Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблеми със спирачките.


n1k3r

Препоръчано мнение

Ами проблема е следния > Преди като карах колата ряядко се обаждаха накладките и се оказа, че имам криви предни дискове. Та сега от 2 3 дена на сам след като изминах за 1 ден близо 500 км. яко стърже. Сега това стържене се чува нон стоп в смисъл и без да натискам спирачката. Та нормално ли е или има задържащи апарати или нещо друго ? Другото което забелязах, е че при пълен ляв почти не се чува или може би на мен така ми се струва.

 

Понеже сега в събота и неделя, ще ги сменям тези неща и ми трябват мааалко съвети какво още да погледна. Това все пак са спирачки и за мен са на 1-во място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам и дали могат предните дискове да се сложат примерно отзад ? Смисъл такъв дали предни и задни дискове имат някаква разлика и дали могът примерно предните да ги сложа отзад или задните отпред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблема е следния > Преди като карах колата ряядко се обаждаха накладките и се оказа, че имам криви предни дискове. Та сега от 2 3 дена на сам след като изминах за 1 ден близо 500 км. яко стърже. Сега това стържене се чува нон стоп в смисъл и без да натискам спирачката. Та нормално ли е или има задържащи апарати или нещо друго ? Другото което забелязах, е че при пълен ляв почти не се чува или може би на мен така ми се струва.

 

Понеже сега в събота и неделя, ще ги сменям тези неща и ми трябват мааалко съвети какво още да погледна. Това все пак са спирачки и за мен са на 1-во място.

 

 

Има едни метални пластинки на накладките и като се износят, започват да стържат по диска.

Като стигне тази пластинка до диска и започва да стърже постоянно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има едни метални пластинки на накладките и като се износят, започват да стържат по диска.

Като стигне тази пластинка до диска и започва да стърже постоянно.

 

 

При мен явно е стигнала тази пластинка до диска на задно дясно колело. Интересното е, че накладките на дясната страна са износени (предни и задни) и са стигнали до самото желязо. А на лявата страна имат още да кажем доста хляб в тях. Тааа ... на задно дясно колело явно дето ми стържи пластината диска се е надрал. Какво е решението стругар или нови дискове и там ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес тръгнах да сменям задни накладки и не мога да прибера цилиндара. Накрая върнах всичко по местата си без накладките. Явно без скоба няма да се размина. Та въпросите ми са няма ли начин без скоба да го прибера този цилиндър ? А другия въпрос е под гуменото уплатнение капи спирачна течност. Това в резултат на прекалено излязло на вън цилиндър ли е или е вече друк проблема ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://media.snimka.bg/9185/024625240.jpg?r=0 Естествено действаш в обратна посока.Ако не ти стигне усилието с ръка,ползваш тръбен ключ.Подлагаш нещо малко(гайка),да е точно в/у буталцето.Като се прибере,почистваш,преценяваш,ако продължава да капе,цялостно разглобяване ,пак така....ако не става...ново.Успех! :) п.с.важи за барабанни,за дискови като на снимката. Редактирано от mit_slx
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А този инструмент от къде мога да си го взема ? Някой по големичък магазин за авточасти или примерно по голям магазин за разни такива неща ? Сещам се, че някаде в нас имам същия инсрумент само, че без това отпреде което е. Но смятам, че няма да ми е проблем и така да го ползвам след като подложа със старата накладка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ползваш голям тръбен ключ, хващаш в челюстите му буталото заедно с корпуса му и го прибираш навътре. Преди това смажи под гуменото уплътнение с нещо. Добре е да смажеш и останалите елементи по спирачния апарат за да си сигурен че не задържа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес на няколко пъти припомпих спирачката и цилиндъра излезе около 3 пръста. Та като го хвана и се клати насам натам. Казаха ми, 1-во да пробвам със навиване в посока на часовниковата стрелка с лек натиск (при развита капачка на сп. течност). Та ще пробвам така и ако не стане ще го мисля. Понеже нямам тези изброените от вас инструменти ... ще видя да импровизирам, но без да чукам удрям и т.н по тези части там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес на няколко пъти припомпих спирачката и цилиндъра излезе около 3 пръста. Та като го хвана и се клати насам натам. Казаха ми, 1-во да пробвам със навиване в посока на часовниковата стрелка с лек натиск (при развита капачка на сп. течност). Та ще пробвам така и ако не стане ще го мисля. Понеже нямам тези изброените от вас инструменти ... ще видя да импровизирам, но без да чукам удрям и т.н по тези части там.

 

Здр.колега,задно цилиндърче се прибира само чрез навиване и лек натиск(там ти е ръчната)!На самото цилиндърче,на челото има две каналчета.Може да пробваш с ключ за ъглошлайф да навиваш,но трябва и да се натиска,при отворена капачка на сп.течност :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта с 1 комшия гледахме и видяхме, че буталото е излязло. Та и затова ще занеса апарата направо в сервиз и да го наместят преди да съм му е*ал мамата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пфууу това е баси филма. Успях сложих новите накладки и всичко както си беше. Сега педала потъва и няма грам спирачки нито ръчна. Та след малко ще отида пак, че сега се поизморих леко ... В казанчето почти няма течност и сигорно ще трябва да обезвъздушавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...