литература.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:bowi:

При мен на пред, предпоследната страница има информация за нивото на Gear Lubricant (т.е. API GL3 примерно) и вискозитетния клас. Интервала на смяна не съм видял и в моята книжка да го пише, за нея и други данни, ползвам друга профилирана литература.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:yes3:

75W/90 или 75W/85 (както е споменал колегата по горе). 2,2 литра я дават да събира кутията. Масло на кутия се сменя на 100-120 000 км. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:drinks:

При мен на пред, предпоследната страница има информация за нивото на Gear Lubricant (т.е. API GL3 примерно) и вискозитетния клас. Интервала на смяна не съм видял и в моята книжка да го пише, за нея и други данни, ползвам друга профилирана литература.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е причината поради която го сменяш ? Понеже аз до сега съм карал над 15 коли и на нито 1 не съм сменял масло на скоростната кутия.

Аз пък от 30 години пия сода и нямам никакъв проблем с киселините .:D

Причината е, че така е предписал производителя, а защо е решил така, щеше да разбереш ако през цялото време беше карал само една кола, а не 15 .

С други думи, по евтино е да смениш на 5 г. едно масло, отколкото да сменяш цялата кола .:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от 30 години пия сода и нямам никакъв проблем с киселините .:D

Причината е, че така е предписал производителя, а защо е решил така, щеше да разбереш ако през цялото време беше карал само една кола, а не 15 .

С други думи, по евтино е да смениш на 5 г. едно масло, отколкото да сменяш цялата кола .:)

 

Значи европейците са са по-тъпи та си сменят колите с нови,всияко си има срок на експлотация ,,,,,,после за рециклиране или в България.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи европейците са са по-тъпи та си сменят колите с нови,всияко си има срок на експлотация ,,,,,,после за рециклиране или в България.

Абе не всички европейци ги сменят на 5 г., някои ги сменят и на 10-11, че и повече .:)

Пък и предполагам не ги сменят защото им предстои смяна на маслото в скоростите, а защото предстои някой по скъп ремонт, смяна на ремъци и ролки, смяна на съединител, турбинка за ремонт и т. н. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи европейците са са по-тъпи та си сменят колите с нови,всияко си има срок на експлотация ,,,,,,после за рециклиране или в България.

 

От една страна, европейците имат друг стандарт на живот и други възможности. Убеден съм, че повечето българи, ако можеха да си позволят щяха да карат нови коли. От друга страна европейците не правят като нас по 10 000 км. годишно, а 100 000 км. И колите им се обслужват в указаните срокове, в специализирани сервизи. Та...има време да ги стигнем....европейците....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...