Премини към съдържание

Прекъсва при подаване на газ


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, от вчера се сдобих с ново бижу!

И както се казва, старата любов ръжда не хваща.

Само че сега имам проблем с ниските обороти - притриса и са доста ниски, особено на климатик и светнати фарове.

Също така прекъсва когато е около 2000 оборота и подавам газ за ускорение.

Проблема на бензин е по-незабележим и леко изразен, за това при покупката не съм го хванал.

Четох за подобни проблеми при Каризма, но за Лансър не открих.

Може ли някой да ме насочи възможно ли е да е от свещите или и бобините имат проблем.

Диагностиката показа само детонация на единия цилиндър.

Другото което ми казаха е ,че процента за дългосрочна корекция ми е висок, 12,5% каквото и да ознаава това?

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, най добре е да започнеш със смяна на свещите и кабелите. Газта както знаеш, е по капризна от към запалителната система.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имах колега и се оказа бобина, но е хубаво да се сменят и двете,за да работи правилно двигателя. Вземи някоя работеща и първо я размени с едната,ако няма промяна тогава я слагаш на мястото на другата. След това вече си мисли за свещи и кабели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко смених свещите и оставаме без промяна , утре ще поръчам бобина или направо 2? :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4G18? Ако си откачал акумулатора скоро е нормално това с оборотите .. покарай така докато се настрои.

Дългосрочната компенсация при идеалния двигател трябва да е 0% ... нормално е от някъде да влиза повече въздух от предвиденото и от тук ECU-то компенсира това с увеличаване на времената на инжекторите в случая с 12,5% спрямо идеалния случай ... може да се прегледа да не дърпа въздух от някъде ... не нещо сериозно ... ако стигне границата в която е притеснително check engine ще светне и ще разбереш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес установих , че като откача акомулатура и после карам на бензин няма проблем, обаче като мина на газ светка чека веднага и за да изгасне пак трябва да откача клемата.

Странно ми е обаче че газта минава през бензиновите дюзи, а не е течна фаза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Бобините и кабелите са добре.

След подмяна на всички консумативи имам проблем с времената на газовата и пак светва чека на газ.

Газаджията твърди, че трябва да махна катализатора.

Допитах се до специалисти за катализатора и те пък твърдят , че щом на бензин не светка чека, значи катализатора е ОК.

Стана омагйосан кръг сега и на кого да вярвам незнам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕЛКОН, не се чуди повече, колега. Имах го почти същия проблем, какви ли не мнения събрах. Във фирмения сервиз на ХХХХХХХ ми поискаха близо 400 лв., за бобини, кабели, свеши и труд. Отидох на ЕЛКОН, човеко подкачи компа, изкара свещите, продуха гнездата със сгъстен въздух /излязоха облаци ръжда/, няма влага вече и мотора пее като птичка - няма придърпване, няма нищо. Приказка!!! И всичко това - 30 лв.

Действай и успех!

Редактирано от Rumen_2015
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

След като махнах катализатора, обслужих газовия инжекцион(смених и компа на газта).

Смених бобините и кабелите и за сега нямам проблем, ще видя до кога :)

И динамиката на автомобила се промени доста.

Редактирано от pilota_koko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...